تاریخ انتشار: ۱۸:۲۱ - ۱۸ مرداد ۱۳۹۷
وزیر ورزش و‌ جوانان گفت: در دهه اخیر میلادی با حضور پرتعداد بانوان کشور در رقابتهای جهانی، شاهد آغاز عصر مدال آوری آنان هستیم.
وزیر ورزش: شاهد خیزش مدال آوری بانوان هستیم

رویداد۲۴ مسعود سلطانی فر روز پنجشنبه در آیین افتتاح مجموعه پارک آبی بانوان در مشهد افزود: در کاروانی که به مسابقات آسیایی 2018 جاکارتا اعزام می شود بیش از 100 ورزشکار بانو، معادل یک سوم جمعیت کاروان، حضور دارد که این تعداد 2 برابر دوره قبل است.
وی گفت: تلاش بانوان و افتخارآفرینی آنان در شرایط ویژه ای که در حال تهدید شدن از سوی دشمنان با هدف شکستن اقتصاد کشور هستیم بسیار مهم و با ارزش است.
وزیر ورزش با اشاره به موفقیتهای اشتغالزایی و صادراتی خراسان رضوی اظهار داشت: ساخت این مجموعه ورزشی و تفریحی اشتغال زایی خوبی داشته و ‌حمایت از اینگونه فعالیتها باید تقویت شود.
وی همچنین تامین‌ و ساخت مجموعه های ورزشی مخصوص بانوان را از برنامه های دولت عنوان کرد.
رییس هیات مدیره و ‌موسس مجموعه موجهای آبی مشهد به خبرنگار ایرنا گفت: این مجموعه در گستره هشت هزار و 700 مترمربع با زیربنای 29 هزار مترمربع شامل هشت وسیله بازی ترکیبی از جمله 6 سرسره بزرگ، رودخانه، استخر بزرگسال و کودک، سونا، حمام ترکی، رستوران و کافی شاف است و ظرفیت پذیرش همزمان 2 هزار نفر را دارد.
محمدرضا علیزاده افزود: مرحله دوم مجموعه موجهای آبی ویژه بانوان است و تجهیزات آزمایشگاهی و تصفیه آب آن مستقل از مرحله یک است، هم اکنون مرحله نخست این مجموعه که سال 1386 به بهره برداری رسیده، برای استفاده آقایان فعال است.
وی گفت: 800 میلیارد ریال برای ساخت این مجموعه هزینه و به صورت مستقیم برای 280 و غیرمستقیم برای حدود 700 نفر اشتغال زایی شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی نیز گفت: هم اکنون مشهد بیشترین تعداد مجموعه های آبی کشور را داراست اما جدای از کمیت بالا، کیفیت این پارکهای آبی مد نظر ما قرار دارد.
کوروش صبوریان افزود: یکی از اهداف وزارت ورزش و جوانان حمایت از فعالان بخش خصوصی در ورزش است و ساخت این پارک آبی نیز در همین راستا صورت گرفته است.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، ورزش ، بانوان ، مدال ، جهانی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
14_t.html,15_t.html
گزارش ویژه
پربحث ترین عناوین