تاریخ انتشار: ۰۹:۴۳ - ۲۳ آذر ۱۳۹۷
بیداری پس از پایان نیم فصل!
فتحی سرپرست باشگاه استقلال بعد از پایان دیدار این تیم مقابل پدیده ضمن اعتراض به نحوه عملکرد داوران اعتقاد دارد اگر حق استقلال را ضایع نمی‌کردند این تیم در حال حاضر صدرنشین فعلی لیگ بود.
فتحی: از سیستم VAR حمایت می‌کنیم
رویداد۲۴ او در پایان بازی سکوتش را شکست و اکثر صحبت هایش را به ناداوری‌ها علیه استقلال اختصاص داد.

استقلال مقابل پدیده مشهد به تساوی رسید، نظرتان چیست؟


فتحی: استقلال در این مسابقه یک بازی خوب و منطقی را به نمایش گذاشت و در اغلب دقایق مسابقه نسبت به حریف خود که از تیم‌های خوب نیم فصل اول مسابقات نیم فصل اول لیگ برتر بود به مراتب بهتر بازی کرد، شما یک بار دیگر فیلم این مسابقه را تماشا کنید و متوجه خواهید شد به خصوص در نیمه دوم استقلال حاکم مطلق توپ و میدان بود و البته یک موضوع دیگر را باید بیان کنم.


چه موضوعی؟


فتحی: پدیده در نیم فصل اول اغلب هفته‌ها در صدر جدول قرار داشت و این نشان از قدرت این تیم دارد، اما آن‌ها که با جرات می‌توانم بگویم شایسته و مقتدر هستند امروز در بازی مقابل ما حتی یک موقعیت ۱۰ درصدی گل هم نداشتند و این نشان از اقتدار استقلال داشت، اما متاسفانه با اشتباه داوری زحمات مجموعه استقلال از بین رفت و به آن چه لیاقت تیم مان بود نرسیدیم.


نظرتان درباره گل استقلال چیست؟


فتحی: من از ابتدای فصل درباره داوری حرف نزدم و هیچ وقت از داوران انتقاد نکردم چرا که با خصوصیات اخلاقی من جور نیست، اما وقتی می‌بینم زحمات مربیان، بازیکنان و هواداران عزیز استقلال که از راه‌های دور و نزدیک به ورزشگاه می‌آیند با یک پرچم اشتباه به هدر می‌رود دیگر نمی‌توانم سکوت کنم و حرفی نزنم، گل استقلال ۱۰۰ درصد صحیح بود و تمامی کارشناسان داوری به این مساله اعتراف کردند، اما چه فایده که دو امتیاز حساس ما به راحتی هدر رفت و به عبارت ساده‌تر داور سر استقلال را در ورزشگاه آزادی برید.


باشگاه استقلال چندی پیش بیانیه‌ای را صادر کرد که از اشتباه‌های داوری ضرر زیادی کرده است؟


فتحی: اگر به اشتباه‌های داوری که به ضرر استقلال تا این جای مسابقات لیگ برتر گرفته شده است نگاهی دقیق بیندازید حتما متوجه خواهید شد که بیشترین ضربه را استقلال از داوری خورده است، اگر نیمی از این اشتباه‌ها که تعداد آن کم نیست گرفته نمی‌شد الان استقلال با اختلاف ۱۰ امتیازی در صدر جدول قرار داشت.


قصد اعتراض به کمیته داوران فدراسیون فوتبال را ندارید؟


فتحی: متاسفانه وقتی اشتباه‌ها صورت می‌گیرد نهایت یک تذکر و توبیخ کتبی از سوی کمیته داوران صورت می‌گیرد و در برنامه‌های تلویزیونی برخی از دوستان می‌آیند و تاکید زیادی می‌کنند تا اشتباه‌های داوری را درست جلوه دهند در حالی که این طور نیست. باز هم می‌گویم بازی‌های هفته‌های اخیر لیگ برتر را از از نظر داوری آنالیز کنید ببینید اشتباه‌ها به ضرر استقلال بوده است و از سوی دیگر به سود برخی تیم‌هایی بوده است که بالای استقلال در جدول رده بندی قرار دارند، این برای من به یک پرسش بزرگ تبدیل شده است و همیشه با خودم فکر می‌کنم چرا این سوت‌های اشتباه که حتم دارم سهوی است نه عمدی به زیان تیم ماست، اما به نفع برخی از تیم‌های دیگر که نمی‌خواهم اسمی از آن‌ها بیاورم.


