تاریخ انتشار: ۱۷:۴۱ - ۰۲ خرداد ۱۴۰۳

گروسی: امیدوارم وقفه در تعامل با ایران موقت باشد و ظرف چند روز آینده به پایان برسد

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رافائل گروسی امروز چهارشنبه در اشاره به جان‌باختن رئیس‌جمهور و وزیر خارجه ایران در سانحه هوایی یکشنبه اظهار داشت «آن‌ها (ایرانی‌ها) در دوره سوگواری هستند که من باید به آن احترام بگذارم. اما زمانی که (این دوره) تمام شود، دوباره تعامل خواهیم کرد».

گروسی: امیدوارم وقفه در تعامل با ایران موقت باشد و ظرف چند روز آینده به پایان برسد

رویداد۲۴ فارس: مدیرکل آژانس در ادامه گفت امیدوار است که «وقفه موقت باشد و ظرف چند روز آینده به پایان برسد».

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اخیراً در مصاحبه با فایننشال‌تایمز گفته بود که ایران برای انجام «گفتگو‌های جدی» با نهاد دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل آمادگی نشان داده است.

گروسی ۱۷ و ۱۸ اردیبهشت برای پنجمین بار در دولت سیزدهم و به منظور دیدار و گفتگو با مقامات ایرانی و همچنین شرکت در سی‌امین کنفرانس ملی هسته‌ای ایران و نخستین کنفرانس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ای در رأس هیأتی به ایران سفر کرد.


بیشتر بخوانید: جزییات جدید دزدی اسناد هسته ای ایران توسط اسرائیل | چگونه عملیات عجیب دهقان و فخری زاده برای مخفی‌کردن اسناد لو رفت؟


مدیرکل آژانس همچنین با حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه شهید ایران در آن سفر دیدار داشت. امیرعبداللهیان با اشاره به سوابق بدعهدی آمریکا در توافقات گذشته در مورد برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران، به گروسی گفته بود که نباید همکاری ایران و آژانس تحت تاثیر رویکرد و رفتار بی‌ثبات و متناقض آمریکا قرار داشته باشد.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما