تاریخ انتشار: ۱۲:۵۱ - ۲۴ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۶ نظر
نماینده پیشین مجلس:

تقریبا همه اصولگرایان در انتخابات ثبت‌نام کردند؛ ۱۰۰۰ نفر برای ۳۰ صندلی کاندید شدند!

نماینده پیشین مجلس گفت: به نظر می‌رسد سخت است از میان تقریبا هزار نفر چهره‌های خوش‌سابقه و سرشناس ۳۰نفر را انتخاب کرد. به نظر نمی‌رسد به لیست واحد برسیم، اما بستگی به نظرات گروه‌های اصولگرایی دارد.

تقریبا همه اصولگرایان در انتخابات ثبت‌نام کردند؛ ۱۰۰۰ نفر برای ۳۰ صندلی کاندید شدند!

رویداد۲۴ مثلث آنلاین نوشت: پیش ثبت‌نام انتخابات انجام شد و بسیاری از چهره‌ها از گروه‌های مختلف اعم از اصولگرایان، اصلاح‌طلبان، اعتدالی‌ها و چهره‌های مستقل ثبت نام اولیه را انجام دادند تا به احتمال بسیار زیاد شاهد انتخاباتی پر شور باشیم.

سید حسین نقوی حسینی، نماینده پیشین مجلس، درباره این موضوع گفت: «ما همه وظیفه داریم به عنوان نیرو‌های انقلاب در عرصه انتخابات حضور پیدا کنیم تا زمینه مشارکت مردم را فراهم آوریم و به جهت تکلیف شرعی و قانونی که برای خودم متصورم و فکر می‌کنم با حضورم به سبد رأی جمهوری اسلامی اضافه کنم، در انتخابات ثبت نام کردم و امیدوارم مردم را بتوانیم پای صندوق بیاوریم تا مردم از میان نامزد‌های مختلف بهترین‌ها را انتخاب کنند.

بخش‌هایی از گفت و گوی نقوی حسینی را در ادامه می‌خوانید:

ما به انتخاب اصلح باور داریم. فکر می‌کنیم همه نامزد‌هایی که تأییدصلاحیت می‌شود صالح هستند، اما مردم می‌خواهند نامزد‌های اصلح را انتخاب کنند».

ما پیش‌بینی می‌کردیم همه نیرو‌ها از اصولگرایان تا اصلاح‌طلبان و اعتدالیون ثبت نام می‌کنند و استقبالی بی‌نظیر از انتخابات این دوره را شاهد بوده‌ایم. در همه شهر‌ها و استان‌ها همین شرایط وجود داشته است.

در میان اصولگرایان تقریبا همه آن‌هایی که پیش‌بینی می‌کردیم ثبت نام اولیه انتخابات را انجام دادند. با این حجم وسیع ثبت نام در جمع اصولگرایان رسیدن به لیست واحد و متحد در همه حوزه‌های انتخابیه سخت خواهد شد؛ به ویژه لیست شهر تهران که بر لیست‌های سایر حوزه‌های انتخابیه تأثیر می‌گذارد.

به نظر می‌رسد سخت است از میان تقریبا هزار نفر چهره‌های خوش‌سابقه و سرشناس ۳۰نفر را انتخاب کرد. به نظر نمی‌رسد به لیست واحد برسیم، اما بستگی به نظرات گروه‌های اصولگرایی دارد. امیدواریم همه برای منافع جمعی فکر کنند و از مطالبات فردی و گروهی پرهیز کنند تا به لیست واحد برسیم».


بیشتر بخوانید: حمله حداد به جبهه پایداری؟/ حداد عادل: اجازه ندهیم تحت پوشش ادبیات انقلابی، مسائل ملی را پای منافع حزبی ذبح کنند


تحریم و قهر با صندوق رأی آورده‌ای برای کشور ندارد. هیچ حزب و گروه سیاسی با کنار کشیدن و قهر کردن با صندوق آورده‌ای به دست نمی‌آورد. اکنون می‌بینیم که اصلاح‌طلبان هم کنار ننشستند، زیرا می‌دانند اگر با انتخابات فاصله بگیرند، نه‌تن‌ها هیچ آورده‌ای به دست نمی‌آورند بلکه فراموش می‌شوند.

کار عقلایی و درستی کردند که چهره‌هایشان به صحنه آمدند و نشان دادند می‌خواهند در عرصه بمانند و در چارچوب قانون و مقررات به فعالیت ادامه خواهند داد. انتخابات مجلس یعنی انتخاب قانونگذار؛ بنابراین قانونگذار باید بیش از همه به قانون تمکین کند. حضور اصلاح‌طلبان پر رنگ بوده است و شخصیت‌های شاخصی آمده‌اند و همچنین اعتدالیون و با این اوصاف شاهد یک انتخابات پرشور خواهیم بود».

قطعا در روز‌های آینده شاهد گفتگو‌ها و فعالیت‌ها و تلاش‌های انتخاباتی زیادی خواهیم بود، زیرا ورود سلایق مختلف و رسانه‌ها به تحرک انتخاباتی جامعه کمک می‌کند و در ماه‌های آینده شناسایی نامزد‌ها از سوی جامعه صورت می‌گیرد و هر چه به انتخابات نزدیک می‌شویم فضای کشور انتخاباتی‌تر می‌شود.

منبع: مثلث آنلاین

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
سوسولگرای عرزشی!!
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۴
1
10
آفتابه لگن هفت دست!! شام و ناهار هیچی!! بیخود جماعت اصولگرا و اصلاح طلب خود را خسته نکنند،اکثریت قاطع ملت در انتخابات فرمایشی شرکت نخواهند کرد...!
سوسولگرای عرزشی!!
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۴
0
9
گرگهای درنده اصولگرا برای تصاحب قدرت به جان هم افتاده اند و به زودی صدای زوزه های گوشخراش آنها را بیشتر خواهیم شنید!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۴
1
7
نه تنها کل صندلیها بلکه کل کشور برای شماست،نگران نباشید.
سید حامد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۵
0
0
کلا تعطیل هستید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۵
0
0
کور و کچل و کوتوله دور همی کلونی تشکیل دادین برای هم نوشابه باز میکنید ما از این حرفها گذشتیم
مازیار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۵
0
0
کل این هزار نفر با هم نمی توانند دو میلیون رای دهنده تهرانی را به صندوق ها بکشانند . بی حال تمرین انتخابات ممکن.
نظرات شما