تاریخ انتشار: ۱۰:۵۸ - ۲۹ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۵ نظر

وزیر اطلاعات: جاسوس‌هایی از فرانسه، سوئد و انگلیس در اختیار داریم؛ برخی از آن‌ها اعدام شدند

اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات گفت: امروز قدرت دستگاه‌های اطلاعاتی کشور به نحوی است که جاسوس‌هایی از فرانسه، سوئد، انگلیس و کشور‌های متعدد دیگری را در اختیار دارند و حتی بعضی از آن‌ها علی‌رغم فشار‌هایی که آوردند به اعدام محکوم شدند و حکم آن‌ها اجرا شد.

وزیر اطلاعات: جاسوس‌هایی از فرانسه، سوئد و انگلیس در اختیار داریم؛ برخی از آن‌ها اعدام شدند
رویداد۲۴ حجت‌الاسلام خطیب گفت: امروز قدرت دستگاه‌های اطلاعاتی کشور به نحوی است که جاسوس‌هایی از فرانسه، سوئد، انگلیس و کشور‌های متعدد دیگری را در اختیار دارند و حتی بعضی از آن‌ها علی‌رغم فشار‌هایی که آوردند به اعدام محکوم شدند و حکم آن‌ها اجرا شد.

به گزارش «انتخاب»، حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات در بیست و چهارمین مجمع عالی فرماندهان و مسئولین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم و مدافعان امنیت و شهدای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سخنان فرمانده معظم کل قوا و مقام معظم رهبری در مورد سپاه مایه افتخار است و عنوان بزرگ‌ترین سازمان ضد تروریستی جهان، ویژگی جدیدی است که رهبر عزیزمان به سپاهی که همه جانبه جذاب و در مسیر پیشرفت نقش موفقی دارد، اضافه فرمودند.

به نوشته تسنیم، وزیر اطلاعات با اشاره به چهار توصیه رهبر معظم انقلاب؛ وحدت، مشارکت، خدمت، کار شبانه‌روزی و جهادی همراه با امیدبخشی و شوق در جامعه گفت: امیدواریم انقلابمان و پیشرفتی که به تعبیر معظم‌له به‌سوی قله‌ها است را با همت و قدرت ادامه دهیم. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دارای چنین جایگاهی است و ما به همراهی و هم‌رزمی با این نهاد بزرگ افتخار می‌کنیم.

خطیب گفت: دشمن در هر شرایطی دست از سر این انقلابی که توانسته به عنوان یک قدرت در دنیا مطرح شود، برنداشته و بیش از ۵۰ سرویس اطلاعاتی که میز ایران را در ساختار خود با هدف مقابله با یک قدرت جدیدی که در سطح جهان مطرح است، طراحی کرده‌اند، در این شرایط، قدرت مطلق آمریکا در منطقه به دست جهادگران و سپاهیان با شکست روبه‌رو شده و همواره به دنبال این است که بتواند راهی برای جبران آن پیدا کند.

وزیر اطلاعات اعلام کرد: وزارت اطلاعات با کمک جامعه اطلاعاتی و با مشارکت و هم‌افزایی فعالی که با سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب ایجاد کرده، تلاش می‌کند در مبارزه با آنچه را که دشمن تحت عنوان براندازی و تروریسم و تشویق و ترغیب آن‌ها چه در قالب‌های گروهکی و چه در قالب‌های مذهبی، تجزیه‌طلبانه و قومی برنامه‌ریزی می‌کند، مقابله کند، بنابراین موارد فوق یکی از مهم‌ترین مأموریت‌هایی است که به عهده جامعه اطلاعاتی بوده و یکی دیگر از این‌ها، مبارزه با رژیم صهیونیستی است که فعالیت‌های خود را بر این متمرکز کرده تا بتواند محور مبارزه و مقابله علیه ایران باشد.

خطیب با اشاره به هم افزایی دستگاه‌های اطلاعاتی گفت: باید بتوانیم انسجام و هم‌افزایی خود را با اشراف اطلاعاتی و جهاد تبیین باهم تلفیق کنیم. این انسجامی که در این دولت مردمی ایجاد شده، توانسته شرایط جدیدی را در منطقه تعریف کند و خیلی از فتنه‌ها و توطئه‌ها را تبدیل به شرایط بازدارنده کند.

وزیر اطلاعات با اشاره به نقش آمریکا در شکل گیری داعش و ارتباط عوامل آن‌ها با رژیم صهیونیستی گفت: حدود ۲۰۰ نفر از آن‌ها که وارد کشور شده، به دنبال تحرکات ایذایی و بی‌ثبات‌سازی در سطح کشور، منطقه و در ایام اربعین در عراق بودند، اما با برخورد‌ها و دستگیری‌های اخیر، شاهد خنثی‌سازی اکثریت آن‌ها هستیم.

خطیب با اشاره به توانمندی دستگاه‌های اطلاعاتی گفت: امروز قدرت دستگاه‌های اطلاعاتی کشور به نحوی است که جاسوس‌هایی از فرانسه، سوئد، انگلیس و کشور‌های متعدد دیگری را در اختیار دارند و حتی بعضی از آن‌ها علی‌رغم فشار‌هایی که آوردند به اعدام محکوم شدند و حکم در مورد آن‌ها اجرا شد که این اقدامات مدیون هماهنگی و همراهی است که در تشکیلات جامعه اطلاعاتی به وجود آمده است.

