تاریخ انتشار: ۱۲:۴۶ - ۱۴ آذر ۱۳۹۷
عضو هیات رئیسه مجلس مطرح کرد؛
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکر کتبی نمایندگان را قرائت کرد.
تذکر نمایندگان به دولت/ از گلاه‌گیس حاشیه‌ساز تا کشته شدن یک کولبر در کردستان
رویداد۲۴ علی اصغر یوسف نژاد در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۱۳ آذرماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را بدین شرح قرائت کرد:

- تذکر محمدمهدی برومندی نماینده مرودشت به وزیر راه در خصوص تعطیلی عملیات احداث محور ارسنجان – خرامه؛ عدم اجرای زیرگذر حاجی آباد به مرودشت؛ عدم تکمیل زیرگذر پاسارگاد و پل درودزن.

- تذکر علی بختیار نماینده گلپایگان و خوانسار به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص علت عدم پرداخت مطالبات قطعه‌سازان و تأمین‌کنندگان قطعه.

- تذکر منصور مرادی نماینده مردم مریوان و سروآباد به وزیر راه در خصوص نصب نکردن چراغ مسیر مریوان و عدم روشنایی این مسیر که ترانزیتی است و در شأن وزارت راه نیست؛ به وزیر راه در خصوص دلیل عدم نصب گاردریل در جاده‌های مریوان و سروآباد در استان کرمانشاه؛ به وزیر نیرو در خصوص دلیل عدم تخصیص آب سد‌های کردستان علی‌رغم قول مساعد وزیر مبنی بر تحقق تا پایان سال جاری؛ به رئیس جمهور در خصوص اینکه چرا استان کردستان باید یک استان بی‌صاحب باشد و کسی مسئول مشکلات استان نیست و مسائل جناحی در استان بیداد میکند؛ به رئیس جمهور در خصوص عدم توجه هیئت دولت به رفع بحران دریاچه زریوار مریوان؛ به وزیر اقتصاد در خصوص دلیل قاچاق کالا از مرز مریوان؛ به رئیس جمهور درباره اینکه با توجه به گزارش مدیران استان مبنی بر تحقق ۴۷ درصدی سرانه استان کردستان، دلیل عدم تخصیص کامل بودجه چیست.

- تذکر سیدهادی بهادری نماینده ارومیه و ۶ نفر دیگر از نمایندگان به وزیر جهاد در خصوص ممنوعیت واردات بی‌رویه نخود.

- تذکر سیدابوالفضل موسوی بیوکی نماینده مردم یزد و صدوق به وزیر کشور در خصوص ضرورت تأمین امنیت خصوص انتقال آب و برق یزد.

- تذکر نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات و نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه و ۴۰ نفر دیگر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص علت عدم نظارت بر محتوای صحنه‌ای که در ماه‌های اخیر موجب رنجش بسیاری از دوستداران نظام جمهوری اسلامی گردیده که در موارد متعددی شامل تک‌خوانی بانوان، استفاده از پوستیژ به جای حجاب، رقص‌های دسته جمعی زنان و مردان و ترویج رذایل اخلاقی.

- تذکر علیم یارمحمدی نماینده زاهدان به وزیر کشور درخصوص نداشتن اسناد هویتی بسیاری از مردم استان سیستان و بلوچستان؛ چرا علی رغم دستور معاونت پرتلاش، موضوع در استان پیگیری نمی‌شود و همچنان مردم در محرومیت مانده اند.

- تذکر علی ساری نماینده اهواز و باوی به وزیر راه و شهرسازی درخصوص عدم شروع پروژه‌های ساخت پل‌های حوزه انتخابیه.

- تذکر طیبه سیاوشی شاه عنایتی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر مجلس شورای اسلامی و ۶ نماینده دیگر به وزیر کشور درخصوص ایمن سازی پل‌های عابر پیاده جهت حمایت از حقوق شهروندان و امنیت آنها.

- تذکر سیدتقی کبیری نماینده خوی و چایپاره به وزیر آموزش و پرورش درخصوص علت پیمانی نشدن نیرو‌های قراردادی آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی.

