تاریخ انتشار: ۱۰:۲۹ - ۲۸ آبان ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۶ نظر

اظهارات عجیب زند: ما اصلا در مترو حجاب‌بان نداریم!

بنا به گفته مدیر ارتباطات و روابط بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران ما اصلا در مترو حجاب‌بان نداریم، اما ظاهرا شما خیلی به این کلمه اعتقاد دارید. ما یگان حفاظت داریم که لباس به تن دارند. کاور دارند و پشتش نوشته که این‌ها نیروی مترو هستند.

اظهارات عجیب زند: ما اصلا در مترو  حجاب‌بان نداریم!

رویداد۲۴ فراز نوشت:  انتشار عکس‌هایی از حضور نیرو‌های امر به معروف و نهی از منکر در یکی از ایستگاه‌های مترو تهران، روز گذشته خبر ساز شد. به گفته کاربران شبکه ایکس، این تصاویر در ایستگاه متروی انقلاب گرفته شده و آن‌طور که در عکس‌ها پیداست، نام این گروه امر به معروف در مترو، «سفیران هدایت» است.

تا لحظه تنظیم این گزارش، مقامات شهرداری و شورای شهر تهران واکنشی به این تصاویر نداشته‌اند و تلاش خبرنگار فراز برای برقراری ارتباط با آن‌ها ناموفق بود. با این حال «هادی زند»، مدیر ارتباطات و روابط بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران، گفت‌وگویی با یکی از رسانه‌ها داشته که در ادامه به بخش‌هایی از آن می‌پردازیم.


بیشتر بخوانید: قالیباف: ابهامات لایحه حجاب برطرف شده؛ به زودی به شورای نگهبان ارجاع می‌شود


*ما اصلا در مترو حجاب‌بان نداریم، اما ظاهرا شما خیلی به این کلمه اعتقاد دارید. ما یگان حفاظت داریم که لباس به تن دارند. کاور دارند و پشتش نوشته که این‌ها نیروی مترو هستند. در زمینه‌های مختلف کار می‌کنند. از دست‌فروشی و بساط‌گستری تا کودکان کار و نظم و امنیت مترو.

*دوستانی که روی مترو زوم کرده‌اند، باید پاسخ بدهند چرا می‌خواهند مترو را زیر ذره‌بین ببرند. در ماجرای آن دانش‌آموز، آن‌همه کار خبری و رسانه‌ای شد و هنوز برای شما جای سوال است؟

*تمام ابعاد موضوع شکافته شد، با تمام افرادی که با موضوع مرتبط بودند مصاحبه شد، اصحاب رسانه دعوت شدند و از قطار بازدید کردند. در مورد عکس‌های دیروز نیز اطلاعیه‌ای داریم که تا بعداز ظهر منتشر می‌شود که موضع و گفتار ما در آن مشخص خواهد شد.

*مترو یک وسیله خدمت‌رسان عمومی است. اتفاق خوب در آن می‌افتد. اتفاقات حادثه‌ای هم ممکن است در آن بیفتد. ممکن است پله‌برقی ما خاموش شود، ممکن است مسافری دچار حادثه شود.

آن‌طور که از اظهارات «زند» پیداست، نیرو‌هایی که خود را «سفیران هدایت» معرفی کرده و برای تذکر رعایت حجاب در یکی از پرترددترین ایستگاه‌های مترو مستقر شدند، نیرو‌های متروی تهران نیستند. با این حال این پرسش به وجود می‌آید که با وجود حضور نیرو‌های یگان حفاظت مترو در ایستگاه‌ها، استقرار نیرو‌های خارجی در متروی تهران چه لزوم یا توجیهی دارد؟ اگر طبق ادعای مقامات متروی تهران، وظیفه‌ی نیرو‌های یگان حفاظت مترو، «حفظ نظم» است و نه «حجاب بانی»، بر هم زدن نظم ایستگاه و امنیت روانی شهروندان با استقرار نیرو‌های خارج از سازمان مترو، ناقض این وظیفه نیست؟

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: حجاب اجباری
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
0
24
دروغ عاقبت لقمه حرام است ! پس بر هرچه حرام لقمه است لعنت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
0
22
یعنی اون تونل وحشت شبه بعثی رو شما بی سر و پاها ایجاد نکردین!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
0
23
? درست زمانی که امارات درپی جذب صدهزار برنامه‌نویس است، عربستان درصدد تاسیس شهر فوق مدرن نئوم و میزبانی جام‌جهانی است، قطر از سفره‌ی مشترک گازی با ایران قراردادهای عظیم می‌بندد ؛ دغدغه‌ی این‌ها تبدیل مترو به تونل وحشت، بستن کنسرت به خاطر نوازنده‌ی خانم، انتصاب پدرزن و خالص‌سازی است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
0
23
ما اصلا مترو نداریم. تونل وحشت داریم.
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
0
8
شما هیچ چیز ندارید چون برای دنیا تمام دینتان را فروخته اید
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
0
6
فقط يک کلمه: وقاحت
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان