تاریخ انتشار: ۱۶:۲۱ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۷
این روزها در کل دنیا محققان و دانشمندان در جستجوی راه هایی برای کاهش آمار مبتلایان به انواع سرطان ها هستند. این مهم در قدم اول با پیشگیری قابل دستیابی است. ناسالم بودن سبدغذایی خانواده یکی از دلایل اصلی ابتلا به سرطان است.


رویداد۲۴ دکتر مصطفی قانعی در خصوص ضرورت ایجاد شبکه محصول سالم در کشور گفت: استفاده از محصولات غذایی سالم یکی از راه های کنترل بروز سرطان در دنیا است که باید این موضوع مهم مدنظر حاکمیت و دولت باشد.

وی افزود: 50 درصد سرطان ها با تحرک بیشتر، عدم استعمال دخانیات و تغذیه سالم قابل پیشگیری است که در این بین فراهم کردن سفره سالم و مواد سالم غذایی وظیفه دولت ها است.
به گفته قانعی، شبکه محصول سالم( طرح شمس) با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف توانمندسازی، حمایت، ترویج و رتبه بندی محصولات سالم کشاورزی، تشکیل شد.
دبیر ستاد توسعه زیست ‌فناوری معاونت علمی ادامه داد: مدل کاری 12 گام با محصول سالم از مزرعه تا سفره در مدیریت زنجیره تامین سبز که توسط موسسه ترویج محصول سالم (مجری طرح) تدوین و ارائه شده است در اتاق فکر شبکه در ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، کارگروه کشاورزی مورد تایید و حمایت است.

منبع: ایران آنلاین
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش ویژه
پربحث ترین عناوین