تاریخ انتشار: ۲۰:۱۱ - ۱۳ مرداد ۱۴۰۲

اختلال شدید و کندی سرسام آور شب جمعه در «اینترنت» کشور

بروز اختلال گسترده در زیرساخت کشور که طی ماه‌های گذشته برای چندمین بار رخ می‌دهد، در شب گذشته نیز برای دقایق اوج گرفت. این اختلال اینترنت کاری کرده بود که ارتباط کاربران داخل کشور در اپراتور‌های مختلف با اختلال مواجه شود.

اختلال شدید اینترنت

رویداد ۲۴ دیجیاتو نوشت: به گفته شرکت ارتباطات زیرساخت اختلالی که در مرکز IXP تهران که از شب گذشته برقرار بود، برطرف شده است.

روابط عمومی وزارت ارتباطات نیز اعلام کرده هم اکنون کلیه ‎ارتباطات در کشور پایدار هستند. با این حال برخی کارشناسان فنی اظهار دارند که اختلالات هنوز به‌طور کامل برطرف نشده است.

سایت مرکز تبادل ترافیک داده تهران (IXP) که وضعیت ترافیک داخلی را نشان می‌دهد از ابتدای بهمن سال گذشته از دسترس خارج شده است.

این سایت زمانی از دسترس خارج شد که به منبعی برای رسانه‌ها برای نشان دادن وضعیت اختلال‌ها و قطعی‌ها روی شبکه داخلی تبدیل شده بود.

چندی پیش شرکت زیرساخت اعلام کرد دلیل مسدود شدن این سایت زیاد بودن حملات سایبری در نیمه دوم سال گذشته بوده با این‌حال مشخص نیست چرا در حال حاضر این وبسایت کماکان فعالیت ندارد.


بیشتر بخوانید: وزیر ارتباطات: اگر مشکلی در شبکه و اینترنت وجود نداشته باشد، وجود ما در وزارت ارتباطات اضافه است


بروز اختلال گسترده در زیرساخت کشور که طی ماه‌های گذشته برای چندمین بار رخ می‌دهد، در شب گذشته نیز برای دقایق اوج گرفت. این اختلال کاری کرده بود که ارتباط کاربران داخل کشور در اپراتورهای مختلف با اختلال مواجه شود.

آنطور که کارشناسان اعلام کردند، سوییچ های تبادل ترافیک در دو مرکز امام و انقلاب تهران دارای ناپایداری بودند و اختلال در شبکه کشور به همین خاطر رخ داده بود.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: اختلال اینترنت
نظرات شما