تاریخ انتشار: ۱۲:۴۴ - ۰۷ مهر ۱۳۹۷
حواشی بازداشت عضو شورای شهر شیراز ادامه دارد؛
یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت بهتر بود شرایطی فراهم می‌شد تا نهاد‌های ذیربط با حاجتی در خصوص موضوعات حساسیت برانگیز گفتگو می‌کردند و در مورد بازداشت آن ۲ تن هم برای او هم شفاف سازی می‌شد.  

حاجتی پیگیر وضعیت بازداشت پدر و مادر یک کودک سرطانی بود/ امیدواریم زودتر آزاد شود

رویداد۲۴ در پی بازداشت رئیس کمیسیون حقوق شهروندی شورای شهر شیراز، «جمیله کریمی»  با بیان این که این قبیل بازداشت‌ها به دور از عقلانیت و تدبیر است، افزود: بهتر بود این اتفاق نمی‌افتاد، چون فضای فعلی جامعه نیاز به همگرایی و همبستگی دارد.  
وی افزود: تقاضای ما پایان به موضوع است تا فضای جامعه ملتهب نشود، متاسفانه این گونه بازداشت‌ها ناخواسته خوراک مناسبی برای رسانه‌های معاند مهیا می‌کند. انتظار می‌رود نهاد‌های ذیربط به این موضوعات در شرایط خاص کشور توجه بیشتر کنند.  
دبیر جمعیت زنان نواندیش مسلمان استان فارس ادامه داد: بهتر بود شرایطی فراهم می‌شد تا نهاد‌های ذیربط با حاجتی در خصوص موضوعات حساسیت برانگیز گفتگو می‌کردند و در مورد بازداشت آن ۲ تن هم برای او هم شفاف سازی می‌شد.  
کریمی تاکید کرد: حاجتی به عنوان عضو کمیته حقوق شهروندی شورای شهر شیراز علی القاعده به لحاظ حقوقی می‌توانست پیگیر مسائل مربوط به حقوق شهروندی شهروندان باشد.  
عضو دفتر سیاسی اتحاد ملت تصریح کرد: این گونه مسائل برای شورای پنجم که باید تمام تلاش آن معطوف به حل مشکلات مردم و کسب رضایت آن‌ها در شرایط خاص کشور باشد مقداری به تضعیف شورا منجر می‌شود که شاید رقیب دنبال چنین حاشیه‌هایی باشد و اعضاء شورای شهر هم در موضع گیری‌ها ادبیاتشان را طوری تنظیم کنند که منجر به حساسیت‌های این شکلی نشود.
وی خاطرنشان کرد: پیگیر‌هایی جهت حل مشکل کرده ایم و امیدوارم هر چه سریع‌تر رفع شود

** حاجتی پیگیر آزادی والدین یک بچه سرطانی بود 
«قاسم مقیمی» عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه حاجتی به عنوان نماینده مردم و رئیس کمیسیون حقوق شهروندی شورای شهر وظیفه داشت پیگیر وضعیت شهروندان باشد، گفت: وی پیگیر آزادی والدین یک بچه سرطانی بود. هر کس پیش حاجتی می‌آمد او براساس وظایفی که داشت مشکلات او را پیگیری می‌کرد.  
وی در پاسخ به اظهارات «پارسایی» نماینده شیراز در خصوص علت بازداشت حاجتی، افزود: از ارتباط موضوع ممانعت حاجتی از گسترش آستان شاهچراغ (ع) با بازداشت وی و همچنین اتهامات نامبرده بی اطلاع هستم و احتمال می‌دهم به دلیل پیگیری سرنوشت ۲ شهروند شیرازی بازداشت شده باشد.
مقیمی افزود: ممانعت از دفاع نمایندگان مردم از حقوق شهروندی موجب تضعیف شورای شهر می‌شود و این نهاد انتخابی قدرتی نخواهد داشت.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار