تاریخ انتشار: ۱۹:۰۹ - ۱۲ تير ۱۴۰۳

سوالات حجاریان از جلیلی

سعید حجاریان در صفحه توییتر خود از سعید جلیلی خواسته که به ۴ سوال پاسخ دهد.

رویداد ۲۴ | سعید حجاریان، تئوریسین اصلاح‌طلب در صفحه توییتر خود از سعید جلیلی خواسته که به سوالاتی پاسخ دهد. سوالات وی به شرح زیر است:

- ذیل تفکرات جنابعالی و همچنین در دوره دبیری «شعام» قطعنامه‌هایی علیه ایران صادر و تحریم‌های نفتی و بانکی خسارت‌بار علیه کشور به بار آمد. تاکنون نشانه‌ای از تغییر منطق/استراتژی شما رؤیت نشده است. آیا دولت شما دولتِ تداومِ قطعنامه‌ها و تحریم‌ها خواهد بود؟

- شما حجاب را عمق راهبردی جمهوری اسلامی خواندید حال آن‌که قبلاً حضور نیابتی ایران در منطقه را عمق راهبردی می‌دانستید. چه اتفاقی رخ داده که از سوریه و داعش گذر کرده و خیابان‌های وطن و مقابله با زنان و دختران ایرانی را عمق راهبردی جدید معرفی کرده‌اید؟

- نام شما با کرسنت و خسارت چندین ساله به کشور گره خورده است. از یک‌سو آقای بیژن زنگنه را متهم کرده‌اید و از سوی دیگر، جز تک‌گویی و شعار سخنی نگفته‌اید. چرا کشور را از مناظره جلیلی-زنگنه محروم می‌کنید و پرچم فسادستیزی‌تان را برافراشته‌تر نمی‌سازید؟

- م. امین‌زاده، معاون وزیر خارجه دولت خاتمی: «جلیلی پیش از دولت احمدی‌نژاد، مدیر گزینش وزارت امور خارجه بود و جدی‌ترین فعالیت‌اش پرونده‌سازی برای اشخاص و قلع‌و‌قمع نیرو‌های باکیفیت این وزارتخانه بود» آیا برنامه‌تان تعمیم این رویه به کل کشور خواهد بود؟

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: حجاریان ، سعید جلیلی
نظرات شما