تاریخ انتشار: ۲۲:۰۵ - ۰۴ تير ۱۴۰۳

ویدئویی از مشاجره لفظی جلیلی و پورمحمدی در مناظره انتخاباتی

ویدئویی از مشاجره لفظی سعید جلیلی و مصطفی پورمحمدی در مناظره مورد توجه قرار گرفته است.

ویدئویی از مشاجره لفظی جلیلی و پورمحمدی در مناظره انتخاباتی

رویداد۲۴پورمحمدی در این مناظره به سعید جلیلی کنایه انداخت و گفت: در این جلسه دوستانی هستند که احزاب را قبول ندارد. برای مثال آقای جلیلی، وزیر کشور بودم و دیدم باید به وضعیت کشور و سمن‌ها قاعده بدهم ایشان معاون من را خواست و گفت چکار می‌کنید می‌خواهید از طریق سمن‌ها انقلاب مخملی انجام دهید؟ من گفتم خیلی این حرف‌ها را باور نکن.

وی افزود: بحث اقتصادی بسیار اهمیت دارد توافقات منطقه‌ای در دولت سیزدهم به خوبی انجام شد اما مهم تر از همه اجرای پروژه های مشترک و برق و گاز رساندن، مواردی مانند کرسنت است. بحث کرسنت سال ۸۱ در دولت وقت مطرح می‌شود قرار بود ایران و امارات از میدان گازی سلمان برداشت مشترک کنند و برداشت کنیم و آنچه برداشت کردیم را به امارات بفروشیم. اختلاف بحث قیمت و حواشی آن بود و دیوان محاسبات ورود پیدا کرد، آن موقع بنده دفتر رهبری بودم وهیچ نقشی نداشتم. قرار بود گاز بفروشیم پول دربیاوریم، امنیت بیاوریم اما ۲۲ سال است که جلوی آن گرفته شده، این قرارداد میلیارد ها دلار داشته است. ۱۸ میلیارد دلار تقاضا کرده ۳ ساله که زنگنه از جلیلی درخواست جلسه کرده اما او پاسخ می‌دهد یا ایشان خائن است یا ....

سعید جلیلی نیز در پاسخ به کنایه پورمحمدی گفت: تشخیص غلط می‌دهید، موضوعات را اشتباه مطرح می‌کنید. من حاضرم چند ساعت با خود شما مناظره کنم. اصلاً نمی‌دانید موضوعات چیست. 

وی افزود: در موضوع fatf می‌خواهم عرض کنم. شما جمله‌ای را درباره fatf مطرح کردید، نمی‌دانم خواب‌نما شدید یا چه.  موضوعی که در fatf باقی مانده، اصلاً این نیست. سه سال بعدش پیش آمد. 

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما