تاریخ انتشار: ۱۵:۱۹ - ۲۸ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

حقیقت پور: خالص سازان که خود را پشت دولت پنهان کرده‌اند، به دنبال حذف قالیباف هستند

حقیقت پور گفت: من احساس نمی‌کنم این تضاد‌ها شو سیاسی باشد، این وضعیت استمرار حرکت خالص‌سازی است. خالص سازان که خود را پشت دولت پنهان کرده‌اند قالیباف را هم مانع می‌بینند و دنبال حذف او هستند؛ لذا این تضاد‌ها یک اختلاف واقعی است.

حقیقت پور: خالص سازان که خود را پشت دولت پنهان کرده‌اند، به دنبال حذف قالیباف هستند
رویداد۲۴ تضاد میان تیم قالیباف و رئیسی علنی شده است، اگرچه پیش از این هم شاهد برخورد‌هایی میان دولت و مجلس بودیم، اما اختلافات در شرایط فعلی و حمله به قالیباف از سوی جبهه پایداری جدی‌تر شده است.

منصور حقیقت‌پور، فعال سیاسی اصولگرا و نماینده سابق مجلس، درباره ماهیت تضاد دولت و مجلس به «انتخاب» گفت: من احساس نمی‌کنم این تضاد‌ها شو سیاسی باشد، این وضعیت استمرار حرکت خالص‌سازی است. خالص سازان که خود را پشت دولت پنهان کرده‌اند قالیباف را هم مانع می‌بینند و دنبال حذف او هستند؛ لذا این تضاد‌ها یک اختلاف واقعی است.

وی در ادامه درباره علت بروز تضاد دولت و مجلس در شرایط فعلی اشاره کرد: در آغاز مجلس و بستن لیست ائتلاف هم مشکل وجود داشت. آن جریانی که در مقابل قالیباف علم کردند و کاندیدای ریاست جمهوری هم دادند، اختلاف با قالیباف را از اول در دستور کار داشت؛ اما این اختلاف تبدیل به گسل شده است و خالص سازان دنبال حذف قالیباف هستند. ادامه روند خالص سازی به جایی رسیده که بعد از حذف ناطق نوری و رفسنجانی و لاریجانی به دنبال قالیباف رفته‌اند.


بیشتر بخوانید: حقیقت‌پور: اگر جریان خالص‌ساز سرجای خود بنشیند، مشکلات حل می‌شود


او افزود: غرور و تکبر اجازه نمی‌دهد طیف خالص‌ساز به اشکالات خود پی ببرد و خود را خالص‌ترین و ولایی‌ترین می‌دانند، مجلس هم قرار است مجلسی انقلابی‌تر بشود. شرایط از نگاه آن‌ها بسیار خوب است و تصور می‌کنند وضعیت اقتصادی و فرهنگی خیلی عالی است. رسانه هم دارند.

حقیقت‌پور در رابطه با تاثیر حذف اصلاح‌طلبان بر تسریع روند حذف قالیباف گفت: در صورتیکه همه جریانات سیاسی حضور داشته باشند، این حضور قطعا به نفع قالیباف است. بچه‌های اعتدالی و حتی نیرو‌های موتلفه و جبهه وحدت هم در مجلس حضور داشته باشند به نفع قالیباف است. حذف این‌ها از اصلاح طلب تا اعتدالی و راست سنتی به ضرر قالیباف و به نفع خالص ساز‌ها خواهد بود. من امیدوارم که انشالله نظام حکمرانی ما به هوش باشد و مدیریت امور را از دست افرادی که جمهوری اسلامی را به سمت پرتگاه می‌برند خارج کند.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۸
0
0
برادر ! همه ش زیر سر حدادعادل ه. میخواد رئیس بشه. تمام
نظرات شما