تاریخ انتشار: ۱۱:۳۲ - ۲۴ مرداد ۱۴۰۲
روزنامه جمهوری اسلامی:

چگونه آمریکای غیرقابل اعتماد دیروز، امروز قابل اعتماد است؟

چگونه می‌شود که یک روز آمریکا قابل اعتماد است و روز دیگر نمی‌توان به آن اعتماد کرد؟ اگر می‌توان تضمین آمریکا را پذیرفت، چرا قبلاً نمی‌شد و اگر نمی‌شود چرا حالا می‌شود؟

چگونه آمریکای غیرقابل اعتماد دیروز، امروز قابل اعتماد است؟
رویداد۲۴ روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: دستگاه دیپلماسی کشور پس از ماجرای مبادله زندانیان و آزاد سازی منابع مالی کشور در کره جنوبی که با مقامات آمریکایی صورت گرفته، در مقام صحت، اتقان و اعتبار عملکرد خود اظهار داشته‌اند که «ما تضمین‌های کافی را از آمریکا گرفته‌ایم.»

این عبارت در این چند روز به انحاء مختلف از زبان افراد مختلف بویژه وزیر خارجه و سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور بر زبان رانده شد و رسانه‌های طرفدار دولت نیز آن را با لحن تأییدآمیز، منعکس کرده‌اند، ولی گویا حضرات فراموش کرده‌اند زمانی را که در دولت قبل به هنگام مذاکرات برجام گفته می‌شد «تضمین‌های لازم برای اجرا از آمریکائی‌ها گرفته شده»، آنرا به نشانه اعتماد تیم مذاکره کننده به طرف‌های آمریکایی تلقی کرده و علناً می‌گفتند این از ساده‌لوحی تیم مذاکره کننده است که معتقدند می‌شود از آمریکائی‌ها تضمین گرفت، در حالی که تجربه ثابت کرده که آن‌ها به هیچیک از گفته‌ها و ضمانت‌های خود صادق و پایبند نیستند.


بیشتر بخوانید: دستاوردسازی با تبادل زندانیان ایران و آمریکا/ ذلت دولت روحانی، افتخار دولت رئیسی شد!


مردم، با شنیدن این مطالب می‌پرسند چگونه می‌شود که یک روز آمریکا قابل اعتماد است و روز دیگر نمی‌توان به آن اعتماد کرد؟ اگر می‌توان تضمین آمریکا را پذیرفت، چرا قبلاً نمی‌شد و اگر نمی‌شود چرا حالا می‌شود؟

خوبست آقایان قدری هم برای حافظه تاریخی مردم اعتبار و احترام قائل شده و به گونه‌ای رفتار کنند که دچار دوگانگی در فعل و قول نشوند.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما