تاریخ انتشار: ۱۶:۳۶ - ۲۹ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۴ نظر

مهاجری: اختلافات قالیباف و رئیسی واقعی است

اختلاف میان جبهه پایداری و تیم قالیباف به اوج رسیده است به طوری که هر دو جناح در رقابت شدید بر سر کسب قدرت و تمامیت‌خواهی است.

مهاجری: اختلافات قالیباف و رئیسی واقعی است

رویداد۲۴ انتخاب نوشت: تضاد میان جبهه پایداری و تیم قالیباف به اوج رسیده است. هرچند برخی عناصر این دو جریان در تلاش برای انکار این واقعیت هستند، اما آنچه در نهایت از سوی این دو به نمایش گذاشته می‌شود، رقابت شدید بر سر کسب قدرت و تمامیت‌خواهی است.

محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا، درباره افزایش تضاد میان تیم قالیباف و رئیسی گفت: با وجود اینکه بنده منتقد هر دو گروه رئیسی و قالیباف هستم، اما اختلافات آن‌ها اختلافات واقعی است، به خاطر اینکه جنگ قدرتی بین آن‌ها در جریان است. برای کسب کرسی ریاست مجلس در دوره بعدی این تیم‌ها به جان هم افتاده‌اند. در سال ۹۸ قالیباف و جبهه پایداری، دو شب منتهی به انتخابات جلسه‌ای گذاشتند و به یک لیست مشترک رسیدند. در آن لیست دو جناح سهم خود را گرفتند. در این دوره با توجه به اینکه جبهه پایداری تصور می‌کند که قدرت آن‌ها بیش از دوره قبل است، درگیر این تضاد شده‌اند.


بیشتر بخوانید: هشدار محمد مهاجری درباره دخالت‌های همسر رئیسی در امور کشورداری


او افزود: جبهه پایداری صاحب یک دولت به نام دولت رئیسی است، این مسئله یک توهم برای جبهه پایداری است که تصور می‌کند در مجلس آینده تمام کرسی‌ها را به دست می‌آورد. جناح قالیباف در این مقطع خیلی از شرایط موجود راضی نیست. به نظر من در حال حاضر این اختلاف تا حد قابل توجهی واقعی است.

وی در ادامه درباره احتمال ائتلاف قالیباف و پایداری اشاره کرد: اینکه در آخر چه خواهد شد و آیا باز هم به ائتلاف سال ۹۸ بازخواهند گشت یا خیر، بستگی به تایید صلاحیت‌های نهایی دارد. مشارکت در انتخابات نیز این مسئله را مشخص می‌کند. ائتلاف این دو جریان به مشارکت مردم و تایید صلاحیت‌ها بستگی دارد. اما از خاطر نبریم که جبهه پایداری یک نیروی کاسب است، همانطور که دبیرکل آن یک کاسب است.

این فعال سیاسی درباره قدرت سیاسی قالیباف افزود: آقای قالیباف هرگز یک چهره سیاسی محسوب نمی‌شود؛ او یک چهره کارآموزده سیاسی نیست. قالیباف در سال ۸۴ وارد انتخابات شد، بعد از آن خداحافظی کرد تا در سال ۹۲ رقیب آقای روحانی شد و ناپختگی سیاسی او باعث شد در همان مقطع هم حذف شود. قالیباف از نظر سیاسی هیچوقت موفق نبود.

وی درباره موضع قالیباف نسبت به حذف اصلاح‌طلبان با توجه به رقابت با پایداری بیان کرد: قالیباف هم با حضور اصلاح طلبان و هم با حضور جبهه پایداری مشکل دارد، نتیجتا یک فضایی برای او مطلوب است که رقبای به شدت ضعیفی داشته باشد. الان رقیب اصلی قالیباف آقای رئیسی است. من می‌دانم که قالیباف خیلی علاقه‌ای به حضور اصلاح‌طلبان و اعتدالیون ندارد.

مهاجری گفت: قالیباف هرگز یک چهره سیاسی مقتدر و صاحب ایده نیست. او تحت تاثیر دیگران است، کسانی به او گفته‌اند کاری بکن آن کار را انجام داده است، کسانیکه دائما گوش به فرمان دیگران باشند، چوب اقدامات خود را بیشتر خواهند خورد.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: محمد مهاجری
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۹
0
14
اگه سراغ شغل اصلیش (قالی بافی) بره، بیشتر برا مملکت مفید خواهد بود.!!
کیان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۹
0
18
هر دو جناح بشدت فاسد، منفعت طلب و تمامیت خواه هستن ، این وسط مردم ایران هستن که قربانی این جنگ و جدل میشن و برای اونها هم هر بلایی سر مردم بیاد اهمیت نداره . فقط منافع شخصی و حزبی براشون اوجب واجبات هست و هر جا هم لازم باشه از خدا و دین و خون شهدا هزینه میکنن.
ولی مردم حالا دیگه آگاه شدن و برا همینم از همشون تنفر عمیق دارن.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۳۰
0
1
قالیباف برای ماندن و رئیسی برای ماندن در دور بعد توافق می کنندجای نگرانی نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۳۰
0
2
هر دو جناح بدنبال منافع خود هستند آنها بر یک قایق سوار هستند قایقی که توسط مردم سوراخ شده غرق شود همه راحت میشوند پس بخاطر خود به سمت مصالحه سیاسی می روند
نظرات شما