تاریخ انتشار: ۲۲:۵۰ - ۱۷ آبان ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۶ نظر

علم‌الهدی: انقلاب اسلامی نقطه عطف تاریخ وقف است

نماینده، ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: وقف تا پیش از انقلاب اسلامی، صرفاً یک عمل خیر بود، اما پس از انقلاب به بنیه عظیمی تبدیل شد که در مقام یاری‌رسانی به اقتصاد کشور ایستاده و نفع خود را متوجه اقشار و آحاد مختلف ملت می‌کند.

احمد علم‌الهدی

رویداد۲۴ به گزارش شهرآرانیوز، سید احمد علم‌الهدی در همایش سراسری مدیران سازمان‌های ثبت اسناد و املاک که صبح روز چهارشنبه(۱۷ آبان ۱۴۰۲) با حضور مدیران کل اوقاف و امور خیریه استان‌ها در تالار همایش‌های مجتمع فرهنگی میلاد در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: امروز همه دنیای استکبار متمرکز و منسجم شده تا جریان استکبارستیزی را در عالم براندازی کند و آن چیزی را هم که هدف قرار داده‌اند، براندازی ایده اصلی حاکمیت جهانی اسلام از طریق فتنه نرم یا جنگ سخت است و در این راه از هیچ جنایتی هم فروگذاری ندارند.

وی افزود: در این شرایط، چیزی که ما را در مقابل دشمن پیروز می‌کند، دستیابی به بازدارندگی مقتدرانه‌ای است که حتی فکر جنایت و تجاوز را از ذهن دشمن معاند و شیطان‌صفت اسلام دور می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حفظ و صیانت از موقوفات به معنای نگهداری کامل و پاسداری دقیق و مدبرانه از ثروتی است که برای حال و آینده این مردم ذخیره شده است، خاطرنشان کرد: حفظ موقوفات برای جامعه اسلامی یک ضرورت است، زیرا توسعه شعائر دین در گرو آن است که نیات خیر و انگیزه‌های الهی به شکوفایی برسند و خوشبختانه روزبه‌روز هم در حال احیای موقوفات کشور هستیم که تأمین اقتدار اقتصادی انقلاب و کشور را در تقابل با تحریم‌های ظالمانه و ابزار‌های فشار اقتصادی آنان درپی خواهد داشت.

وی ادامه داد: این جریان، یک میدان چشمگیر و قابل‌توجه است که با تدبیر هوشمندانه باید اداره شود و گسترش پیدا کند. همین موقوفات است که می‌تواند مایه جبران خلأ‌ها باشد، در برابر همه تهاجمات اقتصادی دشمن به شکوفایی برسد و آحاد ملت را از برکات خود بهره‌مند کند.


بیشتر بخوانید: علم‌الهدی: نوه‌های گاندی و نلسون ماندلا هم در پیاده روی اربعین حضور داشتند


نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی انقلاب اسلامی را نقطه تحول وقف در تاریخ دانست و تصریح کرد: وقف تا پیش از انقلاب اسلامی، صرفاً یک گونه از خیرات و اعمال حسنه‌ای بود که از قوم سلف به ملت خلف می‌رسید، اما پس از انقلاب اسلامی به بنیه عظیمی تبدیل شد که در مقام یاری‌رسانی به اقتصاد کشور ایستاده و از آنجا که نفع خود را متوجه اقشار و آحاد مختلف ملت می‌کند، مجاهدت مدیران کل اوقاف در استان‌های کشور نیز اهمیت مضاعف خواهد داشت.

وی تأکید کرد: امروزه بسیاری از خیرات و برکاتی که در ابعاد مختلف فرهنگی، انقلابی و اقتصادی نصیب کشور و ملت می‌شود، از محل دارایی‌های موقوفات است. این خیرخواهی‌ها شاید در مقیاس افراد، خرد و جزئی به نظر برسد، اما وقتی در مقیاس یک کشور و یک ملت به آن نگاه کنیم، حقیقت نقش‌آفرینی آن در جهت جریان‌سازی کلان و مقابله سراسری با تهاجم دشمن آشکار می‌شود. از خداوند متعال می‌خواهیم که اجر و منزلت همه واقفان و متولیان را مضاعف بگرداند.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۷
0
24
صرفا منفعت وقف به تو رسیده اباشکم. چه خیری واسه مردم داشته؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۷
0
19
یعنی گوهرشاد باید مادام العمر مال من باشه
نادر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۷
0
22
دقیقن پیش از انقلاب وقف کار خیر بود ولی پس از انقلاب به منبع دزدی و غارت شده. راستی از درامد موقوفات اهدایی‌ات چه خبر؟؟؟!! ننگ بر شما.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۷
0
25
دیدن قیافه این آقا‌وشنیدن مزخرفات او هم یکی از مجازات‌های ماست.نمیدانم چه کردیم که مجازات می‌شویم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۸
0
1
ممكن است طرزتهيه اشكنه بدون تخم مرغ رابفرماييد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۸
0
0
وقف وقفا وقفوا وقفا وقفوا وقفن وقفت وقفتما وقفتما وقفت وقفتما وقفتما وقفت وقفنا
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان