تاریخ انتشار: ۱۸:۲۳ - ۱۸ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۹ نظر

معاون زاکانی: حجاب‌بان نداریم؛ اسمش انضباط شهری است!

معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه انضباط شهری به خبر بکارگیری نیرو‌های حجاب بان در شهرداری واکنش نشان داد.

حجاب اجباری

رویداد۲۴ به گزارش عصرایران، «محمد امین توکلی‌زاده» معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران درباره خبر بکارگیری حجاب‌بان‌ها توسط شهرداری تهران گفت: ما قرارگاه انضباط شهری را راه‌اندازی کرده‌ایم، مدتی است که در این خصوص جلسات منظمی برگزار می‌شود. در این قرارگاه موضوعات مختلف و متنوع انضباط شهری را پیش می بریم.در واقع ما به دنبال این بودیم که چگونه می‌توانیم در شهر یک انضباط در موضوعات فرهنگی اجتماعی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این قرارگاه برای این منظور حرکت‌های ایجابی به صورت مفصل تهیه و تدوین شده و همچنین موضوعات تبیینی و انضباطی در آن نیز دیده شده است.
 
معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در مترو موضوعات متنوعی از جمله دستفروشی، تخریب اموال عمومی، ورود آقایان به واگن بانوان و ... داشتیم که در واقع متولی خاصی نداشت. در واقع فهرست بلندبالایی از موضوعات داشتیم که این موضوعات نه تنها در ماموریت‌های حراست مشخص نشده بود که در ماموریت انتظامات مترو و ماموریت های فراجا نیز نامشخص بود.
 
توکلی زاده خاطرنشان کرد: در این خصوص نیز قرار شده است گروهی ذیل مترو سازماندهی کنیم تا در این ساماندهی‌ها شرکت کنند. یکی از این موضوعات که در ذیل این قرارگاه به آن پرداخته خواهد شد حتما حجاب خواهد بود. بالاخره طبق قوانین کشور حجاب در همه جا باید مراعات شود و یک فردی هم باید در این زمینه تذکر دهد که اگر کسی مراعات نکرد به او گوشزد کند تا او توجه کند.
 
وی تصریح کرد: در حال حاضر یک سری نیرو برای فعالیت در قرارگاه انضباط شهری داریم و هر جا قطعا کمبود نیرو داشته باشیم، اضافه خواهیم کرد.
 
معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران اختیار عمل این افراد تا چه میزان است؟ تصریح کرد: وظیفه شهرداری در این حوزه‌ها در حد گوشزد است و اقدامات سلبی بر عهده ما نیست و برعهده ضابط قضایی باید باشد تا به لحاظ قانونی بتواند در حوزه اقدامات سلبی وارد شود. این افراد هر جایی پلشتی و بی انضباطی باشد، برای نظام بخشی شهر اقدامات لازم را انجام می دهند.
 
توکلی زاده در پاسخ به این سوال که آیا برای این منظور قرار است 400 نیرو استخدام کنید؟ گفت: این اعداد و واژگانی که در این خصوص مطرح می شود جعلی است. ما همین الان هم یک سری نیرو داریم که وظیفه‌شان همین است و تعدادشان کم است تعدادی از آنها بازنشست شده‌اند و تعداد کمی حضور دارند و ما برای تکمیل پرسنل مانند هر جای دیگری که نیروهایش را برای انتظام بخشی و نظام بخشی سیستم خودش تکمیل می‌کند، اقدام می کنیم.


بیشتر بخوانید: نماینده مجلس: لایحه حجاب از مجلس خارج شود


وی در پاسخ به این سوال که آیا این کار برای شهرداری بار مالی و مسئولیت اضافه‌ای ایجاد نمی کند؟ گفت: اینها همه از تکالیف ما است و هیچ کدام خارج از تکالیف ما نیست. بلکه از مواردی است که یا فراموش شده یا بدون متولی است یا بی‌نظم است و ما باید این موارد را انتظام ببخشیم و شهر باید براساس قانون اداره شود. هرچقدر ما بر قانون پافشاری کنیم و قانون مدار رفتار کنیم شهر بهتر و زندگی بهتری خواهیم داشت. برای اجرای قانون نیز همه باید کمک کنند از شهروند گرفته تا مجریان قانون باید به اجرای قانون کمک کنند.
 
معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که آیا آموزش‌های لازم به این نیروها داده شده است؟ گفت: بالاخره موضوعات انسانی خیلی مراعات لازم دارد و حرمت، کرامت و شأن افراد باید رعایت شود ولو اینکه تخلفی کنند و در این موضوع بی انضباطی داشته باشند بازهم ما حق نداریم شأن و کرامت این افراد را نادیده بگیریم. هر تذکری داده می‌شود و هر نظام بخشی که می شود با درنظر گرفتن کرامت و شأنیت آن فرد باید اتفاق افتاد و وظیفه ما بیش از این نیست.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: حجاب اجباری
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۹
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۹:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۸
0
32
تبریک میگم جایزه منفورترین و ناکارآمدترین شهردار برای توئه چون همه جوره تا اینجا استحقاقتو نشون دادی
پاسخ ها
مهسا کومله
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۹
منفورتر از منافقین جنایت کار و اسهال‌ طلب ها کسی نیست
ناشناس
|
United States of America
|
۲۰:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۸
0
27
لمپن زیاده - اما این زاکانی علاوه بر لمپنی کلاش هم هست . همه مردم را هم بی ارزش می دونه و به حساب نمی آره
پاسخ ها
سوسولگرا برعنداز
| United States of America |
۱۹:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۹
به اندازه نجفی زن کش نیستند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۸
0
30
این جماعت احمق بی مغز هر قانون مسخره ای که میذارن اگر مردم معترض شدند اسمشو عوض میکنند و مشکل رو مثلا حل می کنند ,
اصل مشکل مردم این احمق ها نیستند بلکه کسانی اند که کور کورانه از این یابوها حمایت میکنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۸
0
24
قرار بود با هوش مصنوعی بی حجاب ها رو شناسایی کنند ولی حالا دست به دامن عده ای عقب مانده ذهنی شده اند برای اینکار
پاسخ ها
سوسولگرا برعنداز
| United States of America |
۱۹:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۹
البته در جنبش فواحش مهسا کومله از هوش زامبی ها استفاده شد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۹
1
4
اسمش چه اهمیتی داره ؟?
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۴
0
1
زاکانی ‌معاونش غلط کردن
نظرات شما