- تذکر حسن سلیمانی نماینده مردم کنگاور، صحنه، هرسین به رئیس جمهور درخصوص تسریع در تامین و تخصیص اعتبار مورد نیاز برای سد آناهیتا و جلوگیری از تعطیلی عملیات اجرایی سد مذکور، تذکر به وزیر نیرو درخصوص لزوم رسیدگی به اجرای سد آناهیتا و تسریع در تامین اعتبارات مورد نیاز این سد.

- تذکر رضا انصاری نماینده داراب، زرین دشت و ۴۰ نماینده دیگر به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص اینکه چرا مجتمع صنعتی ماموت به تعهدات خود مبنی بر نوسازی ناوگان فرسوده عمل نکرده است.

- تذکر منصور مرادی نماینده مردم مریوان به رئیس جمهور و وزیر کشور درخصوص علت انتخاب مدیران غیرمتخصص در استان کردستان و شهرستان‌های مربوطه، تذکر به رئیس جمهور درخصوص عدم توجه به رفع بحران در موضوع زریوار مریوان

- تذکر محمدرضا پور ابراهیمی داورانی نماینده کرمان به وزرای امور اقتصادی و دارایی و جهاد کشاورزی درخصوص عملکرد نامناسب مدیرعامل بانک کشاورزی در تامین اعتبارات بخش کشاورزی و بی توجهی به نمایندگان مجلس در سطح ملی و منطقه ای.

- تذکر محمدرضا پور ابراهیمی داورانی به همراه ۲۰ نماینده دیگر به رئیس جمهور درخصوص افزایش قیمت کالا‌های اساسی

- تذکر منصور مرادی نماینده مردم مریوان به رئیس جمهور درخصوص دلیل بی احترامی کارکنان سازمان برنامه و بودجه به نمایندگان، تذکر به وزیر دادگستری درخصوص دلیل کاهش بودجه پزشکی قانونی کردستان

- تذکر سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا به وزیر راه و شهرسازی درخصوص ضرورت بررسی و حل گره ترافیکی منطقه قلعه نو در جاده تهران – ورامین، قرچک، ورامین

- تذکر جواد کاظم نسب الباجی نماینده اهواز به وزیر راه و شهرسازی درخصوص ناامن بودن جاده ترانزیتی اهواز – اندیمشک

- تذکر علی بختیار نماینده مردم گلپایگان به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تعطیلی حدود ۲ ساله طرح تونل خوانسار به میان دشت

- تذکر علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد به وزیر ورزش و جوانان درخصوص ضعف شدید مدیریت ورزش استان وعدم توجه به شهرستان بروجرد که پیوسته در سطح ملی و منطقه‌ای خوش درخشیده است.

- تذکر شهاب نادری نماینده اورامانات به وزیر کشور درخصوص ضرورت بررسی علت دقیق کشته شدن کوله بران در حوزه اورامانات و ارائه نتایج آن به اینجانب ضروری است.

- تذکر عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نائین، خور و بیابانک به رئیس جمهور درخصوص رسیدگی عاجل به وضعیت معیشت خانوار‌ها و نابسامانی بازار

- تذکر جلیل مختار نماینده مردم آبادان به همراه عامر کعبی به وزیر آموزش و پرورش درخصوص ضرورت بازنگری و توجه ویژه در ایجاد ضفای ایمن برای تحصیل دانش آموزان در شهرستان آبادان به خصوص اروند کنار با توجه به حادثه.

- تذکر سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر به همراه ۴ نفر از همکاران به وزیر امور خارجه درخصوص ضرورت دیپلماسی شفاف و قاطع در راستای اصول ۱۵۴ و ۱۵۳ و بند ۶ اصل ۳ قانون اساسی در حمایت از مسلمانان به ویژه شیعیان مظلوم نیجریه و یمن

- تذکر پروانه مافی نماینده مردم تهران به همراه ۴ نماینده دیگر به وزرای کشور و دادگستری درخصوص اینکه چرا علی رغم تذکر چندباره نمایندگان مجلس به وضعیت تولیدکنندگان رسیدگی نمی‌شود.

- تذکر نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه به وزیر راه و شهرسازی درخصوص برخورد جدی با رانندگان اتوبوس‌هایی که مسافران را در بازگشت به شهر خودشان با قیمت گزاف به مقصد می‌رسانند

- تذکر نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه به همراه ۴ نماینده به وزیر آموزش و پرورش درخصوص علت تعلل در اجرای قانون استخدام معلمان که در مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان قانون آن مورد تصویب قرار گرفته است.

