تاریخ انتشار: ۱۵:۱۶ - ۲۷ بهمن ۱۴۰۲

امام جمعه موقت تهران: اگر انگیزه مذهبی ندارید برای امنیت در انتخابات شرکت کنید

کاظم صدیقی گفت: انگیزه حضور در انتخابات انگیزه عقلانی، شرعی، سیاسی، بصیرتی و ولایتمدارانه است. بعضی‌ها به خود ما می‌گویند که چه انتخاباتی و با وجود این همه مشکلات چرا در انتخابات شرکت کنیم؟ این چه منطقی است که، چون مشکلات داریم در انتخابات شرکت نکنیم؟

امام جمعه موقت تهران: اگر انگیزه مذهبی ندارید برای امنیت در انتخابات شرکت کنید
رویداد۲۴ حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب جمعه تهران ظهر امروز -جمعه ۲۷ بهمن ۱۴۰۲- در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به سخنرانی پیش از خطبه‌ها درباره انتخابات ۱۴۰۲ اظهار کرد: انتخابات حق و عزت شما مردم است. انتخابات دوام در برابر فشارها، تحول‌خواهی همیشگی مردم، تامین امنیت روانی، فرهنگی و سیاسی در منطقه و خار چشم دشمن و نور چشم برای دوستان است.

به گزارش ایسنا، بخش‌هایی از اظهارات صدیقی را در ادامه می‌خوانید:

تا انتخابات ادامه دارد نشان می‌دهد که ملت در حیات سیاسی و اجتماعی خود زنده است و مرگ‌پذیر نیست. اجتماعات عظیم شما جوشش حیات شما و علامت زنده بودن شماست. انتخابات نشان می‌دهد که ملت با آگاهی، یافته‌اند که خودشان باید سرنوشت خود را رقم بزنند. خدای متعال راه کج و درست را جلوی پای شما قرار داده و شما راه دین و ولایت را در راه استقلال و عزت دیده‌اید.

نظامی که با رای قاطبه مردم، جمهوری اسلامی نامگذاری شد دو پایه جمهوریت و اسلامیت دارد. جمهوریت، اسلامیت را بیمه می‌کند و اگر جمهوریت نباشد احکام اسلام قابلیت اجرا شدن نخواهد داشت و ولایت و نفوذ در جامعه داخلی و بین‌المللی نخواهد بود.

دشمن از این ملت بغض دارد، دشمن دید که نتوانست به مرز‌های شما دست یابد پس داعش را ساخت که شما را از بین ببرد. امروز هم اگر ببینند که ملت متلای است می‌آیند و حتی رفتگان ما را از گور بیرون می‌آورند.

انگیزه حضور در انتخابات انگیزه عقلانی، شرعی، سیاسی، بصیرتی و ولایتمدارانه است. بعضی‌ها به خود ما می‌گویند که چه انتخاباتی و با وجود این همه مشکلات چرا در انتخابات شرکت کنیم؟

این چه منطقی است که، چون مشکلات داریم در انتخابات شرکت نکنیم؟ اتفاقا، چون مشکلات داریم باید در انتخابات شرکت کنیم. مشارکت گسترده در انتخابات، نفس تازه، تحول جدید و ارتقای توانایی‌های کشور و گره‌گشاست.

حضور مردم پشتوانه خدمت خدمت‌گزاران و باعث دلگرمی مسئولان است و مسئولیت مسئولان را سنگین‌تر می‌کند.

حتی برای آن‌ها که انگیزه مذهبی ندارند، اما امنیت، آسایش اجتماعی و روانی و رفع مشکلات اقتصادی را می‌خواهند، این موضوعات از مسیر حضور در انتخابات می‌گذرد. از طرفی کدام کشور در دنیاست که مشکلات نداشته باشد؟

به خصوص دیدن این رای اولی‌ها و خروش این یاران امام زمان (عج) به انسان نشاط می‌دهد. امروز همه در مقابله با استکبار، آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی ایستاده‌اند و این پیش‌زمینه ظهور حضرت، ولی عصر (عج) است، اما پیش‌قراول و خط شکن شما مردم ایران هستید که پرچم فتح را زیر سایه پرچم ولایت به دست امام زمان می‌رسانید.

ان‌شاءالله همانطور که در راهپیمایی ۲۲ بهمن حاضر بودید، در انتخابات هم حضورتان ارواح شهدا را خشنود، روح امام راحل را شاد، نایب امام زمان را سرافراز، کشور را در برابر دشمنان، مقتدر، متحد و حماسی می‌کند و مایه رشد بیشتر کشور و یاس دشمنان خواهد شد.

در این حماسه حضور، الحق مردم عزیز، ملت بصیر، توده‌های صابر و زنان و مردان باایمان، زمان‌شناس، دشمن‌شناس و ولایت‌مدار کم نگذاشتند و انتخابات یعنی این حضور حماسی مردم. بر اساس آمار کارشناسان از همه استان‌ها، امسال سطح مشارکت و درصد شرکت‌کنندگان در راهپیمایی در اغلب استان‌ها بیشتر از سنوات قبل بوده که این موضوع خیلی پیام دارد.

این حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمن را عصبانی و ناراحت می‌کند و تودهنی به کفر و استکبار و نفاق داخلی است. این حضور مقابله صریح با جبهه تبلیغاتی و شیطنت دشمن بود. از طرفی تنوع حاضران در راهپیمایی نکته دیگری بود. هم زنان در سطح وسیع مثل همه عرصه‌ها حاضر بودند و هم مردان و جوانان و نوجوانان و حضور دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها خود را نشان می‌داد.

مردم مشکل گرانی و مسکن دارند. مشکلات زیادی بر مردم تحمیل شده و دنیای کفر به قول خودشان فشار‌های فلج‌کننده‌ای بر ما وارد کرده است، اما از مشکلات عبور می‌کنیم و مردم با این به میدان آمدن، گفتند که با وجود مشکلات، ما صاحب و پاسدار انقلابیم و با امام و ولیمان عهد بستیم و از انقلاب، حمایت و از ولایت، اطاعت خواهیم کرد.

امروز مردم یمن قهرمان، غزه، لبنان و عراق زنجیر مستحکمی هستند که قدرت‌های استکباری را به چالش کشیده‌اند. دیدید با وجود نبود سلاح‌های پیشرفته، چطور به شریان‌های رژیم صهیونیستی ضربه وارد کردند تا جایی که آمریکا و انگلیس مجبور شدند مستقیم وارد جنگ شوند.

در لبنان می‌بینید این سید بزگوار حامی ولایت، چگونه با درایت و حکمت، پایگاه‌های رژیم صهیونیستی را در نهایت دوراندیشی و آرامش فلج می‌کند. از طرفی این عراق ماست که به میدان آمده. مرجعیت، حشدالشعبی، دولت و گروه‌های انقلابی عراق همه یک‌صدا در کنار مردم غزه در هجوم به قلب دنیای کفر مشترکند و پایگاه‌های آمریکا را در نقاط مختلف منطقه هدف قرار می‌دهند. می‌بینید که مستکبرین در حال آب شدن هستند و به زودی ثابت می‌شود که حق همیشه پیروز و باطل از بین رفتنی است.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: کاظم صدیقی
نظرات شما