تاریخ انتشار: ۱۷:۵۱ - ۰۶ مرداد ۱۴۰۲

استقلال بی‌صاحب‌تر از همیشه!

۴ روز از اعتصاب بازیکنان استقلال می‌گذرد، اما تا به امروز نه وزارت امور اقتصاد و دارایی به این تعطیلی واکنش نشان داده است و نه وزارت ورزش و جوانان!

استقلال بی‌صاحب‌تر از همیشه!

رویداد۲۴ در معرفی به کنفدراسیون فوتبال آسیا استقلال به عنوان یک تیم خصوصی معرفی شده است! این به سبب جلوگیری از حذف تیم‌های استقلال و پرسپولیس از حضور در لیگ قهرمانان آسیا بوده است. هر چند در نهایت استقلال با رای کمیته صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال از حضور در این بازیها محروم شد! و مالک باشگاه استقلال وزارت امور اقتصاد و دارایی است. سهم استقلال از نگاه محبت آمیز این وزارتخانه به نظر تنها مصاحبه‌های قربان زاده بود که هیچ کمکی به آبی‌ها نکرد و در جاهایی هم به ضرر این تیم تمام شد. این روزها خیلی‌ها می‌گویند ای کاش آجورلو می‌ماند چرا تا زمانی که او بود تیم از نظر مالی بحران نداشت.

وزارت ورزش و جوانان هم به خوبی می‌دانیم مالک اصلی استقلال است. مالکی که به تیم ریالی کمک نمی‌کند اما در چینش اعضای هیات مدیره این تیم نظر نهایی را می‌دهد. هم چنین انتخاب مدیر عامل. البته این بار در چینش اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال وزارت امور اقتصاد و دارایی هم نقش داشت. نفراتی چون خانی از وزارت امور اقتصاد و دارایی آمده‌اند.

از قدیم گفته‌اند آشپز که دوتا شود آش یا شور می‌شود یا بی نمک. این حکایت اینروزهای استقلال است. نه وزارت امور اقتصاد و دارایی به تعطیلی تمرینات استقلال واکنش نشان داده است و نه وزارت ورزش و جوانان. دریغ از کمک. دریغ حتی از یک امید واهی به هواداران. انگار نه انگار استقلال یکی از دو قطب اصلی فوتبال ایران است و اگر تضعیف شود فوتبال ملی هم تضعیف می‌شود. تجربه ثابت کرده زمانی می‌توانیم تیم ملی خوبی داشتیم که هم تیم استقلال در اوج بوده است و هم تیم پرسپولیس.

استقلالی‌ها ۴ روز است که تمرین نمی‌کنند! حق با آنهاست. آرتور کوین یامگا با نوتیس همه پولش را دریافت کرده است اما بازیکنان ایرانی استقلال مطالبات فصل گذشته را دریافت نکرده‌اند در حالی که بازیکنان دیگر تیم‌ها در حال دریافت درصد فصل جدید هستند. این است نحوه مدیریت تیم استقلال از سوی دو وزارتخانه. به طور حتم اگر تیم به بخش خصوصی و حتی تماشاگران واگذار می‌شد، الان شرایط بهتری داشت.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: استقلال تهران
نظرات شما