تاریخ انتشار: ۱۲:۴۸ - ۰۷ تير ۱۴۰۳

آخرین وضعیت مفقودان سیل سوادکوه | جسد یکی از مفقودان پیدا شد

بنا بر اعلام مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران جسد یکی از پنج مفقودی در حادثه سیل اخیر در مسیر رودخانه تلار در قائمشهر کشف و از آب بیرون کشیده شد.

سیل سوادکوه

رویداد۲۴ ایرنا نوشت: غلامعلی فخاری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران اظهار کرد: پس از حادثه سیلاب سه‌شنبه پنجم تیر در شهرستان سوادکوه مفقودی پنج نفر از سرنشینان خودرو‌ها به هلال احمر گزارش داده شد و امدادگران برای یافتن این مفقودان و کمک‌رسانی اعزام شدند.

وی افزود: پس از جست‌وجو‌ها و بررسی‌های انجام شده مشخص شد که سه نفر از پنج مفقودی این حادثه زنده هستند و پس از مصدومیت در سیل برای مداوا به بیمارستان منتقل شده بودند؛ بنابراین تعداد مفقودی‌ها ۲ نفر بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران خاطرنشان کرد: پیکر یکی از این ۲ مفقودی که بانوی ۲۵ ساله بود عصر روز گذشته، چهارشنبه، از رودخانه تلار در قائمشهر از آب بیرون کشیده شد.

فخاری گفت: پس از وقوع حادثه سیل و آب‌گرفتگی محور سوادکوه و منطقه پل‌سفید ۶ تیم امدادی و ۱۷ تیم پشتیبان از شعب معین سوادکوه شمالی، قائمشهر، ساری، جویبار، بابلسر، فریدونکنار، بابل، بندپی و آمل به منطقه اعزام شدند.


بیشتر بخوانید: ببینید | لحظه نجات مصدومان سیل سوادکوه


به گفته فخاری هفت تیم آنست و ۲ تیم واکنش سریع هم از استان تهران در محل حادثه مشغول خدمات‌رسانی شدند.

وی اظهار کرد: ۲۰۸ نفر حادثه دیده از خدمات هلال احمر بهره‌مند شدند و اسکان۳۱ نفر، انتقال ۶۱ نفر انجام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: ۶۸ نفر نجاتگر داوطلب، ۴۳ نفر خودرو آمبولانس، هفت دستگاه خودرو کمک‌دار سبک، ۱۲دستگاه خودرو ست نجات، ۲ دستگاه خودرو آنست، هفت دستگاه خودروسواری در این حادثه سیلاب فعال بودند.

حوالی ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه سه‌شنبه پنجم تیر پس از بارندگی‌های شدید در مناطقی از ارتفاعات مازندران از جمله سوادکوه جریان‌های سیلابی ایجاد شد و خساراتی بر جا گذاشت.

سیل در محدوده طالع‌رودبار سوادکوه منجر به حرکت کردن انبوهی از واریزه‌های کوهی و سنگ‌ها از ارتفاعات به سمت جاده شد و تعداد زیادی از خودرو‌ها زیر این آورد‌های سیلابی دفن شدند.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: سوادکوه ، اخبار سیل
نظرات شما