تاریخ انتشار: ۱۳:۳۴ - ۲۴ تير ۱۳۹۷

"بیمه سلامت" کدام خدمات دندانپزشکی را پوشش می‌دهد؟

مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران تعداد دندانپزشکان عمومی و متخصص طرف قرارداد با این سازمان در سال ۹۶ را ۲ هزار و ۵۰۳ نفر عنوان کرد و گفت: بیش از دو میلیون نفر برای خدمات دندانپزشکی عمومی و تخصصی به مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت مراجعه کرده‌اند و بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان برای این گروه هزینه شده است.

رویداد۲۴-مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران تعداد دندانپزشکان عمومی و متخصص طرف قرارداد با این سازمان در سال ۹۶ را ۲ هزار و ۵۰۳ نفر عنوان کرد و گفت: بیش از دو میلیون نفر برای خدمات دندانپزشکی عمومی و تخصصی به مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت مراجعه کرده‌اند و بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان برای این گروه هزینه شده است.

دکترحنان حاج محمودی با اشاره به اینکه خدمات دندانپزشکی به صورت محدود در خدمات جرم‌گیری، کشیدن دندان و جراحی‌های لثه و ترمیم دندان شماره ۶ کودکان از قبل از سال ۷۸ تحت پوشش بیمه های پایه بوده، گفت: این بسته خدمتی با رویکرد خدمات پیشگیرانه بازبینی شد و ۱۷ خدمت دندانپزشکی در سال ۹۳ توسط دبیر شورای عالی بیمه خدمات درمانی کشور تحت پوشش بیمه قرار گرفت .

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی ادامه داد: آموزش بهداشت، جرم‌گیری و بروساژ کامل یک فک، پروفیلاکسی و فلوراید تراپی، فیشور سیلانت دندان ۶، کشیدن دندان قدامی( شیری ودائمی)، کشیدن دندان خلفی (شیری و دائمی)، کشیدن دندان عقل معمولی، ترمیم یک سطحی با کلاس پنج آمالگام، ترمیم دو سطحی آمالگام، ترمیم سه سطحی آمالگام، ترمیم اچ شیمیایی یک سطحی، ترمیم اچ شیمیایی دو سطحی، ترمیم اچ شیمیایی سه سطحی، اچ نوری یک سطحی، اچ نوری دو سطحی، اچ نوری سه سطحی و وارنیش فلوراید دو فک از جمله خدماتی است که تحت پوشش بیمه است.

مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران تعداد دندانپزشکان عمومی و متخصص طرف قرارداد با این سازمان در سال ۹۶ را ۲ هزار و ۵۰۳ نفر عنوان کرد و گفت: بیش از دو میلیون نفر برای خدمات دندانپزشکی عمومی و تخصصی به مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت مراجعه کرده‌اند که بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان برای این گروه هزینه شده است. خدمات ارائه شده به روستاییان در مراکز بهداشتی درمانی شامل این مراجعات نمی‌شود.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما