تاریخ انتشار: ۱۰:۵۳ - ۰۴ آذر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد:
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به افزایش قابل توجه هزینه‌ها در سبد مصرف خانوار، پیشنهاد اعمال افزایش ۵۰۰ هزار تومانی حقوق کارمندان در بودجه ۹۸ را مطرح کرد.

پیشنهاد افزایش ۵۰۰ هزار تومانی حقوق کارمندان در سال ۹۸

رویداد۲۴ حسینعلی حاجی دلیگانی با بیان اینکه، با توجه به افزایش هزینه‌های خانوار بعد از شوک ارزی اخیر افزایش حقوق کارمندان دولت اجتناب ناپذیر است، گفت: در بودجه‌های سنواتی مدل‌های مختلفی برای افزایش حقوق در نظر گرفته شده، اما تجربه سالیان گذشته نشان میدهد افزایش حقوق براساس درصد عادلانه نیست.

وی افزود، به عنوان مثال وقتی بحث افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی حقوق‌ها در بودجه مطرح میشود افرادی که پایه حقوق بالاتری دارند نفع بیشتری از این افزایش‌ها میبرند و برعکس کارمندانی که پایه حقوق دریافتی پایین تری دارند با وجود افزایش ۲۰ درصدی، تغییر محسوسی در دریافتی آن‌ها ایجاد نمیشود.

دلیگانی ادامه داد، البته در بودجه سال جاری افزایش ۰ تا ۲۰ درصدی حقوق با توجه به میزان دریافتی کارمندان مطرح شد این درحالی است که میانگین افزایش در سال ۹۷ حدود ۱۰ درصد بوده است.

وی با بیان اینکه افزایش میزان و مبلغ مشخصی به حقوق کارمندان میتواند پیشنهاد عادلانه تری باشد گفت: پیشنهاد ما افزایش ۵۰۰ هزار تومانی حقوق برای همه کارمندان است، به این ترتیب فاصله درامدی افرادی که دریافتی کمتری دارند با مدیران ارشد جبران خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرد، البته این پیشنهاد قطعی نبوده یعنی اگر دوستان دولت پیشنهاد منصفانه‌ای ارائه کنند که بتواند عقب ماندگی حقوق کارمندان را جبران کند، حتما از آن استقبال خواهیم کرد.
منبع: تسنیم
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: