تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - ۰۴ مرداد ۱۴۰۲

خبر شوکه کننده ژاپن به تیم ملی والیبال ایران

خبر مهمی توسط فدراسیون والیبال ژاپن روی خروجی سایت رفت که هدفشان افزایش فاصله امتیازی با ایران به عنوان اصلی‌ترین رقیب آسیایی برای رسیدن به المپیک است.

خبر ژاپنی‌ها کار تیم ملی والیبال ایران را سخت کرد

رویداد ۲۴ به گزارش خبر ورزشی؛ تیم ملی والیبال ژاپن شگفتی ساز بی‌چون و چرای رقابت‌های لیگ ملت‌ها بود؛ شاگردان فیلیپ بلین دنیا را متحیر کردند و در نهایت موفق شدند با شکست قهرمان جهان یعنی ایتالیا در دیدار رده‌بندی به مدال برنز مسابقات دست پیدا کند.

والیبال ژاپن با پیشرفت خیره‌کننده‌ای مواجه شده، به قدری که حالا حتی آن‌ها رویای کسب مدال در المپیک پاریس را در سر می‌پرورانند. فلیپ بلین فرانسوی بعد از کسب مدال برنز لیگ ملت‌ها گفت: «وقتی به ژاپن آمدم باید قدم به قدم پیش می‌رفتیم و روی رویکرد ذهنی کار می‌کردیم تا بازیکنان باور کنند که می‌توانند در سطح جهانی بازی کنند. ما هنوز روی قله کوه نیستیم، اما به این مسیر ادامه می‌دهیم. اکنون هدف اصلی ما صعود به المپیک پاریس است. این مدال قطعا در این امر به ما کمک خواهد کرد و به ما انرژی مثبت خواهد داد.»


بیشتر بخوانید:  تیم ملی والیبال ایران با گزینه جدید مربیگری غافلگیر شد


حالا مسابقات قهرمانی آسیا در ارومیه پیش روی ژاپنی‌هاست. برخی پیش‌بینی می‌کردند که شاید به خاطر فشار بالای لیگ ملت‌ها، ژاپن از تیم اصلی خود در ارومیه استفاده نکند، اما چند روز پیش در ورزش سه طی خبری اختصاصی اعلام کردیم که در لیست اعلامی و ٢٠ نفره بلین نام همه ستاره‌های ژاپن حضور دارد.

در واقع ژاپنی‌ها هم می‌خواهند قهرمانی دیگری را به کارنامه پر افتخارشان اضافه کنند و هم فاصله امتیازی خود را با ایران به عنوان اصلی‌ترین رقیب آسیایی برای رسیدن به المپیک افزایش دهند و با خیال راحت‌تری راهی انتخابی المپیک که در کشور خودشان برگزار خواهد شد، شوند.

در همین راستا ساعاتی پیش فدراسیون والیبال ژاپن اعلام کرد که تیم ب این کشور اردوی خود را در ایتالیا آغاز کرده و قصد دارد با چند تیم باشگاهی این کشور بازی تدارکاتی انجام دهد. نکته مهم ماجرا اینجاست که فدراسیون والیبال ژاپن اعلام کرده که این تیم برای حضور در مسابقات آسیایی هانگژو چین آماده می‌شود.

خبر منتشر شده احتمالا به این معناست که ژاپنی‌ها با تیم اصلی و تمام قدرت در مسابقات قهرمانی آسیا حضور خواهند یافت. رقابتی که از نظر رنکینگ امتیاز بالایی دارد و تیم ملی ایران برای هموار شدن راه حضور در المپیک حساب ویژه‌ای روی قهرمانی آن باز کرده است. با این حال حضور ژاپن با تمام قدرت آن هم با آن فرم فوق‌العاده‌ای که دارند، کار ایران را خیلی سخت می‌کند.


منبع: خبر ورزشی

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما