تاریخ انتشار: ۱۶:۵۹ - ۲۱ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

نیکونهاد: سازمان سنجش امکان صدور مجوز به تحصیل متقلبان را ندارد

نماینده معاونت حقوقی ریاست جمهوری درباره انتقاد این معاونت درخصوص رأی انفصال از خدمت رئیس سازمان سنجش توضیحاتی داد.

نیکونهاد: سازمان سنجش امکان صدور مجوز به تحصیل متقلبان را ندارد

رویداد۲۴ به گزارش صداوسیما؛ حامد نیکونهاد حقوقدان و نماینده معاونت حقوقی ریاست جمهوری امروز در گفتگوی تلویزیونی با بخش خبری ۱۴، درباره انتقاد معاونت حقوقی رئیس جمهور از رأی انفصال از خدمت رئیس سازمان سنجش اظهار کرد: معترضان کنکور قبل از تصویب استفساریه مجلس، در آزمون مجدد سازمان سنجش مردود شده بودند.

وی افزود: برخی از افراد متقلبی که در آزمون مجدد سازمان سنجش مردود شدند، بعد از تصویب استفساریه ماده ۱۱ آزمون سراسری نسبت به منع تحصیل از سوی سازمان سنجش به دیوان عدالت اداری شکایت کردند.


بیشتر بخوانید: ابلاغ رای انفصال از خدمت رئیس سازمان سنجش / فرصت ۱۰ روزه برای حضور در دیوان عدالت


نیکونهاد با بیان اینکه معترضان رسما دانشجو نیستند و این مصوبه شامل حال آن‌ها که تقلبشان محرز شده، نمی‌شود، تصریح کرد: سازمان سنجش برای صیانت از سلامت کنکور، امکان صدور مجوز بازگشت به تحصیل افرادی که تقلب آن‌ها در کنکور محرز شده را ندارد؛ لذا دستور موقت صادر شده امکان اجرا نداشت.

این حقوقدان و نماینده معاونت حقوقی ریاست جمهوری گفت: دستور صادر شده یک راه بسیار خطرناکی را باز می‌کند و مجال ورود هزاران متقلبی که از سال ۸۵ تا ۱۴۰۰ با بررسی تخصصی سازمان سنجش از ورودشان به رشته‌های تأثیرگذار مانند پزشکی جلوگیری شده بود، می‌توانند با این مستمسک راه دیوان عدالت اداری را در پیش بگیرند و با فشار بر این بدنه تخصصی و مرجع قضایی، برگردند و بر صندلی‌هایی قرار بگیرند که در آینده نه چندان دور، پزشک معالج مردم ما بشوند.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: سازمان سنجش
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۲
0
0
خودش و خانوادش واسه درمان اروپا می روند این متقلبان پزشک واسه ماست.
نظرات شما