تاریخ انتشار: ۱۷:۴۰ - ۲۵ آبان ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۶ نظر

زاکانی: تلاش کردیم در چین، صدای مظلومیت مردم غزه باشیم

علیرضا زاکانی در همایش فصلی مدیران شهرداری تهران که صبح امروز در محل سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، گفت: فلسطین امروز قله افتخار و عظمت است. نمایشگر اوج مظلومیت و محرومیت است و به واسطه همین افتخارات توسط جنایتکارترین ابنا بشر، قتل‌عام می‌شود. اما توفیق با حق است. امروز همه افکار عمومی در همه جای دنیا، پای کار آمده‌اند. بدون تردید این قرن، قرن غلبه مستضعفان است.

شهردار تهران

رویداد۲۴ ایسنا: وی با تاکید بر اهمیت نشست فصلی مدیران گفت: این جلسه، مهم‌ترین جلسه ما در شهرداری تهران است. جایی که همه مدیران ارشد شهرداری تهران گرد هم آمده و با نگاه به گذشته، برای آینده برنامه‌ریزی می‌کنند.

شهردار تهران با اشاره به برنامه مدیریت شهری برای تحولات چهارگانه در پایتخت، اضافه کرد: امیدوارم پس از این نشست تحولات اساسی در مدیریت تهران دیده شود. امروز پس از ۲۵ ماه بعد از استقرار تیم جدید مدیریت شهری به روشنی معلوم است هیچکار ناشدنی در شهر وجود ندارد. «ما می‌توانیم» هدیه الهی به مردم ایران و دستاورد انقلاب اسلامی است.

زاکانی ادامه داد: معضلات شهری، به اهرمی برای تحول شهر بدل شده است. مثلا کمبود منابع و اعتبارات مدیران زمین‌گیر شده بودند. امروز اما از این مشکل عبور کرده‌ایم. روزی شهر در سردرگمی قرار داشت، معلوم نبود کدام پروژه باید پیگیری شود. امروز اما چارچوب نظری برای تحول شهر معلوم است. برنامه‌هایی که گام به گام ما را به آن می‌رساند نیز معلوم است.

تهران نیازمند تحول بزرگ و همه‌جانبه است

شهردار تهران با اشاره به ضرورت ایجاد تحول در پایتخت گفت: ناهماهنگی در مدیریت شهری یکی از معضلات تهران بود؛ امروز اما هماهنگی کامل میان مجموعه مدیریت شهری، شورا و مسؤلان مختلف شهری وجود دارد. امروز می‌بایست به افق‌های بالاتری فکر کرد. تهران نیازمند تحول بزرگ و همه‌جانبه است. این تحول الهام‌بخش دیگر شهرها و کلان شهرهای ایران خواهد شد. حتی از تجربیات تهران می‌توان برای توسعه پایتخت‌های کشورهای همسایه و مسلمان استفاده کرد.

 به چین بسنده نخواهیم کرد

زاکانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر هیاتی از شهرداری تهران به چین؛ گفت: باید از ظرفیت‌های دنیا و تجربیات آنها برای توسعه تهران استفاده کرد. سفر به چین تازه شروع کار است. ما البته به چین بسنده نخواهیم کرد و از تجربیات دیگر شهرهای مترقی دنیا استفاده می‌کنیم. هر روز پیگیر دستاوردهای سفر به چین هستیم. چه در رایزنی با مدیران و بخش خصوصی چه در تعامل با دولت. تلاش کردیم در چین، صدای مظلومیت مردم غزه باشیم. علاوه بر آنکه برای تأمین زیرساخت‌های لازم ویژه پایتخت تلاش کردیم.

امضاء 3 میلیارد دلار توافقنامه بین شهرداری تهران و چین

وی ادامه داد: در حوزه مالی و اقتصادی تلاش کردیم برای تهران جذب منابع و سرمایه‌گذاری خارجی داشته باشیم. حدود سه میلیارد دلار توافقنامه امضا شد. چه در حوزه ۷۹۱ واگن، چه در حوزه خط ۱۱ مترو و چه توسعه زیرساخت‌های برقی پایتخت. در حوزه مسکن، فناوری، فرهنگی و گردشگری، خدمات شهری و مدیریت پسماند و دیگر حوزه‌ها نیز تلاش کردیم امکانات متنوعی را برای شهرمان فراهم کنیم. افق‌هایی که در این سفر گشوده شد تنها برای تهران مفید فایده نیست و می‌تواند برای دیگر شهرها مورد استفاده قرار گیرد.

زاکانی با تاکید بر تعامل میان شهرداری تهران و مدیریت شهری سایر شهرهای موفق دنیا گفت: گام بعدی تعامل با روسیه و استفاده از ظرفیت‌های این کشور است. در حال تدارک و برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت‌های این کشور در آینده نزدیک هستیم. از تجربیات و توانمندی دیگر شهرهای موفق دنیا نیز استفاده خواهیم کرد.

