تاریخ انتشار: ۱۰:۴۷ - ۰۸ مرداد ۱۴۰۲

غرق شدن کودک ۹ ساله در رودخانه هراز؛ جسد پیدا نشد!

کودک ۹ ساله‌ای که با خالی شدن پایش در رودخانه هراز سقوط کرده و غرق شده، با گذشت ۱۶ روز هنوز جسدش را پیدا نشده و این در حالی است که خانواده این کودک به تنهایی به جستجویشان ادامه می‌دهند.

غرق شدن کودک ۹ ساله در رودخانه هراز؛ جسد پیدا نشد!

رویداد ۲۴ به گزارش اعتماد؛ علی منصوری کودک ۹ ساله؛ شنبه ۲۴ تیرماه جاری هنگامی که به همراه خانواده‌اش از تهران به یکی از شهرستان‌های شمال عازم بودند برای خوردن صبحانه کنار رودخانه هراز در روستای «آب اسک» توقف می‌کنند. همان جا علی مقابل چشمان مادر و خواهرانش داخل رودخانه می‌افتد.  

یکی از خواهران این کودک وقتی متوجه می‌شود برادر کوچکش داخل آب افتاده سریع داخل رودخانه می‌شود تا او را نجات دهد، اما شدت آب به قدری بود که خواهر این کودک نتوانست او را از داخل رودخانه خارج کند و علی به‌طور مرموزی مفقود می‌شود ...  

پس از این ماجرا خانواده به پلیس اطلاع می‌دهند و پلیس در همین راستا پرونده‌ای تشکیل می‌دهد.  

عموی این کودک در مورد شرایط خانواده توضیح می‌دهد: «مادر و پدر او اصلا وضع روحی خوبی ندارند و دو، سه بار خواستند خودشان را از بالای یک پل به پایین پرت کنند و به زندگی‌شان پایان دهند.» 

نیروی انتظامی، آتش‌نشانی و نیرو‌های هلال احمر هم نتوانستند پیکر زنده یا مرده این کودک را پیدا کنند تا جایی که نیرو‌های امدادی و هلال احمر سه روز اطراف رودخانه را گشتند و سپس به خانواده عنوان کردند که بیشتر از ۷۲ ساعت نمی‌توانیم به جست‌وجوهای‌مان ادامه دهیم.

 در رابطه با پاسخی که این خانواده از نیرو‌های هلال احمر شنیدند با معاون عملیات امداد و نجات سازمان هلال احمر ارتباط برقرار می‌کند، اما مرتضی مرادی‌پور در رابطه با این سوال که چرا نیرو‌های هلال احمر تا گرفتن نتیجه در محل حادثه نماندند و در چنین مواقعی چه سازمان‌هایی وظیفه دارند تا پایان عملیات در محل رخداد حضور داشته باشند؛ اینگونه  پاسخ می‌دهد: «اصلا جست‌وجو در رودخانه وظیفه هلال احمر نیست و به وزارت نیرو مربوط است. به خاطر خلأ قانونی نیرو‌های هلال احمر وارد عملیات جست‌وجو می‌شوند و همکاری می‌کنند. معمولا متناسب با حادثه نیرو‌های هلال احمر به جست‌وجو ادامه می‌دهند.» 

در این چندین روز خانواده از کنار رودخانه تکان نخوردند و دارند به جست‌وجوهای‌شان به تنهایی ادامه می‌دهند...

عموی علی منصوری؛ کودکی که داخل رودخانه سقوط کرده و مفقود شده در مورد روز حادثه  می‌گوید: علی روز حادثه به همراه خانواده‌اش از تهران عازم شمال بود. خانواده قصد داشتند برای تفریح چند روزی به شمال بروند.  

پدر علی به خاطر مشغله کاری تهران مانده بود. به گفته دایی، خواهر و مادر علی؛ آن‌ها وقتی بساط‌شان را کنار رودخانه پهن کرده بودند تا صبحانه بخورند ناگهان علی که کنار رودخانه رفته بود زیر پایش خالی می‌شود و به داخل رودخانه پرت می‌شود. خواهر بزرگ‌تر علی خود را به داخل رودخانه می‌رساند تا برادرش را نجات دهد، اما شدت آب زیاد بوده و نتوانسته کاری کند و این بچه با جریان آب از نظر‌ها دور شده است. حتی خواهر علی هم جانش به خطر می‌افتد و دایی‌شان خواهر علی را از داخل رودخانه بیرون می‌کشد. متاسفانه با گذشت ۱۶ روز هنوز هیچ نشانی از علی پیدا نشده است. گروه امداد و نجات هلال احمر، آتش‌نشانی، کمک‌های مردمی و نیروی انتظامی سه روز گشتند، اما اثری از بچه پیدا نکردند. علی فرزند آخر خانواده بود و بعد از چهار دختر به دنیا آمده بود.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: اخبار حوادث
نظرات شما