تاریخ انتشار: ۰۹:۱۰ - ۰۸ شهريور ۱۳۹۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
جلال میرزایی در گفت‌وگو با رویداد۲۴ مطرح کرد؛
جلال میرزایی می‌گوید: استیضاح بطحایی محدود به طیف سیاسی خاصی از نمایندگان نیست و از قرار معلوم از هر سه فراکسیون، افرادی طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش را امضا کردند.

111111111111111111111

رویداد۲۴ محمد آیتی: داستان استیضاح وزرای کابینه دوازدهم همچنان ادامه دارد و این بار قرعه به نام بطحایی، وزیر آموزش و پرورش افتاد. طرح استیضاح سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش در نشست علنی اخیر مجلس با 20 امضا اعلام وصول شد تا مجلس علاوه بر وزرای اقتصادی به سایر اعضای کابینه نیز نیم‌نگاهی داشته باشد. بطحایی 10 روز فرصت دارد تا برای پاسخ به سوالات نمایندگان استیضاح‌کننده در مجلس حاضر شود. آنطور که نمایندگان مجلس می‌گویند شرایط به گونه‌ای است که هر وزیری به مجلس بیاید، استیضاحش رای می‌آورد. روز گذشته حاجی دلیگانی نماینده اصفهان گفته بود، وضعیت طوری است که حتی استیضاح رییس جمهور رای می‌آورد!

نمایندگان مجلس دچار افراط و تفریط شده‌اند

جلال میرزایی، نماینده ایلام به رویداد۲۴ گفته است: نه به آن سکوت طولانی‌مدت مجلس نسبت به عملکرد دولت و نه به این استیضاح‌های پشت سر هم. به نظر می‌رسد افراط و تفریط‌هایی که جامعه در قضاوت‌های خود دارد، روی نمایندگان هم تاثیر گذاشته است. معتقدم اگر این روند، مدیریت نشود کارایی خودش را از دست می‌دهد. ابزار استیضاح باید در جای و زمان مناسب خود به کار گرفته شود و در اینجا نقش انفرادی نمایندگان، فراکسیون‌ها و هیات رییسه مجلس بسیار کلیدی است.

او می‌گوید: در ارتباط با برخی وزرا، نارسایی و ناکارآمدی و تداوم بد شرایط کاملاً مشهود است و این موضوع را بخش زیادی از مردم هم درک کرده‌اند. در رابطه با این وزرا، مجلس باید محکم وارد عمل شود و از ادامه این روند، جلوگیری کند که مطمئناً این تصمیم موردپسند جامعه هم خواهد بود. اما گاهی اوقات برخی تصمیمات عده‌ای از نمایندگان، اولویت‌های مهم مردم نیست. مثلاً استیضاح وزیر آموزش و پرورش در این شرایط، خیلی موضوع حساس مردم یا قشرهای خاصی نیست، در حالی که دو استیضاح قبلی به نوعی مطالبه مردم بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: در حال حاضر، استیضاح‌های دیگری هم در مجلس مطرح است که وزرای مربوطه آن برای پاسخ به دغدغه نمایندگان در مجلس حاضر خواهند شد.

میرزایی در پاسخ به اینکه آیا استیضاح وزیر آموزش و پرورش جناحی است؟ گفت: استیضاح ایشان محدود به طیف سیاسی خاصی از نمایندگان نیست و از قرار معلوم از هر سه فراکسیون، افرادی طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش را امضا کردند.

او در پایان خاطرنشان کرد: برای خیلی از نمایندگان، بحث استیضاح وزیر آموزش و پرورش اولویت نیست و با توجه به استیضاح‌هایی که صورت گرفته و دو وزیر از کابینه خارج شدند احتمال ماندن آقای بطحایی در وزارتخانه را بالا می‌دانم.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
0
0
دارن راه رو برا ریاست جمهوری لاریجانی باز میکنن
دبیر دکترای شاغل در آموزش و پرورش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
0
1
با توجه به نرخ تورم و مشکلات اقتصادی و معیشتی باید حقوق معلمان دوبرابر شود تا به وضعیت قبل عید نوروز برسیم... چون در آن وقت حقوق ماهیانه یک معلم دو سکه می کرد و لی در حال حاضر نیم سکه نمی کند!!! و قبل از عید معادل هزار دلار یک معلم حقوق دریافت می کرد اما الان کمتر از دویست دلار!!!! یعنی ارزش حقوق دریافتی معلم به یک چهارم چند ماه پیش شده..... پس نتیجه میگیریم اگر حقوق معلمان و دیگر کارمندان چهار برابر شود تازه به وضعیت قبل از عید رسیده اند... در آن صورت قدرت خرید جامعه بالا رفته و کار خانجات و کارگاههای تولیدی نیز رونق پیدا می کنند.. هرچنداین امر ممکن است باعث حجم نقدینگی می شود اما دولت ناگزیر است که این کار را انجام دهد... و کاریش نمیشود کرد
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: