امامی‌فر: امیدوارم رضاییان راه صادقیان را نرود/ مساوی هم مقابل الریان نتیجه خوبی است
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۴ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۵
پیشکسوت پرسپولیس می‌گوید: رامین باید بداند نامش بزرگ‌تر از پرسپولیس نیست.
رویداد۲۴-پیشکسوت پرسپولیس می‌گوید: رامین باید بداند نامش بزرگ‌تر از پرسپولیس نیست.

علیرضا امامی‌فر پیشکسوت پرسپولیس معتقد است که رامین رضاییان نباید راه پیام صادقیان را در این تیم می‌رفت چرا که پیام به لحاظ فنی توانایی‌های بالایی داشت اما حواشی اجازه نداد او در پرسپولیس ماندگار شود و پیشرفت کند و رامین هم در همان جاده قدم گذاشته و دارد راه صادقیان را می‌رود.


باشگاه پرسپولیس برای پرداخت مطالبات مانوئل ژوزه شماره حساب اعلام کرده تا هواداران پول واریز کنند و این مشکل حل شود. در مورد این اتفاق چه نظری دارید؟
این مساله برمی‌گردد به سیستم باشگاهداری ما. فکر می‌کنم این تیم عملا تحت نظارت وزارت ورزش است و وقتی که وزارت ورزش اعلام می‌کند یک ریال هم نمی‌دهیم، واقعا نمی‌دانم سیستم باشگاهداری ما به چه شکلی است. یا شما باشگاه را تحت نظارت داری یا خصوصی است. باشگاه هم وقتی متوجه می‌شود از طرف وزارت ورزش کمکی نمی‌شود و ظرفیت اسپانسرها هم محدود است، یکی از راه‌هایی که برای حل این مشکل در نظر گرفته کمک‌های مردمی است. خودم موافق این شیوه نیستم و می‌شود از راه‌های دیگر مثل خرید از باشگاه این کمک‌ها انجام شود مثل باشگاه‌های حرفه‌ای دنیا که هواداران پیراهن باشگاه را می‌خرند اینجا هم می‌شود همین کار را کرد. اما اینکه مردم پول به حساب باشگاه بریزند را نمی‌پسندم. شاید عده‌ای هم علاقه شخصی داشته باشند و کمک کنند اما این کمک‌ها به شکل حرفه‌ای باشد بهتر است.

اما باشگاه پرسپولیس برای پرداخت این بدهی زمان ندارد و فروش پیراهن زمان می‌برد و فعلا همین راه را انتخاب کرده‌اند.
بله، این اتفاقی است که افتاده و الان هم پرسپولیس بعد از چند سال در شرایط قهرمانی است و بحث کسر امتیاز هم جدی شده است و چنین راهکاری را می‌شود در این مقطع پذیرفت اما اگر سال بعد هم همین شرایط باشد دیگر قابل پذیرش نیست و مدیریت باید فکری بکند.

شما به عنوان پیشکسوت پرسپولیس در این طرح شرکت می‌کنید و کمک مالی می‌کنید؟
نه، من شرکت نمی‌کنم و کمک مالی به این شکل نمی‌کنم و کمک‌های من به باشگاه به شکل‌های دیگر است.

در مورد اوضاع تیم صحبت کنیم. بازی با الریان را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
قطر میزبان جام جهانی شده است و تیم‌های آنها چه تیم‌ملی‌اش و چه تیم‌های باشگاهی‌شان نسبت به سال‌های گذشته سرمایه‌گذاری بیشتری را روی فوتبال کرده‌اند و تیم‌های قطری بهتر از قبل شده‌اند. الریان حریف جدی‌ای برای پرسپولیس است اما بچه‌های پرسپولیس باتوجه به اینکه دو تا بازی خارج از خانه مقابل تیم‌های عربی انجام داده‌اند آمادگی رویارویی با الریان را دارند و باید دست پر از زمین خارج شوند.

اما مقابل الوحده در امارات گفته بودید باید برنده بازی باشیم و در این بازی با قاطعیت از برد نمی‌گویید. چرا؟
بازی الوحده را می‌گفتم باید حتما ببرد چون از دو بازی باید چهار امتیاز می‌گرفت. اما با شرایط سختی که این بازی در قطر دارد مساوی هم خوب است. یک تیم اگر می‌خواهد در آسیا موفق شود باید برنامه‌ریزی داشته باشد و همه گروه‌ها را زیر نظر داشته باشد که قطعا کادرفنی پرسپولیس برنامه‌ریزی و استراتژی خودش را برای این بازی دارد.

برانکو در ماجرای رامین رضاییان کوتاه نیامد. در این رابطه چه نظری دارید؟
نظر شخصی‌ام این است که وقتی این اتفاق یک بار می‌افتد اتفاق است اما وقتی دو یا سه بار می‌افتد دیگر اتفاق نیست و انتخاب است. در این رابطه هم بحث برانکو منطقی و درست است و باشگاه باید از تصمیم برانکو حمایت کند. هر بازیکنی که در پرسپولیس بازی می‌کند و محبوب می‌شود باید بداند که نامش هرگز بزرگ‌تر از پرسپولیس نیست. از قدیم بازیکنان بزرگ‌تر از ایشان در پرسپولیس بودند و در آینده هم خواهند بود و رضاییان باید در این چند اتفاق تغییر رویه می داد اما نداد. برانکو باید روی تصمیم خودش راسخ باشد و از طرفی هم هر انسانی حق اشتباه دارد و اگر رضاییان بتواند اشتباهش را جبران کند مهره کارآمدی است و می‌تواند به پرسپولیس کمک کند. امیدوارم رضاییان راه پیام صادقیان را نرود و قدر خودش را بداند. پیام از نظر فنی خیلی بالا بود اما با شرایطی که به وجود آورد نتوانست در پرسپولیس بماند و پیشرفت کند.

 

منبع: ورزش سه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: