تاریخ انتشار: ۱۳:۳۵ - ۲۱ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

شرط وزیر بهداشت برای دریافت خدمات رایگان درمان

بنا بر اعلام وزیر بهداشت چنانچه افراد از طرح سلامت خانواده استفاده کنند، درمان آنها 95 تا 100 درصد رایگان خواهد بود.

شرط وزیر بهداشت برای دریافت خدمات رایگان درمان

رویداد۲۴ رکنا نوشت:  بهرام عین اللهی ظهر امروز در آیین بزرگداشت راویان سلامت که در وزارت بهداشت برگزار شد، تصریح کرد: مردم در کرونا به صورت همگانی خطرات عدم سلامت را با جان خود حس کردند و به اهمیت سلامت پی بردند و بخش بزرگی از این مساله برعهده زحماتی بود که خبرنگاران می‌کشیدند.

وی افزود: ما امروز به وضعیتی رسیدیم که حوزه سلامت در کشور ما به اذعان بسیاری از نهاد‌های بین المللی جزء کشور‌های پیشرو است و این مساله اکنون به صورت مشهود قابل مشاهده است و اغلب بیماران در کشور‌های همسایه برای طی دوران درمان به کشور ما مراجعه می‌کنند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه تنها کشور بودیم که در منطقه ۶ مدل واکسن تولید کنیم، تاکید کرد: ما در دولت سیزدهم سعی کردیم که با واکسیناسیون به موقع میزان تلفات در مورد بیماری کرونا را کاهش دهیم و آمار‌ها نشان می‌دهد که در این حوزه موفق عمل کردیم.


بیشتر بخوانید: مهاجرت نیرو‌های پزشکی وحشتناک است/ نباید از مهاجرت پزشکان غفلت کرد


عین اللهی اضافه کرد: ارتقای سلامت جامعه از جمله اهداف اصلی ما است و سبک زندگی از جمله اصلی‌ترین مولفه‌ها در این حوزه است که در این خصوص لازم است خبرنگاران اطلاع رسانی موثری داشته باشند.

وی اذعان کرد: دشمن سعی دارد دستاورد‌های انقلاب و نظام را از چشم مردم بپوشاند و تنها کمبود‌ها و کاستی‌ها را به مردم نشان دهد و خبرنگاران در این زمینه وظیفه ویژه‌ای دارند.

وزیر بهداشت یادآور شد: ما اگر بخواهیم سلامت جامعه را حفط کنیم باید سلامت خانواده را حفظ کنیم و در این زمینه طرح سلامت خانواده می‌تواند نیاز‌های پایه‌ای و اطلاعات جامع سلامت خانواده را دریافت و برای برنامه ریزی اقدام کند که ما از خبرنگاران می‌خواهیم در این زمینه ما را یاری کنند.

عین اللهی گفت: اگر افراد در طرح سلامت خانواده وارد فرآیند درمان بیماری شوند و در مرکز درمانی بستری شوند نظام سلامت تا ۹۵ درصد و در برخی موارد تا ۱۰۰ درصد هزینه‌های درمان او را تامین می‌کند.

وی بیان کرد: یکی از عمده مشکلات ما مساله جمعیت است و ما از خبرنگاران درخواست داریم در این زمینه و فرهنگسازی در این خصوص ما را یاری کنند.

وزیر بهداشت با اشاره به روز خبرنگار و ارزش اطلاع رسانی در حوزه سلامت، بیان داشت: سعی داریم تا برخی از خدمات را در حوزه بیمه تکمیلی برای خبرنگاران و حتی خانواده درجه یک آن‌ها گسترش دهیم و در این مورد بعد از جمع بندی اطلاع رسانی خواهیم کرد.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۱
0
0
نه این خوب نیست. اعلام کنید حالا تازه می خواهید یک سامانه الکی ثبت‌نام افتتاح کنید تا ملت بروند جلوی فرمانداری صف ببندند و نامه بگیرند و بیاورند مرکز بهداشت استان مهر کنند تا هزینه های برای دو دهک اول تخفیف بخورد.
نظرات شما