- تذکر نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه به همراه ۳ نماینده دیگر به وزیر امور خارجه درخصوص لزوم اقدامات مناسب دیپلماتیک علیه کشور‌هایی که دست اندرکار عملیات تروریستی شهریور ماه اهواز بودند.

- تذکر نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه به وزیر کشور درخصوص اقدام عاجل برای پرداخت حقوق ده‌ها هزار نفر از کارگران جمع آوری زباله شهرداری‌های کشور به ویژه شهرداری ارومیه، تذکر به وزرای دفاع و اقتصاد درخصوص لزوم واگذاری سهام موسسه ایده آل کو با اولویت به کارگران همان شهر

- تذکر محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان به رئیس جمهور درخصوص اینکه اخیراً بیمه تکمیلی رزمندگان، ایثارگران و جانبازان قطع شده و مشکلات جدی در درمان آن‌ها ایجاد شده است که می‌طلبد دستور قاطعی برای برقراری بیمه حذف شده صادر گردد

- تذکر سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر به وزیر ورزش و جوانان درخصوص علت سهل انگاری در پخش سرود دیگری به جای سرود جمهوری اسلامی ایران در مسابقات تکواندوی تایپه و دستور و اقدام جدی برای مجازات خاطیان و تشویق خواهران قهرمانی که اعتراض کردند.

- تذکر خانم سعیدی به همراه ۷ نماینده دیگر به وزیر علوم درخصوص علت عدم توجه به درخواست یک میلیون داوطلب کنکوری برای لحاظ تاثیر مثبت معدل در کنکور

- تذکر بیت الله عبداللهی نماینده مردم اهر و هریس به وزیر بهداشت و درمان مبنی بر اینکه قول وزیر درخصوص تحویل دستگاه ام آر آی به بیمارستان اهر عملیاتی شود، زیرا بیماران به علت خرابی دستگاه بیمارستان باید با طی ۹۰ کیلومتر راه به تبریز بروند.

- تذکر حسن لطفی نماینده مردم رزن به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص عدم شفافیت وضعیت آشفته شرکت‌های زیرمجموعه سازمان تعاونی روستایی

- تذکر صدیف بدری نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین به رئیس جمهور درخصوص لزوم اصلاح مصوبه دولت در حل مشکل پرداخت بیمه و هزینه‌های درمانی جانباران شاغل و بازنشسته به صورت متمرکز توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران، هم چنین این نماینده به وزیر آموزش و پرورش درخصوص عدم توجه به نیرو‌های بومی مستعد و حائز شرایط برای مدیریت مراکز آموزش عالی آزادگان شهرستان نیر استان اردبیل تذکر داد.

- تذکر کوروش کرم پور حقیقی نماینده فیروزآباد و قیر به رئیس جمهور و وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت درخصوص عدم برنامه ریزی دقیق در توسعه صادرات تبدیلی مرکبات به ویژه لیموشیرین شهرستان قیر

- تذکر پروانه مافی نماینده تهران به وزیر دادگستری درخصوص لزوم کاهش قیمت اجناس با توجه به کاهش قیمت دلار در بازار همچنین به وزیر نیرو درخصوص لزوم توجه به استفاده بهینه از بارش‌های مناسب امسال تذکر داد.

- تذکر نبی هزارجریبی نماینده گرگان به رئیس جمهور درخصوص علت گرانی و تورم موجود در کشور؛ که مردم دیگر توان ندارند.

- تذکر علی محمد شاعری نماینده ساری به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص اینکه علی رغم وجود ۳ میلیون تن برنج تولیدی داخلی که نیاز یک سال را تامین می‌کند، چرا واردات برنج را آزاد کرده اید؟

