تاریخ انتشار: ۱۹:۳۷ - ۲۹ آبان ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۲ نظر

تهرانی‏‏‌ها در قحطی تفریح؛ سفر هفتگی به خاطر تورم خوراک و مسکن سالانه شد

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: با بودجه‌ای که پایتخت‌نشینان برای سفر می‌گذارند، تنها یک بار می‌‌توانند سفر بروند. خانواده‌های تهرانی ۵١ هفته دیگر سال را در خانه می‌‌مانند و به دیدن تصاویر مقاصد گردشگری در شبکه‌های اجتماعی دل‌خوش می‌کنند.

تهرانی‏‏‌ها در قحطی تفریح؛ سفر هفتگی به خاطر تورم خوراک و مسکن سالانه شد

رویداد۲۴ روزنامه دنیای اقتصاد میزان سفر تهرانی در سال را محاسبه کرده و به این نتیجه رسیده که به واسطه افزایش تورم تهرانی‌ها تنها یک بار در سال می‌توانند سفر بروند!

یک سال ۵٢ هفته دارد، حالا نه هر هفته اما اگر یک خانواده ساکن تهران بخواهد نیمی از این هفته‌ها را در سفرهای یک روزه و چند روزه داشته باشد، شرایط مالی به واسطه تورم کمرشکن اجازه چنین سفرهایی را به او می‌‌دهد؟

این روزنامه افزوده است: گزارشی که به تازگی معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران منتشر کرده نشان می‌‌دهد به صورت متوسط خانوارهای ساکن تهران فقط ۵/۵ میلیون تومان در سال می‌‌توانند برای سفرشان هزینه کنند. این در حالی است که یک تفریح متعارف نزدیک ۵ میلیون تومان هزینه دارد. این به معنای آن است که با بودجه ای که پایتخت‌نشینان برای سفر می‌گذارند، تنها یک بار می‌‌توانند سفر بروند. خانواده‌های تهرانی ۵١ هفته دیگر سال را در خانه می‌‌مانند و به دیدن تصاویر مقاصد گردشگری در شبکه‌های اجتماعی دل‌خوش می‌کنند.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: تورم در ایران
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
آریو برزن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۳۰
0
0
ولی با توجه به فرهنگ غنی ما ایرانیا تقی به توقی میخوره جاده های به سوی شمل همه قفل میشوند!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۳۰
0
0
كجاى كارى مردم سالى يكبارهم به شمال شهرخودشان نميتوانندبروند
نظرات شما
پیشخوان