تاریخ انتشار: ۱۵:۳۲ - ۰۶ تير ۱۴۰۳
تعداد نظرات: ۶ نظر

زاکانی: در ۴۵ سال گذشته خودم و خانواده‌ام همیشه در طرف درست تاریخ ایستاده‌ایم

«مردم باید سالار بودن خود را باید با بازخواست و نظارت مسئولان تحقق بخشند و کار مردم با حضور پای صندوق رأی به پایان نمی‌رسد. استقلال سیاسی داریم، اما استقلال فرهنگی و اقتصادی نداریم، هرچند در این زمینه حرکت کردیم، اما باید حرکت خود را کامل کنیم.»

زاکانی: در ۴۵ سال گذشته خودم و خانواده‌ام همیشه در طرف درست تاریخ ایستاده‌ایم
رویداد۲۴ | کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم باید سالار بودن خود را با بازخواست و نظارت مسئولان تحقق بخشند و کار مردم با حضور پای صندوق رأی به پایان نمی‌رسد.

به گزارش ایسنا، علیرضا زاکانی با حضور در جمع دانشجویان دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران که به دعوت بسیج دانشجویی این دانشگاه انجام شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی پیامی برای جهان داشت که شامل شعار آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی است. در ۴۵ سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، پرونده استبداد بسته شد و آزادی هدیه انقلاب به مردم شد.

وی افزود: مردم باید سالار بودن خود را باید با بازخواست و نظارت مسئولان تحقق بخشند و کار مردم با حضور پای صندوق رأی به پایان نمی‌رسد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: استقلال سیاسی داریم، اما استقلال فرهنگی و اقتصادی نداریم، هرچند در این زمینه حرکت کردیم، اما باید حرکت خود را کامل کنیم. در حوزه عدالت نیازمند تحول هستیم. در حوزه رفاه افرادی در حال مکیدن خون مردم هستند و بدون تحقق کامل عدالت، تامین تمام و کمال رفاه انجام نمی‌شود.

زاکانی یادآور شد: ما در برخی حوزه‌ها پیشرفت داشتیم، اما در برخی حوزه‌ها نتوانستیم این کار را انجام دهیم. در حوزه فناوری و علم به نقاط افتخارآمیز رسیدیم، اما چطور می‌شود که ما در صنعت خودروسازی به این نقطه افتخارآمیز نرسیدیم؟

وی افزود: ما باید فاصله بین نقطه فعلی با همه قوت‌ها و پیشرفت‌ها را با نقطه آرمانی انقلاب طی کنیم. شهید رئیسی در همین زمینه حرکت می‌کرد و ضرورت استمرار این جهت‌گیری بسیار بالاست.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با طرح این پرسش که چرا باید در این مقطع و در این حوزه فعال شوم، یادآور شد: به اوضاع فعلی وقوف دارم و چهار سال هم نماینده مجلس بودم. ما توفیق پیدا کردیم که رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس باشیم. امروز هم ۳۳ ماه است که شهردار تهران هستیم که به تعبیر بزرگان نظام خودش یک کشور است. بزرگترین تشکل دانشجویی کشور را هم در دوره‌ای طلایی و درخشان مدیریت می‌کردیم. در دوران دفاع مقدس هم حضور فعال در جبهه‌ها داشتیم.


بیشتر بخوانید:

یک اقتصاددان: وعده هایی، چون ارزان شدن بنزین و یارانه طلا توهین به شعور مردم است

همه وعده‌های عجیب و غریب زاکانی به مردم در انتخابات

ببینید| مقایسه بین زاکانی و احمدی نژاد از سوی محمود صادقی


زاکانی تاکید کرد: من سه سال است در دولت حضور دارم و در متن امور کشور هستم و از بیرون به موضوع نگاه نمی‌کنم. در عین‌حال دارای قوه تشخیص هستم و مسائل کشور را به روشنی احصا می‌کنم. اداره کمیسیون برجام در آن مجلس خروجی خوبی داشت و هرچند کار سختی بود، اما انجام شد و یک کلمه از گزارشی که در این زمینه آماده شد، رد نشد.

وی یادآور شد: برادری که امروز رقیب انتخاباتی ماست در آن مجلس صادقانه می‌گفت من برجام را نخوانده‌ام، اما در این زمینه اظهار نظر می‌کرد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: در ۴۵ سال گذشته خودم و خانواده‌ام همیشه در طرف درست تاریخ ایستاده‌ایم. ممکن بود آن زمان هم سرزنش شده باشیم، اما مهم نبود و در موضع درست قرار داشتیم. من از همه نقاط کارنامه‌ام در ۴۵ سال اخیر دفاع می‌کنم.

زاکانی تاکید کرد: مسئولیت ما این است که هرکس هرکاری را برای این مردم تعهد کرده، بر عهده می‌گیریم و نمی‌گوییم اگر شهرداران قبلی کاری انجام داده‌اند و بدهی ایجاد کرده‌اند و تعهداتی دارند ما انجام نمی‌دهیم. بخش بزرگی از بدهی‌های چندین سال پیش را هم در شهرداری تسویه کردیم و مابقی هم در حال تسویه است.

وی یادآور شد: ما در تمام امورات تهران با همه دستگاه‌ها و وزراتخانه‌های دیگر تفاهم ایجاد کردیم و این امری است که پیش از آن اصلا سابقه نداشت. رئیس‌جمهوری باید بتواند ایجاد تفاهم کند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
شریفی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۶
0
2
بله. با چماق کشی و سرکوب دانشجویان معترض . و شریک در سرکوب در خیابان در جای درست قرارگرفته و مزدش را هم که می گیری. شرافت هم چیز خوبی است
کارگر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۶
0
2
بیش از حد وجودت از رانت ، جبهه چماق سهمیه گرفتی. و نخبه گانه را را فراری دادی. حرامت باد . روز قیامت پس میدهی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۶
0
3
شورای نگهبان با تایید این زاکانی آبله بایدازملت ایران پوزش بطلبد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۶
0
2
اون طرفی ایستادی که منافعت رو تامین کرده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۶
0
3
زرشک ، کم مونده بگه جزو معصومین است العیاذبالله
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۶
0
0
ایول آقای زاکانی اما طرف راست تاریخ یعنی تاریخ ایران کدام است
نظرات شما