وی با یادآوری محورهای چهارگانه تحول در مدیریت شهری، اضافه کرد: تحول درون‌زا، تحول کالبدی، تحول نرم و تحول در زیرساخت‌های هوشمند شهر جز با الطاف الهی و همت مدیران شهرداری تهران محقق نخواهد شد. برای هر بخش اهداف و برنامه‌هایی طراحی شده است. برنامه‌ای پنچ بخشی مثلا در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک طراحی شده است. از کاهش تقاضای سفر گرفته تا افزایش مطلوبیت استفاده از ظرفیت‌های ناوگان عمومی در کشور. گام سوم برقی‌سازی برای کاهش آلودگی هوا است. گام چهارم تحول در حوزه حمل‌ونقل، صورت‌بندی جدید برای استفاده از خدمات ناوگان است. برنامه پنجم نیز مدیریت ترکیبی ترافیک برای رفاه شهروندان است.

بر اساس اعلام پایگاه خبری شهر، زاکانی ادامه داد: مانند همین برنامه پنج بخشی در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک، در دیگر معاونت‌ها نیز برنامه‌های مفصلی طراحی شده است.

شهردار تهران به تحقق بیش از ۱۵۰درصدی بودجه در سال گذشته اشاره و گفت: برنامه، امسال عبور از رکورد تحقق منابع و عبور از ۱۵۰درصد است.

وی به عبور شهرداری تهران از برخی دیگر از رکوردها نیز اشاره کرد و گفت: کاشت ۲۰۰۰ هکتار درخت مثمر در تهران. رکورد آسفالت‌ریزی تاریخی یک میلیون و ۲۶۰هزار تُن در معابر پایتخت تا این لحظه از جمله این موارد است.

نباید معطل مشکلات ماند

زاکانی با اشاره به حوزه پسماند نیز گفت:‌در حوزه پسماند نیز به‌جای مواجهه با ده‌ها پیمانکار که برای شهر تصمیم می‌گرفتند، راهکار ما کاهش پیمانکاران، تجمیع ظرفیت‌ها و پاسخگو کردن آنهاست.نیاز شهر اما بسیار بیشتر از اینهاست. نباید معطل مشکلات ماند. با تعریف درست مسایل باید کارهای بزرگی را ویژه شهروندان تعریف و اجرایی کرد.


بیشتر بخوانید: زاکانی خطاب به شهروندان تهرانی: روزهای بارانی باید کرایه تاکسی بیشتری بپردازید!


زاکانی با تقدیر از همکاری شورای شهر تهران در پیشبرد اهداف مدیریت شهری گفت: از جناب آقای مهندس چمران و همه نمایندگان محترم شورا تشکر می‌کنم. از تلاش همه مدیران و تمام کارمندان تلاشگر شهرداری تهران که با تلاش شبانه‌روزی آنها کارها پیش می‌رود، تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: روزی بدهی ۵۰ همتی شهر را بهانه کار نکردن می‌دانستند! امروز اما در بالاترین سطح هم بدهی‌ها تسویه می‌شود، هم اعتبارات و منابع جدید خلق شد.تهران آینده باید ارزان باشد، تا شهروندان رفاه و آسایش داشته باشند. با ساخت منازل استطاعت‌پذیر باید چه در حوزه خرید چه در حوزه اجاره شرایط را برای شهروندان تعدیل کرد.

زاکانی با اشاره به تفاهمات شهرداری تهران و دانشگاه‌ها با هدف تامین مسکن اساتید گفت: امروز رؤسای دانشگاه‌ها از تلاش شهرداری تهران برای خانه‌سازی ویژه اساتید دانشگاه‌ها تقدیر و تشکر می‌کنند. میانگین قیمت مسکن امروز بیش از ۸۰ میلیون تومان برای هر متر مربع در تهران است. مسؤل مسکن در کشور بخش دیگری است؛ ما ولی برای تعدیل ماجرا کمک‌حال دوستان هستیم.

شهردار تهران درباره وضعیت میادین میوه و تره‌بار نیز گفت: در حال تلاش هستیم هم قیمت را در میادین تره‌بار کاهش دهیم و هم کیفیت را به حد اعلاء بالا ببریم. این تلاش با همراهی خرده‌فروشان صورت خواهد گرفت تا آنها نیز متضرر نشوند.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: علیرضا زاکانی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
Austria
|
۱۸:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
0
9
چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام هست
نخست به محرومان کشور رسیدگی کنید سپس دیگر کشورها
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
1
11
کاش صدای مظلومیت ایغورهای مسلمان چین هم میبودید
ناشناس
|
Sweden
|
۲۰:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
0
16
مرده شور خودت و تلاشت با هم، حیفه نون.
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
0
9
آقا چرا اشتباه اون همه راه پياده رفتى مگه از نقشه گوگل استفاده نکردى؟ چين طرف شرق هست پس براى مسلمانان اويغورى که در بند هستند يک روضه بخوان بعد هم برگرد از اونجا بيا برو به غزه که طرف غرب واقع شده است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۶
0
2
مفنخور
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۶
0
2
برای مردم مظلوم ایران چی؟
نظرات شما
پیشخوان