تاریخ انتشار: ۱۰:۴۹ - ۰۶ مرداد ۱۴۰۲

پیشکسوت استقلال: بیرانوند پایه مشکلات این فصل استقلال است

پیشکسوت باشگاه استقلال با اعلام حمایت از جواد نکونام گفت، او باید تک و تنها بار استقلال را به دوش بکشد و در حقش اجحاف شده است.

پیشکسوت استقلال: بیرانوند پایه مشکلات این فصل استقلال است
رویداد۲۴ مجید نامجومطلق در مورد آخرین وضعیت تیم فوتبال استقلال، اظهار داشت: شرایط این روز‌های استقلال خوب نیست و یکسری عوامل از جمله مشکلات مدیریتی گریبان تیم را گرفته است. هر دو تیم استقلال و پرسپولیس به نوعی زیرمجموعه وزارت ورزش هستند و از حمایت این وزارتخانه بهره می‌برند. با این وجود دو تیم از نظر حمایتی، بالانس نیستند. به نظر من حمایت‌ها یکسان نیست و این به ضرر استقلال است.

مدیریت اشتباه در چند سال اخیر به استقلال ضربه زده است

وی در ادامه یادآور شد: مدیریت اشتباه در چند سال اخیر به استقلال ضربه زده است و مدیران باشگاه نتوانسته‌اند به خوبی تیم را اداره کنند. براساس صحبت‌های قربان‌زاده رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی، منابع مالی برای هر دو تیم برابر بوده است، اما پرسپولیس بخشی از اندوخته‌هایش را پس‌انداز کرده و امروز شرایط بهتری در نقل‌وانتقالات دارد. البته من از صحت و سقم این صحبت خبر ندارم و صرفاً به صحبت قربان‌زاده استناد کردم. اما همین صحبت نشان می‌دهد مشکل مدیریتی در استقلال داشتیم.

در استقلال مشکلات هر مدیری به مدیر بعدی ارث می‌رسد

پیشکسوت باشگاه استقلال با انتقاد از عملکرد مدیریتی آجورلو گفت: در دوره مدیریت آجورلو بعضی بازیکنانی که قرارداد داشتند، قرارداد جدیدی منعقد و مبالغی دو یا سه برابر قرارداد قبلی دریافت کردند. نتایج آن قرارداد‌ها حالا خودش را بیشتر نشان می‌دهد و در حساب استقلال پولی باقی نمانده است. با توجه به بدهی‌ها و شرایط مالی، کار استقلال خیلی سخت شده است. هر کسی که مدیریت باشگاه را برعهده می‌گیرد قصد دارد با هزینه کردن زیاد برای کسب قهرمانی بجنگد تا محبوب هواداران باشد. در فوتبال هم مشخص نیست قهرمانی حاصل شود یا خیر، اما در نهایت این نگرش مدیریتی در استقلال باعث شده است مشکلات هر مدیری به مدیر دوره بعد ارث برسد. نتیجه این نگاه مدیریتی تلمبار شدن انبوه بدهی‌ها و شرایط فعلی استقلال است.

آرامش استقلال در نقل‌وانتقالات به‌هم ریخت

نامجومطلق ضمن اشاره به عملکرد مدیران باشگاه استقلال در فصل نقل‌وانتقالات، تأکید کرد: یکی از حساس‌ترین و در عین حال بحرانی‌ترین موقعیت‌های باشگاه‌های فوتبال، فصل نقل‌وانتقالات است. تیم باید در این مقطع با آرامش کار خود را پیش ببرد، اما مشاهده کردید مدیر استقلال این تیم را رها کرد و رفت! متأسفانه آرامش تیم در فصل نقل‌وانتقالات به‌هم ریخت. اصلاً جذب بازیکن باید براساس آرامش باشد، اما استقلال آرامش نداشت و بازیکنان مدنظر نکونام راهی تیم‌های دیگر شدند. در این شرایط پشت جواد نکونام خالی شده و او تنهاست. نکونام باید تک و تنها بار استقلال را به دوش بکشد و به نظرم در حق او اجحاف شد. این در حالی است که طبق قاعده سرمربی استقلال باید در کمال آرامش صرفاً درگیر مسائل فنی باشد.

کادر فنی استقلال نیاز به حمایت دارد

وی ادامه داد: شرایط بد باشگاه از واکنش‌های نکونام و اخباری که در فضای مجازی می‌بینیم کاملاً مشخص است و متأسفانه شرایط خوبی بر استقلال حاکم نیست. دود این ماجرا هم در چشم هواداران می‌رود و آن‌ها عذاب زیادی می‌کشند. کادر فنی استقلال نیاز به حمایت دارد.

حداقل انتظار این است که استقلال جزو ۳ تیم برتر لیگ باشد

پیشکسوت باشگاه استقلال در پاسخ به این سؤال که آیا آبی‌پوشان با چنین شرایطی می‌توانند جایگاهی بهتر از چهارم یا پنجمی کسب کنند، تصریح کرد: به این چیز‌ها نگاه نمی‌کنم. اسم استقلال آن‌قدر بزرگ است که در هر شرایطی که به مصاف رقبا می‌رود باید بهترین نتیجه را کسب کند. حداقل جزو سه تیم اول باشد اگر چه هواداران به این نتیجه رضایت نمی‌دهند و حق دارند که توقع قهرمانی داشته باشند. البته یک تیم برای قهرمانی نیاز به ابزار دارد، اما انتظار قهرمانی روی دوش استقلال است. به نظرم تیم‌های سپاهان، تراکتور و پرسپولیس خوب بسته شدند و این کار را برای استقلال در لیگ برتر سخت خواهد کرد. با این حال حداقل انتظار این است که استقلال جزو سه تیم برتر باشد.