وزیر اطلاعات با اشاره به بحران‌های درونی رژیم صهیونیستی گفت: شرایطی که هر روزه رژیم صهیونیستی با آن مواجه است نتیجه سرمایه مقاومتی است که با تلاش شهید سلیمانی پایه گذاری شده است. رژیم صهیونیستی که روزی ادعا می‌کرد چهارمین قدرت دنیا است، امروز از اضمحلال درونی خودش سخن می‌گوید. از رئیس‌جمهور تا مسؤولین دیگرش، همه سخن از این می‌گویند که این رژیم در حال فروپاشی است.

خطیب گفت: عملیات مشترکی که بین سپاه، وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی در مقابله با حوادثی همچون اصفهان و حادثه تروریستی اخیر شیراز با هدف ایجاد امنیت و آرامش در جامعه عملی شد، از افتخاراتی است که در این دولت شامل حال مجموعه‌ها شده و امروز راهبرد دشمن در جهت برخورد و ایجاد بحران، فقط درصحنه اقدامات تروریستی و جاسوسی نیست، بلکه تلاش می‌کند آن را در صحنه‌های اجتماعی به اشکال مختلفی بروز بدهد. یکسری از آن‌ها را در صحنه‌های اغتشاشات سال گذشته دیدید. در شرایط جدید دشمن تلاش می‌کند با استفاده از بهائیت، نارضایتی‌ها، حرکت‌های صنفی و جریانات سیاسی که جهت‌گیری فتنه و تغییر را زمزمه می‌کنند، به مسیری برود که اثرگذاری اجتماعی و بحران‌سازی‌ها به نحوی شکل گیرد که در بدنه جامعه گسترش پیدا کند.

وی افزود: برای همین است که حضور فعال سپاه و بسیج در مشارکت و در خدمت به مردم می‌تواند نقش امید‌بخش و شوق‌آفرینی را ایجاد کند؛ بنابراین مهم‌ترین نقشه دشمن بی‌ثبات‌سازی و کاهش مشارکت در انتخابات است. هرچند برای سالگرد اغتشاشات هم برنامه‌هایی دارند، اما هدف اصلی آن‌ها امسال انتخابات است و باید سعی و تلاش همه مجموعه‌ها در جهتی باشد که بتواند اقتدار و پیروزی بزرگ را فراهم کنند.

وزیر اطلاعات با اشاره به اهمیت جایگاه جهاد تبیین گفت: ما عملاً در جنگ سایبری نیاز داریم به اینکه در بخش جهاد تبیین و رسانه تقویت مضاعفی داشته باشیم و امروز با کمک و همت همه یگان‌هایی که در این جهت فعال هستند مخصوصاً سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شاهد این هستیم که در مقابله سایبری، در آفند و جنگ تهاجمی موفقیت‌های بزرگی را به دست آوردیم.

خطیب در پایان گفت: ما هر آنچه داریم از وحدت و مشارکت و هم‌افزایی است که بین دستگاه‌ها ایجاد شده و از اطاعتی است که از رهنمود‌ها و فرامین رهبر حکیم و فرزانه‌مان داریم که طبیعتاً می‌تواند قدرت نظام را تقویت کند و اقتدار آن را به‌سوی قله‌های پیروزی پیش ببرد. تکیه شما به این کلامی که رهبر عزیزمان در پیام به نشست مشترک وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه فرمودند که همکاری، هم‌افزایی مجموعه‌ها، مجاهدت است و آن را جهاد نامیدند و بیان، تبلیغ و ترویج آنچه را که دستاورد دستگاه‌های مختلف نظام، دولت، قوه قضاییه، مجلس شورای اسلامی، نیرو‌های مسلح و جامعه اطلاعاتی است امروز می‌تواند یکی از راه‌های امید و شوق و در جامعه ما باشد.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: وزیر اطلاعات
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
نادر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۹
0
5
اعدام کردید و کسی هم صداش درنیومد؟؟؟!! دروغگوهای وقیحی هستید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۹
0
4
واقعا قدرت سیستمهای اطلاعاتی وزارت اطلاعات در قضیه مدیر کل ارشاد نمایان شد
سر اون قضیه باید وزیر اطلاعات و تمام معاونان و مدیرکلهای وزارت اطلاعات برکنار و مجازات میشدند چطور ممکن که حراست و حفاظت اطلاعات ادرات که زیر نظر وزارت اطلاعات هستند اینطور غفلت کنند
واقعا کشور رها شده از طرف تمام وزارتخانه ها و سازمانها و این فقط بخاطر پیری سیستم
پیری نه از نظر سنی بلکه از نظر فکری و پویایی
راِیش سوم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۹
1
3
علاقه شدید به
اعدام دارم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۹
0
4
پول نمیدن؟ یهو سر به نیستشان نکنید اول انگشت هاشون رو به خانواده هاشون بفرستین بعد گوش و بینی؛ اگه هنوز پول ندادن دیگه سر شونو بفرسد.
سوسولگرای عرزشی!!
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۳۰
0
0
واقعا عجیب است!! اینکه اکثر کشورهای دنیا با تندروهایی مانند شما مخالفند و علیه شما جاسوسی می‌کنند که افتخار ندارد!!! از بس در سیاست خارجی تندروی کردید که به جز چند کشور عقب مانده درپیت دیگر کسی با شما دوستی و همکاری نمی‌کند...!
نظرات شما