تاریخ انتشار: ۱۳:۳۱ - ۲۸ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
ابراهیم رئیسی:

بیشترین گزارش درباره حرکت معاندان و مخالفان نظام از سوی مردم به اطلاعات ارائه می‌شود

ابراهیم رئیسی اظهار کرد: در موضوع امنیت، امروز بیشترین گزارش‌ها در سیستم اطلاعاتی ما درباره حرکت ضدانقلاب، معاندان، مخالفان و کسانی که می‌خواهند توطئه کنند، از سوی مردم ارائه می‌شود. مردم گزارش‌دهنده هستند.

بیشترین گزارش درباره حرکت معاندان و مخالفان نظام از سوی مردم به اطلاعات ارائه می‌شود
رویداد۲۴ نخستین همایش مردمی‌سازی دولت با سخنرانی ابراهیم رئیسی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، بخش‌های مهم سخنرانی او را در ادامه می‌خوانید:

هرجا به مردم نقش داده شد موفق شدیم و هرجا نقش مردم نادیده گرفته شد دچار مشکل شدیم.

در این دولت تلاش کردیم مردمی باشیم، نه فقط در شعار و بیانیه بلکه در عمل. یعنی مردم میدان‌دار باشند و کار‌ها را انجام دهند و دولت نقش هدایت و نظارت را ایفا کند.

هم تولید، هم توزیع، هم صادرات و هم واردات می‌تواند به دست مردم انجام گیرد. مردم آمادگی دارند در بخش‌های مختلف صنعتی و کشاورزی سرمایه‌گذاری کنند.

در زمینه مسائل اجتماعی و آسیب‌های این حوزه از جمله در طلاق، اعتیاد، حاشیه‌نشینی، مفاسد اجتماعی و اخلاقی با نقش‌آفرینی مردم می‌توانیم شاهد کاهش این آسیب‌ها باشیم.

در فرهنگ هم همین است که نقش اثرگذار مسجد و هیئت که پشتوانه امنیت ملی در جامعه هستند، در نظر گرفته شود. این اماکن کارکرد‌های مختلفی دارد، یک کارکرد آن معرفت‌افزایی است و یک کارکرد آن هم کار‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.

با شرکت مردم هیچ سختی در کار‌ها وجود ندارد. در موضوع امنیت، امروز بیشترین گزارش‌ها در سیستم اطلاعاتی ما درباره حرکت ضدانقلاب، معاندان، مخالفان و کسانی که می‌خواهند توطئه کنند، از سوی مردم ارائه می‌شود. مردم گزارش‌دهنده هستند. کشف بسیار از توطئه‌ها به دست مردم انجام می‌شود. امروز باید گفت مردم در سراسر کشور نسبت به بودن امنیت در جامعه حساسیت نشان می‌دهند.

من به تمام مدیران دولتی اعلام کردم که حتماً در کنار خود یک جمع نخبگانی و از نیرو‌های مردمی مجرب و باتجربه داشته باشید. وجود جمع‌های نخبگانی و میدان‌دادن به تعاونی‌ها اهمیت فراوان دارد. در تولید، در ساخت مسکن و سایر موارد نقش تعاونی‌ها می‌تواند بسیار برجسته باشد.

دولت باید از تصدی خود بکاهد و بر نظارتش بیفزاید. البته برخی خصوصی‌سازی‌ها در گذشته کشور انجام شد که درست نبود. اصل خصوصی‌سازی مورد قبول است، اما در برخی موارد درست عمل نشد و مردم ناراحت شدند. افتاد و این مردم را ناراحت کرد.

توصیه به نیرو‌های دولتی امکان دارد و مشکلی نیست. هرکس فرد لایقی در نظر دارد معرفی کند، اما مسئولیت با دولت است و مسئولان دستگاه‌ها اجازه ندهند که فشار‌ها بر آنان تأثیر بگذارد و نیرو‌های کارآمد ما زیر سئوال بروند یا پشت‌شان خالی شود. ما از نیرو‌های کارآمد خود تا پایان حمایت می‌کنیم.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: ابراهیم رئیسی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
0
6
خفه مردک بی خاصیت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
0
5
وضع خرابه
نظرات شما