تاریخ انتشار: ۲۰:۵۶ - ۰۸ آبان ۱۳۹۷
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به این ادعای فریبکارانه وزیر امور خارجه آمریکا که رشد اقتصاد ایران به‌دلیل حضور و مبارزه با تروریسم در منطقه خاورمیانه کاهش یافته است، اظهار کرد: این اظهارات صرفا سخنی عوامانه و از سر نیرنگ و مغلطه‌ای رسوا و آشکار است.
پاسخ ایران به ادعای وزیر خارجه آمریکا در مورد کاهش رشد اقتصادی ایران
رویداد۲۴ بهرام قاسمی ادامه داد:  مبارزه با تروریسم در منطقه و حفاظت از صلح، ثبات و امنیت مرزهای ایران که برنامه‌های ضدایرانی مقامات آمریکا را با شکست مواجه و آنان را با نگرانی روبه‌رو ساخته است، برنامه و سیاست جدیدی نیست. اقتصاد ایران در تمامی سال‌های گذشته که کشورمان در مبارزه با تروریسم پیشگام و در صف نخست این مبارزه مقدس در دفاع از حیثیت بشری آن‌هم در زمانه غفلت جهانی بوده است، همواره رشدی بیش از ۸ درصدی داشته است.

این دیپلمات ارشد کشورمان افزود: مقامات آمریکا برای سرپوش نهادن بر جنایات خود علیه مردم منطقه و ایران، با به‌کارگیری ابزار تروریسم اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی در صدد یافتن بهانه، فضاسازی و یک جنگ روانی و نادیده گرفتن مخالفت‌ها و واکنش‌های جهانی، هم از سوی کشورها و هم نهادها و سازوکارهای حقوقی و حقوق بشری در مخالفت با تحریم‌های ستیزه‌جویانه و ضدانسانی آمریکا علیه مردم ایران، هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان همچنین گفت: مقامات دولت فعلی آمریکا سیاست‌ها و رویکردهای فریبکارانه‌ی خود در دشمنی با مردم ایران را بر پایه امیال و آرزوهای خام رژیم‌ها، افراد و گروه‌های تروریستی منفور و مطرودی بنا نهاده‌اند که خواب و رویای پریشانی بیش نیست و این، دقیقا از همان جنس اشتباهات و خطاهای راهبردی است که این کشور در ۴ دهه گذشته به‌طور مکرر مرتکب آن شده است و متاسفانه در پس این همه شکست و ناکامی، هنوز نتوانسته‌اند از یک مشی خردمندانه و متمدنانه که به سود بشریت و جامعه جهانی است، بهره جویند.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار