تاریخ انتشار: ۰۹:۳۱ - ۱۳ تير ۱۴۰۳

افزایش ابر و وزش باد شدید موقت در برخی مناطق | رگبارهای تابستانی، استان‌ها را غافلگیر کرد

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید در نقاط مختلف کشور خبر داد.

بارندگی

رویداد۲۴ ایسنا نوشت: صادق ضیاییان  گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۱۳ تیرماه) در برخی نقاط استان‌های اردبیل به شمال استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، گیلان، مازندران و ارتفاعات کرمان در ساعات بعد از ظهر و شب رگبار و رعد و برق وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: پنجشنبه و جمعه (۱۴ و ۱۵ تیرماه) در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده و شنبه (۱۶ تیرماه) در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات استان‌های تهران و البرز، جنوب فارس، غرب هرمزگان و غرب مازندران رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان ادامه داد: یکشنبه (۱۷ تیرماه) بارش در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز در استان‌های البرز تهران و مازندران ادامه خواهد داشت.

وی افزود: طی پنج روز آینده در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال شرق، شرق، بخش‌هایی از مرکز و در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی وزش باد شدید، گاهی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان ادامه داد: خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان تا روز جمعه مواج خواهد شد.


بیشتر بخوانید:  اعلام سومین استان کم بارش در ایران | تهران با کسری بارش مواجه شد


رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۴ تیر) کمی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد با حداقل و حداکثر دمای ۲۵ و ۳۷ درجه سانتیگراد و پس فردا (۱۵ تیر) کمی ابری، به‌تدریج افزایش ابر و وزش باد با کمترین و بیشترین دمای ۳۵ و ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه ۱۰ و ۱۲ درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه ۴۶ و ۴۴ دمای درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمترین مرکز استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: وزش باد شدید
نظرات شما