تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - ۱۷ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۴ نظر

چمران: بی‌حجابی خیابان را درست کنید، مترو هم درست می‌شود

رئیس شورای شهر تهران در به کارگیری نیرو‌های حجاب‌بان توسط شهرداری واکنش نشان داد و مطرح کرد این طرح بدون نیروی انتظامی جواب نمی‌دهد.

چمران: بی حجابی خیابان را درست کنید، مترو هم درست می‌شود

رویداد۲۴ ایلنا نوشت: مهدی چمران، رییس شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گویی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه دو سال از آغاز فعالیت قرارگاه اجتماعی شهر می‌گذرد، عملکرد شهرداری تهران را چطور ارزیابی می‌کنید؟ گفت: بحث مسائل اجتماعی فقط وظیفه شهرداری نیست و قرارگاه هم از همین رو تشکیل شد که همه دستگاه‌ها باهم حضور داشته باشند. نمی‌توانیم بگوییم قرارگاه اجتماعی کاری نکرده است، اما شهرداری در قرارگاه اجتماعی به تنهایی نمی‌تواند کاری را انجام دهد و سازمان بهزیستی، نیروی انتظامی، وزارت بهداشت و دادستانی هم در این کار نقش دارند و باید به میدان بیایند.

وی ادامه داد: افزایش ظرفیت پذیرش کسانی که نیاز به معالجه و نگهداری دارند در این مدت صورت گرفته و کاملا هم مشخص است و فقط ۵ هزار ظرفیت جدید توسط شهرداری تهران ایجاد شده است، البته سازمان‌های دیگر هم ظرفیت و هم پذیرش‌شان را بیشتر کرده‌اند، البته هنوز کافی نیست و علت آن هم مشخص است، چراکه ما می‌گوییم فقط شهرداری نباید باشد و باید این را هم اضافه کنم که فقط تهران نباید باشد.


بیشتر بخوانید: طرح جنجالی شهردارى برای برخورد با زنان بی‌حجاب در مترو؛ استخدام «حجاب‌بان»!


رییس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: وقتی که افراد در شهر‌های دیگر می‌بینند که مکان‌هایی در تهران وجود دارد که هم آن‌ها را معالجه می‌کند و هم به آن‌ها حرفه می‌آموزند و هم برای آن‌ها کار پیدا می‌کنند، بنابراین پس مرتب به تهران می‌آیند و هر چه جمع آوری صورت بگیرد دوباره یک عده‌ای از شهر‌های دیگر به تهران می‌آیند و به همین علت در محله هرندی حضور بیشتری دارند، چراکه نزدیک به ترمینال جنوب است.

چمران تصریح کرد: روز گذشته در قسمت میانی بزرگراه صیاد شیرازی شاهد حضور معتادان بودم و در نقاط دیگر نیز حضور دارند. شهرداری آستین بالا زده و اقدام به پاکسازی کرده است. البته در دوره‌های قبلی نیز این اقدام را انجام دادند، اما استمرار نداشت. این کار باید استمرار پیدا کند و باید پس از جمع آوری، بازتوانی و مهارت آموزی و ایجاد شغل برای بهبود یافتگان دنبال شود، چراکه تا این چرخه تکمیل نشود نتیجه بخش نخواهد بود و افراد به وضعیت سابق خود بازمی گردند. باید همکاری بیشتری شود و شهر‌های بیشتری نیز در این جریان بیایند و اگر همکاری شود می‌توان انتظار داشت که حداقل به تعداد آن‌ها افزوده نشود.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا با واگذاری سامانه حمل و نقل عمومی به بخش خصوصی افراد دارای معلولیت باید هزینه‌ای برای دریافت خدمات بپردازند، گفت: همین برنامه‌ای که الان وجود دارد در آنجا هم دنبال خواهد شد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران همچنین در پاسخ به سوالی درباره نیرو‌های حجاب‌بان در شهرداری تهران گفت: هر روز پیامک‌های زیاد به خود من زده می‌شود که در مترو بی‌حجابی است، اما آیا مترو مگر با خیابان فرق دارد؟! خیابان را درست کنید، مترو هم درست می‌شود. در این زمینه به شهرداری هم فشار می‌آورند، احتمالا تحت تاثیر این فشار‌ها نیز شهرداری از نیرو‌های حجاب‌بان استفاده می‌کند.

چمران در پاسخ به این سوال که نظر شورا درخصوص استفاده شهرداری از نیرو‌های حجاب بان چیست؟ گفت: در این خصوص در شورا نظر خواهی نشده است، اما من می‌گویم تا نیروی انتظامی نباشد، گذاشتن این افراد در مترو به نتیجه نمی‌رسد، مگر اینکه نیروی انتظامی هم باشد.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: حجاب اجباری
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۷
0
3
نظری درمورد دست قطع شده اون بچه مظلوم و ۸تا مجروح سر تعمیر نکردن مترو نداری؟ راستی یادته گفتی گاز متان برای اون زباله توهمه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۷
0
2
تو دیگه آبروی برای محروم برادرت بذار بمونه
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۷
3
0
صبر ملت مومن والله حدی داره، ۱۰ ماه مماشات در نبود گشت، و مطمئنی از عدم بازداشت ، داره میشه مثل خیابونهای تایلند!!! حتی از ترکیه هم عبور کرده ، چهره مترو بجز دو روز تذکر نمایش برای فقط جلوی رسانه ها داره میشه فسادکده بی حجابها، خجالت آوره که این فتنه کشف حجاب رو جمع نمی کنید در کشور شهید داده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۸
خودتو اذیت نکن!!!! برو تابعیت افغانستان و بگیر تا سعادت دنیوی و اخرویت تضمین بشه!!!!
نظرات شما