تاریخ انتشار: ۱۹:۵۳ - ۰۶ آبان ۱۳۹۷
حسینعلی امیری:
معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره جلسه دولت با شورای نگهبان درباره CFT گفت که من، جهانگیری، ظریف و رئیس کل بانک مرکزی در جلسه رسمی روز چهارشنبه ۲۵ مهر شورای نگهبان شرکت کردیم. معتقدم جلسه بسیار خوب و سازنده بود و ۲ ساعت طول کشید.
رویداد۲۴  حسینعلی امیری گفت: از اعضای محترم شورای نگهبان و آیت الله جنتی که این فرصت را برای دولت فراهم کردند تا نمایندگانی از دولت در جلسه این شورا حاضر شوند و نقطه نظرات و ضرورت‌ها را بیان کنند، تشکر می‌کنم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار کرد: اعضای محترم شورای نگهبان درباره لوایح چهارگانه به ویژه CFT که در دستورکار این شورا است، سئوالاتی داشتند که به آن سئوالات پاسخ دادیم. معتقدم جلسه بسیار خوب و سازنده بود و ۲ ساعت طول کشید. خیلی ما امیدوار هستیم که {CFT} مورد تأیید شورای نگهبان قرار بگیرد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم بیان کرد: اعضای شورای نگهبان هنوز درباره CFT اظهار نظر نکرده‌اند و زمان اعلام نظر را هم نگفتند، اما گفتگو‌های دولت با اعضای شورای نگهبان بسیار سازنده بود امیدواریم که انشاءالله همین نگاه محقق شود.

وی درباره برگزاری جلسه دیگری بین نمایندگان دولت با اعضای شورای نگهبان راجع به مصوبه CFT یادآور شد: اگر شورای نگهبان بخواهد حتما در آن جلسه شرکت خواهیم کرد.

امیری درباره ادعای کریمی قدوسی که گفته هیأت عالی نظارت مجمع به CFT ایراد گرفته، بیان کرد: اینکه آقای کریمی قدوسی درباره CFT چه اظهارنظری کرد من در جریان نیستم. مجمع تشخیص از طرف مقام معظم رهبری وظیفه و اختیار دارد، قطعا نظر مجمع درباره نظارت بر مصوبات از جهت عدم مغایرت با سیاست‌های کلی نظام با توجه به اصل ۱۱۰ قانون اساسی در روند قانونگذاری مراعات می‌شود.
منبع: خبرآنلاین
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: