تاریخ انتشار: ۰۹:۳۳ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
تعداد نظرات: ۱ نظر

تخفیف در مجازات خضرنژاد | حکم اعدام ماموستا تغییر کرد

بنا بر اعلام مرکز رسانه قوه قضائیه حکم اعدام محمد خضرنژاد مشمول عفو و تبدیل به حبس شد.

محمد خضرنژاد ماموستا

رویداد۲۴ میزان نوشت: مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: «محمد خضرنژاد که به اتهام افساد فی‌الارض، به اعدام محکوم شده بود، با ابراز ندامت و پشیمانی و تعهد بر حسن رفتار، مشمول عفو شده و با تخفیف، مجازات حکم به حبس تبدیل شده است.

طی روز‌های گذشته، رسانه‌های معاند با خبرسازی در حواشی پرونده فردی به نام محمد خضرنژاد، سعی بر دست گرفتن فضای اطلاع‌رسانی در این زمینه دارند. خضرنژاد با اتهام افساد فی‌الارض به اعدام محکوم شده بود که اخیراً با تخفیف مجازات از اعدام رهایی یافته و به حبس محکوم شده است.

ماموستا خضرنژاد، یکی از سوژه‌های اصلی رسانه‌های ضد انقلاب به ویژه اینترنشنال و بی‌بی‌سی فارسی در ماه‌های اخیر بوده است. این رسانه‌ها با تکیه بر انتشار شایعات و طرح ادعا‌های خلاف واقع تمام تلاش خود را برای جهت دار کردن پرونده قضایی این فرد به کار بسته‌اند.


بیشتر بخوانید: چرا فقه فعالیت‌های توماج صالحی را فساد فی الارض نمی‌داند؟


جریان ضدانقلاب و رسانه‌های‌شان تلاش داشتند علی‌رغم واقعیت، این پرونده را به مسائل قومیتی و مذهبی گره بزنند و یک پروژه اختلاف‌افکنانه جدید را کلید بزنند.

خضرنژاد که به دلیل اقدامات مجرمانه به اتهام افساد فی‌الارض به اعدام محکوم شده بود، با ابراز ندامت و پشیمانی و تعهد بر حسن رفتار، با درخواست عفو تخفیف مجازات حکم و همچنین متعاقب پیگیری تعدادی از علمای اهل سنت، مشمول عفو شده و با تخفیف مجازات، حکم به حبس تبدیل شده است.»

لازم به ذکر است، دادگاه انقلاب ارومیه پاییز سال گذشته، محمد خضرنژاد را به اتهام «فساد فی‌الارض»، «اقدام علیه امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» به اعدام همراه با ۱۶ سال حبس اضافی محکوم کرده بود. براساس گزارش‌ها، شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور به ریاست علی رازینی در فروردین ۱۴۰۳، حکم اعدام صادرشده در دادگاه انقلاب ارومیه علیه این روحانی معترض در دادگاه انقلاب ارومیه را تایید کرده بود.

منبع: میزان
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Luxembourg
|
۰۱:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۳
0
0
ببین رویداد24 سایتی که ادعا میکنی مستقلی! ارواح عمو جونت!
وقتی به مانند سایت و رسانه های دولتی یکی رو معاند خطاب میکنی میخواهم بیام بگیرم خفت کنم. امیدوارم میران نفرتمو تونسته باشم بیان کنم در قالب جملات!
نظرات شما