تاریخ انتشار: ۰۹:۴۵ - ۰۶ آذر ۱۳۹۷
در رویدادی بی سابقه؛
برخی اسناد داخلی فیس بوک که حاوی اطلاعاتی در مورد سیاست حریم شخصی این شرکت است، پیش از برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با مدیران فیس بوک در لندن به دست مجلس انگلیس افتاده است.
اطلاعات محرمانه فیس بوک به دست مجلس انگلیس افتاد
رویداد۲۴ به نقل از سی ان بی سی، انتظار می‌رود این تحول بی سابقه موجب شود تا جلسه یادشده با توجه به اطلاعات حساسی که به دست نمایندگان افتاده به نشستی تند و صریح برای نقد فیس بوک مبدل شود.

دامیان کالینز رئیس کمیته دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش مجلس انگلیس از قدرت پارلمان برای مجبور کردن تد کرامر توسعه دهنده اپلیکیشن Six ۴ Three به انتقال برخی اسناد محرمانه فیس بوک به مجلس انگلیس استفاده کرد. این انتقال در جریان سفر کاری وی به لندن رخ داده است.

برخی از این اسناد مربوط به ایمیل‌های محرمانه‌ای هستند که در آن‌ها سیاست‌های فیس بوک در زمینه حریم شخصی و حفاظت از داده‌های کاربران فیس بوک تشریح شده است.

اسناد یادشده مربوط به دوره زمانی هستند که داده‌های خصوصی میلیون‌ها کاربر فیس بوک توسط شرکت انگلیسی کمبریج آنالیتیکا افشا شد و مورد سوءاستفاده قرار گرفت. برخی از این ایمیل‌ها توسط شخص زاکربرگ و برخی مدیران ارشد دیگر فیس بوک نوشته شده اند و هنوز مشخص نیست محتوای آن‌ها تا چه حد می‌تواند جنجال ایجاد کند.

قرار است این جلسه امروز سه شنبه با حضور ریچارد آلن معاون واحد راه حل‌های سیاست گذاری فیس بوک و همین طور برخی مقامات سیاسی کشور‌های کانادا، ایرلند، لاتویا و سنگاپور برگزار شود. زاکربرگ علیرغم درخواست‌های مکرر خود حاضر به شرکت در این نشست نشد.

Six ۴ Three نام یک شرکت آمریکایی تعطیل شده است که برنامه‌ای جنجالی به نام Pikinis عرضه کرده بود و کاربران با استفاده از آن می‌توانستند عکس‌های افراد مورد نظر خود را در فیس بوک با لباس شنا بیابند. این شرکت هم اکنون درگیر یک منازعه حقوقی با فیس بوک است و برنامه یادشده هم در سال ۲۰۱۵ بعد از تغییر سیاست‌های فیس بوک در زمینه به اشتراک گذاری اطلاعات کاربران با اشخاص ثالث از دسترس خارج شد. تعدادی از اسناد درگیری حقوقی دوطرف نیز هم اکنون در اختیار پارلمان انگلیس است.
منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: