تاریخ انتشار: ۱۹:۰۸ - ۱۰ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۴ نظر

نماینده مجلس: پاسپورت بی حجابان جلب می‌شود/ جریمه‌ها مستقیماً از حساب افراد کسر می‌شود

یک عضو کمیسیون فرهنگی بیان کرد: در این لایحه نگاه ما این است که عدم رعایت حجاب و عفاف در مراحل اولیه فقط تخلف باشد و در مراحل بعدی جرم تلقی شود. ۹۵ درصد بی حجابان با اینکه پلیس با تخلف آنها برخورد کند اصلاح می‌شود و فقط ۵ درصد اصرار بر تکرار بی حجابی دارند.

نماینده مجلس: پاسپورت بی حجابان جلب می‌شود/ جریمه‌ها مستقیماً از حساب افراد کسر می‌شود

رویداد۲۴ امیر حسین بانکی پور عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره لایحه حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ حجاب و عفاف گفت: وقتی این لایحه به مجلس آمد اعتراضات زیادی از سوی مردم متدینین و صاحب نظران در خصوص نواقص و اصلاحاتی که باید می‌داشت رو به رو شدیم.

وی در یک برنامه تلویزیونی افزود: ۴ هفته کار کارشناسی روی این لایحه انجام شد و عمده دغدغه‌ها برطرف شد و در نسخه نهایی اجماع ۸۰ درصدی روی لایحه از سوی اعضای کمیسیون و صاحب نظرانی که به کمیسیون آمده‌اند به وجود آمده است.

این نماینده مجلس یازدهم ادامه داد: آنچه بیشتر از همه در رابطه با حجاب ما را نگران می‌کند از هم پاشیده شدن خانواده‌ها است و در کشورهای غربی خانواده جایگاه خود را از دست داده به همین دلیل اسم لایحه تغییر یافت و در جای جای لایحه بحث حمایت از خانواده به طور جدی مطرح شده است.


بیشتربخوانید: جریمه‌‌های لایحه حجاب و عفاف چقدر برای دولت درآمد دارد؟ +جدول


بانکی پور در ادامه بیان کرد: در این لایحه نگاه ما این است که عدم رعایت حجاب و عفاف در مراحل اولیه فقط تخلف باشد و در مراحل بعدی جرم تلقی شود. ۹۵ درصد بی حجابان با اینکه پلیس با تخلف آنها برخورد کند اصلاح می‌شود و فقط ۵ درصد اصرار بر تکرار بی حجابی دارند.

بانکی پور ادامه داد: اگر فردی نیمه برهنه در جامعه حضور یابد و اگر هم به خانم‌های محجبه تعرض شود، مواجهه مستقیم خواهیم داشت و در سایر موارد مواجهه غیر مستقیم انجام خواهد شد. در این لایحه نظر کمیسیون این است که مواجه اول با پلیس باشد و در مرحله بعد قوه قضائیه ورود پیدا کند.

وی ادامه داد: وزارت کشور نظارت بر ارگان‌ها را دارد و اگر استنکافی رخ دهد مجازات سختی برای مسئولان در نظر گرفته‌ایم. وزارت ارشاد فقط بر وضعیت فرهنگی حاکم بر جامعه نظارت می‌کند. همسر و فرزندان مسئولان که بی حجاب باشند مشمول تخفیف نمی‌شوند، جریمه‌ها مستقیماً از حساب افراد کسر می‌شود، پرونده آنها در دادسرا بدون نوبت بررسی می‌شود و جلب پاسپورت و … از دیگر اقدامات در نظر گرفته شده برای مقابله با بی حجابی است.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: حجاب اجباری
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
لیدا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۰
0
26
ما عین اسیر جنگی شدیم تو ایران
پارسال کل دنیا باهامون همراهی میکرد
باید جهان علیه این جونورا بشه
خدایا چرا اینا نابود نمیشن اخه
خسته شدیم ،چرا انقدر عمرشون زیاد شده
پاسخ ها
شادی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۱
حکومتی که به پایان رسیده!
در روزهای آخر برای ماندن
داره دست و پا میزنه!
هموطن من تو ما میشیم!
ما غیر خود کسی رو نداریم
شهاب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۰
0
23
عوضی اشغال
روسری برسر نداشتن معادل برهنگیه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۰
ببین مغز منحرف اینا چیه که فاصله ای بین برهنگی و بی عفتی و رابطه با روسری برداشتن وجود نداره براشون.
نظرات شما