مدت هاست که شنیده می‌شود قرار است داوری فوتبال ایران به سیستم ویدیو چک مجهز بشود؟


فتحی: امیدوارم هرچه سریعتر این اتفاق رخ داده و داوری ما از ویدئو چک بهره‌مند شود که اتفاقات خوبی برای حداقل استقلال رخ می‌دهد، اگر این سیستم از ابتدای فصل وجود داشت در حال حاضر استقلال صدرنشین مسابقات لیگ برتر بود. من از کمیته داوران درخواست دارم در تعطیلات نیم فصل که تیم‌ها خود را تقویت می‌کنند آن‌ها نیز داور‌ها را تقویت کنند و برای مسابقات حساس که پیش روست از داوران با تجربه‌تر استفاده کنند تا این چنین زحمات تیم‌ها که در این شرایط اقتصادی هزینه‌های میلیاردی انجام می‌دهند راحت هدر رود.


برنامه استقلال برای نیم فصل دوم مسابقات لیگ برتر چیست؟


فتحی: به طور حتم در سریعترین زمان ممکن با وینفرد شفر جلسه‌ای را خواهیم داشت و با او درباره تقویت استقلال به صحبت خواهیم پرداخت تا بتوانیم در ادامه مسیری که پیش روی ماست بهترین اتفاقات را رقم بزنیم.


فهرست ورودی و خروجی استقلال چه زمانی مشخص خواهد شد؟


فتحی: در نشست با سرمربی استقلال درباره همه این اتفاقات حرف خواهیم زد و به طور حتم فهرست بازیکنانی که جذب می‌کنیم یا قرار است در لیست خروجی استقلال قرار بگیرند مشخص می‌شود.


مکان اردوی استقلال مشخص شد؟


فتحی: هنوز به صورت دقیق مشخص نیست، درباره اردو باید بهترین جا را انتخاب کنیم. مهم نیست این اردو در ایران باشد یا خارج کشور، آن چه اهمیت دارد این است که همه مجموعه استقلال شرایط و بستری را فراهم کند که این تیم برای قهرمانی در لیگ برتر و حضوری قدرتمند در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به آمادگی مطلوب برسد.


درباره جذب بازیکنان خارجی استقلال حرف و حدیث‌های زیادی همراه است، بازیکنان مد نظرتان را انتخاب کرده اید؟


فتحی: همه این نام‌هایی که در رسانه‌ها و فضای مجازی مطرح می‌شود گمانه زنی است، طبیعی است وقتی می‌خواهیم بازیکنی به عنوان مثال در پست مهاجم نوک جذب کنیم تعدادی فوروارد را مد نظر داشته باشیم و از کارشناسان، مربیان، کمیته فنی و افراد مورد وثوق باشگاه درباره شان تحقیق کنیم تا بهترین گزینه را انتخاب کنیم.


حرف خاصی ندارید.


فتحی: جا دارد یک بار دیگر درگذشت ایرج دانایی فر عزیز پیشکسوت فوتبال ایران و تیم فوتبال استقلال را به خانواده آن مرحوم و جامعه فوتبال ایران تسلیت بگویم، دانایی‌فرد برای استقلال و تیم ملی افتخار آفرینی کرد و نام خود را به عنوان یکی از بزرگان فوتبال ایران به ثبت رساند. بدون تردید خبر درگذشت ایشان، بدترین خبر ممکن برای باشگاه استقلال و هوادارانش است.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: