تاریخ انتشار: ۱۶:۳۲ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۲

مصاحبه خواندنی از خطیر؛ امکان رقابت مالی با تیم‌های مدعی قهرمانی را نداریم!

سرپرست مدیرعاملی استقلال در مصاحبه اخیر خود به نکات مهمی اشاره کرد که خواندنی است.

مصاحبه خواندنی از خطیر؛ امکان رقابت مالی با تیم‌های مدعی قهرمانی را نداریم!

رویداد ۲۴: به گزارش فوتبال ۳۶۰؛ استقلال در سالیان گذشته همواره پای ثابت نقل‌وانتقال‌های پرسروصدا و جنجالی فوتبال ایران بوده، اما در یک‌سال اخیر شرایط کاملاً علیه آبی‌ها تغییر کرده است. استقلالی‌ها در بازار نقل‌وانتقالات زمستانی فصل گذشته تنها تیمی بودند که در بین ۱۶ تیم لیگ برتری، موفق به جذب بازیکن نشدند و حالا شرایط در بازار نقل‌وانتقالات تابستانی هم مطابق انتظار کادرفنی پیش نرفته و در فاصله کمتر از ۱۰ روز تا شروع لیگ بیست‌وسوم همچنان جواد نکونام دغدغه جذب بازیکن دارد.

محمدرضا خالدآبادی، ایمان سلیمی، آرمین سهرابیان، مهرداد محمدی و آریا برزگر ۵ خرید تابستانی استقلال محسوب می‌شوند که مهرداد محمدی شاخص‌ترین خرید آبی‌ها به شمار می‌رود؛ بازیکنی که درباره حضورش در هفته نخست فصل جدید ابهاماتی زیادی وجود دارد و گفته می‌شود مصدومیت احتمالاً سد راه حضور محمدی در ترکیب آبی‌ها خواهد شد. نکته جنجالی دیگر درباره نقل‌وانتقالات آبی‌ها، عدم تکمیل کادرفنی جواد نکونام است؛ آن‌هم در شرایطی که نکونام درخواست جذب دو دستیار خارجی را داده بود، اما همچنان خبری از حضور دستیاران خارجی نکونام در تهران نیست!

بازیکنان استقلال در واکنش به شرایط مالی باشگاه و عدم تسویه‌حساب مطالبات فصل گذشته در دو روز گذشته دست به اعتصاب زدند تا در بحرانی‌ترین شرایط ممکن وضعیت آبی‌پوشان پایتخت قرار داشته باشد. در این میان، جواد نکونام هم روز گذشته مصاحبه کرد و علیه تصمیمات مدیران باشگاه موضع گرفت و گلایه‌های تندی را درباره انفعال مدیران باشگاه مطرح کرد که به فاصله یک روز، علی خطیر که در نقش سرپرست مدیرعاملی استقلال فعالیت می‌کند، سعی کرد تا در مصاحبه خود شرایط را مدیریت کرده و از نکونام حمایت کند.

خطیر در حالی در مصاحبه خود بار‌ها نسبت به حمایت از نکونام تاکید کرده که چند نکته مهم از صحبت‌های او برداشت می‌شود. اولین موضوع، اشاره صریح علی خطیر به عدم رقابت آبی‌ها با سایر مدعیان در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه است که نشان می‌دهد برخلاف فصول گذشته، تفکر قهرمانی جایی در ذهنیت مدیران باشگاه برای فصل جدید ندارد و آن‌ها به دنبال آن هستند تا بتوانند شرایط بد مالی باشگاه را در وهله اول مدیریت کنند و سپس با ساختار مالی مناسب به سوی قهرمانی حرکت کنند.

علی خطیر با اشاره به عدم رقابت با تیم‌های مدعی در بازار نقل‌وانتقالات گفت: «متاسفانه ما در حال حاضر به دلیل مشکلات مالی و تعهد‌هایی که از سال قبل ایجاد شده و بدهی‌هایی که از فصل گذشته باقی مانده، امکان رقابت مالی با تیم‌های مدعی قهرمانی را نداریم. ما نمی‌توانیم ۸۰۰ هزار یورو برای رضایت‌نامه یک بازیکن بپردازیم، همین حالا برای ثبت قرارداد بازیکنان‌مان با مشکل مواجه هستیم و باید راهی پیدا کنیم تا این بحران را پشت سر بگذاریم.»

منبع: فوتبال ۳۶۰


بیشتر بخوانید: اخبار نگران کننده استقلال؛ شروع لیگ برتر حکم آماده سازی دارد


بمب‌ترکانی در استقلال ممنوع؟

سرپرست مدیرعاملی استقلال که گفته می‌شود از روند افزایش قرارداد بازیکنان استقلال در سالیان گذشته دلخور بوده و به دنبال اصلاح قرارداد‌ها است، به نظر می‌رسد که قصدی برای جذب بازیکنان گران‌قیمت و یا همان به اصطلاح بمب‌های بازار نقل‌وانتقالات تابستانه ندارد. گفته می‌شود در زمینه جذب بازیکن خارجی، سقف ۵۰۰ هزار یورویی لحاظ شده تا مشخص شود که آبی‌ها در بازار تابستانه به دنبال آن نیستند تا با خرید‌های پرسروصدا نام خود را مطرح کنند.

علی خطیر در ادامه مصاحبه امروز که بخش مهمی از آن به حمایت از نکونام اختصاص داشت و خطیر از برنامه‌های ۳ ساله خود صحبت کرده است، نسبت به شرایط نقل‌وانتقالاتی استقلالی‌ها توضیح داد: «برخی دوستان به من می‌گویند وقتی بقیه تیم‌ها سقف قرارداد را رد کرده‌اند، تو هم به سقف قرارداد توجه نکن، اما اعتقاد من این است که باید به قانون احترام بگذاریم، قوانین برای دور زدن و شکستن وضع نمی‌شود. اینکه دیگران احتمال دارد تخلف کنند، به ما مجوز تخلف نمی‌دهد. مقام و جامی که با تخلف به دست بیاید، ارزش ندارد. ما می‌توانیم با اعتماد به هم، یک استقلال رویایی بسازیم و با افتخار شاهد موفقیت‌هایش باشیم.»

خطیر در شرایطی چنین ادعایی را مطرح کرده که هواداران استقلال به دنبال جذب ستاره‌های پرسروصدا در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه بودند، اما گویا این اتفاق رخ نخواهد داد. گفته می‌شود که حتی از میان بازیکنان خارجی معرفی شده از سوی جواد نکونام هم احتمال عدم جذب یک یا دو بازیکن وجود دارد و سرشناس‌ترین چهره‌هایی که طی روز‌های آینده احتمال نهایی‌شدن حضورشان در استقلال وجود دارد، یاسین سلمانی و محمدحسین اسلامی هستند و گفته می‌شود حتی مذاکرات با روبرتو تورس هم مثبت پیش نرفته تا نقل‌وانتقالات تابستانه در غیرقابل‌پیش‌بینی‌ترین حالت ممکن برای استقلالی‌ها پیش برود!

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما