تاریخ انتشار: ۱۵:۱۰ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۲

تسنیم: کیومرث هاشمی سرپرست وزارت ورزش می‌شود

یک منبع خبری مطلع به خبرنگار تسنیم گفت رئیس‌جمهور ضمن پذیریش استعفای حمید سجادی، کیومرث هاشمی را به عنوان سرپرست وزارت ورزش منصوب خواهد کرد.

تسنیم: کیومرث هاشمی سرپرست وزارت ورزش می‌شود

رویداد۲۴ یک منبع خبری مطلع به خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم گفت که رئیس‌جمهور با استفعای آقای حمید سجادی از وزارت ورزش و جوانان موافقت کرده و وی بزودی از این وزارتخانه خداحافظی خواهد کرد.

به گفته این مقام مطلع، چند گزینه به عنوان سرپرست مطرح شده بودند که تا این لحظه احتمال انتصاب آقای کیومرث هاشمی از دیگر گزینه‌ها بیشتر است.

به گزارش تسنیم، سید حمید سجادی وزیر ورزش به دلیل عارضه ناشی از سقوط بالگرد و ضرورت ادامه درمان، تاکنون دوبار تقاضای استعفای خود را تقدیم رئیس‌جمهور کرد بود.

بالگرد حامل حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان چهارم اسفند ۱۴۰۱ هنگام فرود در مجموعه ورزشی شهرستان بافت در حالی که نزدیک به نشستن بود سقوط کرد و برخی سرنشینان آن زخمی شدند که به مراکز درمانی انتقال یافتند و اسماعیل احمدی رئیس حوزه وزارتی وزارت ورزش نیز جان خود را از دست داد.

خبرنگار تسنیم کسب اطلاع کرد که آقای سجادی در روز‌های اخیر نیز به دلیل آسیبی که به طحال وی در همان سانحه بالگرد وارد شده، تحت عمل جراحی قرار گرفته است و به همین دلیل ادامه کار پرحجم و پرفشار برای مدتی برای او مقدور نبود.

کیومرث هاشمی از مدیران باتجربه ورزش کشور است که مسئولیت‌هایی همچون سرپرستی فدراسیون فوتبال، رباست ستاد مبارزه با دوپینگ کشور، دبیری شورای عالی المپیاد ورزش ایرانیان، نمایندگی ایران برای شرکت در جلسات کمیته بین‌المللی ورزش و تربیت‌بدنی سازمان یونسکو در سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۸ و قائم‌مقام وزیر در امور تربیت بدنی آموزش و پرورش و ریاست کمیته ملی المپیک را برعهده داشت.

نظرات شما