پشتیبانی و حمایت از پرسپولیس با استقلال یکسان نیست

نامجومطلق درباره تأثیر آمادگی استقلال و پرسپولیس در فوتبال ملی اظهار داشت: هر چه استقلال و پرسپولیس با قدرت‌تر در لیگ ظاهر شوند تنور رقابت‌ها گرم‌تر و رقابتی‌تر می‌شود. لیگ رقابتی هم به تیم ملی و فوتبال کشور ما کمک می‌کند. وقتی پرسپولیس با مشکل یا بحرانی مواجه می‌شود همه عوامل دست به دست هم می‌دهند تا مشکل آن‌ها حل شود. در واقع پشتیبانی و حمایت از این تیم با استقلال یکسان نیست. همین موضوع باعث می‌شود لیگ از شرایط رقابتی خوبی برخوردار نباشد.

هر مدیر شایسته دیگری هم به استقلال بیاورید با این وضعیت خروجی یکسان است

وی راجع به معیار‌های انتخاب مدیر باشگاه استقلال و چالش‌های مدیریتی این باشگاه تصریح کرد: با توجه به شناختی که از خطیر دارم و او به‌عنوان معاون باشگاه استقلال و در سطوح مدیریتی فدراسیون فعالیت کرده و در فوتبال دنیا هم ارتباطات خوبی دارد. او فردی شایسته و لایق است، اما به شرطی که امکانات در اختیارش باشد تا بتواند برنامه‌هایش را اجرایی کند. هر مدیر شایسته دیگری هم به استقلال بیاورید با این وضعیت خروجی یکسان است. برای مثال سعید آذری مدیر توانمندی است و در باشگاه‌های مختلف، موفقیت کسب کرده، اما شرایط و امکانات مناسب در اختیارش بوده است؛ بنابراین در توانمندی این نفرات شکی نیست، مشکل از شرایط و امکانات استقلال است. با توانمندترین مدیران خروجی عدم موفقیت استقلال یکسان است چرا که شرایط و امکانات فراهم نیست.

با قانون سقف بودجه موافق نیستم

هافبک پیشین تیم فوتبال استقلال در مورد قانون سقف بودجه باشگاه‌ها هم گفت: با قانون سقف بودجه یا سقف قرارداد موافق نیستم، چرا که در فوتبال روز دنیا جایی ندارد. به نظر من همانند کشور‌های صاحب فوتبال باشگاه‌های ما باید براساس توانایی مالی‌شان اجازه عقد قرارداد داشته باشند. این توانایی هم باید براساس تضامین مالی سنجیده شود. برای مثال در آلمان همه تیم‌ها تمایل دارند مانند بایرن مونیخ بهترین بازیکنان آلمان و جهان را خریداری کنند. با این وجود براساس توانایی مالی و بودجه، هر تیمی در جایگاه خودش قرار دارد و خرید انجام می‌دهد؛ بنابراین باید گفت همه نمی‌توانند بایرن مونیخ باشند. در فوتبال ایران هم همین قانون باید اجرایی شود.

بازیکنی که ۲۹ بازی نیمکت‌نشین بوده انتظار قرارداد ۵۰ میلیاردی دارد!

وی افزود: از طرف دیگر قانون سقف بودجه باعث تورم قیمت بازیکنان می‌شود. ما یک رقم‌های درخواستی از بازیکنان می‌شنویم که جای تأسف دارد. بازیکنی که سال قبل از ۳۰ بازی ممکن در ۲۹ مسابقه نیمکت‌نشین بوده، دو بازی هم در جام حذفی به میدان رفته و ۱۰ میلیارد دریافتی داشته، برای امسال ۵۰ میلیارد طلب کرده است! این رقم‌ها شوخی نیست. اگر مدیر کاردان و فوتبالی بالای سر باشگاهی نباشد، با این رقم‌های درخواستی موافقت می‌کند و متأسفانه بدهی روی بدهی انباشته می‌شود. در نهایت نیز شکایت خارجی‌ها و بحران‌های دیگر رقم می‌خورد. نتیجه این موارد حذف نمایندگان ایران از لیگ قهرمانان آسیا و انبوه شکایت‌ها در دادگاه‌های بین‌المللی ورزش است که برای چهره فوتبال ایران اصلاً خوب نیست.

بیرانوند پایه مشکلات این فصل استقلال است

نامجومطلق درباره مشکلاتی که بیرانوند برای استقلال ایجاد کرد، گفت: از روز اول قابل پیش‌بینی بود بیرانوند به استقلال نمی‌آید، اما پایه مشکلات تیم از همانجا گذاشته شد و برای استقلال این مشکلات پیش آمد، اما چرا او با استقلال مذاکره کرد؟ چون در فوتبال ایران تعصب، عشق و علاقه دیگر معنی ندارد. مهم نیست بازیکن طرفدار کدام تیم بوده است، قطعاً اگر پول خوبی دریافت کند به باشگاه رقیب می‌رود. دیگر مثل زمان ما نیست که بازیکنان مجانی، اما دلنشین فوتبال بازی می‌کردند.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: استقلال تهران
نظرات شما