تاریخ انتشار: ۱۰:۴۸ - ۰۵ تير ۱۴۰۳

وقوع سیل در سه استان کشور | راه‌های مواصلاتی شهرهای سیل‌زده مسدود شد

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر احمر کشور از امدادرسانی امدادگران این جمعیت به متاثرین از سیل و آبگرفتگی در سه استان کشور خبر داد.

آبگرفتگی

رویداد۲۴ ایسنا نوشت: بابک محمودی گفت: به دنبال وقوع سیل و آبگرفتگی در سه استان تهران، اردبیل و آذربایجان غربی نجاتگران هلال احمر ماموریت‌های امدادی خود را آغاز کردند.

وی با اشاره به وضعیت استان اردبیل گفت: بر اساس گزارش‌های دریافتی در استان اردبیل آب گرفتگی موجب به تخلیه پنج باب منزل مسکونی در شهرستان کوثر شد. همچنین در پی آسیب دیدگی ۴۰ باب منزل مسکونی بر اثر سیل در روستای مورستان شهرستان خلخال شش تیم سیلاب و دو تیم واکنش سریع از جمعیت هلال احمر این شهرستان به مناطق آسیب دیده اعزام شده و امدادرسانی به حادثه دیدگان را آغاز کردند.

فرماندار چالوس گفت: پیکر سومین مفقودی ناشی از سیل ۲۴ خرداد در جاده چالوس توسط امدادگران هلال احمر چالوس پیدا شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: در استان تهران سیلاب و آبگرفتگی موجب مسدود شدن شش راه مواصلاتی روستایی در شهرستان فیروزکوه شد.


بیشتر بخوانید: وقوع رگبار و رعد و برق در برخی استان‌ها | وزش باد در برخی مناطق شدت گرفت

پیش بینی تگرگ در برخی شهرهای ایران | پوشش گرد و خاک در برخی مناطق کشور


به گفته محمودی امدادگران جمعیت هلال احمر در استان آذربایجان غربی نیز در پی وقوع آبگرفتگی یک باب منزل مسکونی را در شهرستان چالدران تخلیه کردند.

وی با بیان اینکه امدادگران سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر پس از صدور هشدار سازمان هواشناسی به حالت آماده باش درآمده بودند، گفت: آماده باش امدادگران همنچان ادامه دارد و عملیات امدادرسانی نیز کماکان در حال انجام است.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: اخبار سیل
نظرات شما