-تذکر نصرالله پژمانفر و نادر قاضی پور نمایندگان مشهد و ارومیه و ۴۰ نماینده دیگر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص به علت عدم نظارت بر محتوای نمایش‌های صحنه‌ای در ماه‌های اخیر موجب رنجش بسیاری از دلسوزان نظام شده است. در موارد متعددی شامل تک‌خوان بانوان، استفاده از پوستیج به جای حجاب، توهین به مقدسات، شوخی‌های جنسی، انجام رذایل اخلاقی، رقص‌های دسته جمعی بانوان و آقایان و انتشار کلیپ از این نمایش. همچنین تذکری به این وزیر در خصوص عدم نظارت بر فضای نمایشی و آموزش‌های تئائر دلیل صدور مجوز‌های بی‌ضابطه به موسسات هنری تک و چند منظوره به یکی از نقاط آسیب‌پذیر فرهنگ مبدل شده به نحوی که در برخی از این موسسات اولویت‌های هنری و نمایش‌های با اختلاط بانوان و آقایان در آموزش‌ها همراه بوده است. همچنین تذکری در خصوص علت انتشار کتب مروج کفر و الحاد در قالب رُمان و آثار شبه علمی فاقد پشتوانه‌های تئوریک تایید شده در مجامع علمی با تکیه بر استدلال‌های قابل تامل در نظریات تطور، هوش مصنوعی و کوانتوم برای مخاطبانی که قالبا در رده‌های سنی نوجوان و جوان هستند چیست؟

-تذکر نادر قاضی پور و علیرضا محجوب نمایندگان ارومیه و تهران به وزیر وزیر خارجه در خصوص تسریع در تعیین سفیر سفارتخانه‌های بدون سفیر. همچنین تذکری به رییس‌جمهور در خصوص تسریع در تخصیص بسته‌های حمایتی به حقوق‌بگیران و بازنشستگان کشوری و لشکری.

-تذکر علی محمد شاعری نماینده بهشهر، نکاء و گلوگاه به وزیر جهادکشاورزی در خصوص علت عدم رعایت قانون در قیمت‌گذاری گندم در خرید تضمینی چیست؟

-تذکر منصور مرادی نماینده مریوان به وزیر راه و شهرسازی در خصوص حضور مدیران ناکارآمد در استان کردستان چیست؟

-تذکر علیم یارمحمدی نماینده زاهدان به وزیر جهادکشاورزی در خصوص ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی بلوچستان مرکزی و جنوبی برای آبرسانی تحت فشار در دستور کار بود، چرا اقدام جدی با وجود خشکسالی در منطقه مشاهده نمی‌شود؟

-تذکر محمدرضا امیرحسنخانی نماینده فردوس به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تکمیل فاز دوم فردوس با توجه به گذشت سیزده سال از اجرای پروژه.

-تذکر حسین نیاز آذری به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص نظارت بیشتر به عملکرد صنعت و معدن و تجارت استان مازندران.

-تذکر نصرالله پژمانفر به وزیر راه و شهرسازی در خصوص برنامه ریزی صحیح پرواز‌ها و جلوگیری از تداخل با نماز‌های یومیه به ویژه نماز صبح. همچنین به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص رفع مشکلات واردات تخصیص تسهیلات ارزی، مواد اولیه و چاپ و بسته بندی با توجه به تاثیر مستقیم برقیمت نهایی محصولات استراتژیک، چون لبنیات. همچنین در خصوص رفع مشکل ترخیص دستگاه تولیدکنندگان قطعات خودرو به منظور رفع موانع تولید داخلی. در خصوص اقدام فوری رفع مشکل قطعا سازان و پرداخت مطالبات جهت جلوگیری از بیکاری پرسنل آن.

-تذکر نصرالله پژمانفر همچنین به وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص خواستار اقدام جدی جهت بررسی مبحث پیمان سپاری ارزی و رفع مشکلات بازگشت ارزی صادراتی.

-تذکر پروانه مافی نماینده تهران به وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص عملیاتی سازی بند (و) بودجه سال ۹۷. همچنین تذکری به وزیر نفت در خصوص شفاف سازی کارت‌های سوخت و سهمیه بندی جهت جلوگیری از آشفتگی بازار. وی تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص لزوم تهیه طرح رتبه بندی صنایع با توجه به اقتصاد مقاومتی.

-تذکر عبدالله حاتمیان نماینده درگز به رئیس جمهور در خصوص خرید تضمینی گندم و مشکلاتی که در این زمینه برای کشاورزان به وجود آمده. همچنین تذکری به وزیر راه و شهرسازی در خصوص لزوم بودجه محور دره گز به قوچان به لحاظ استراتژیک و اقتصادی.
منبع: خانه ملت
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: