تاریخ انتشار: ۱۵:۱۲ - ۲۶ آذر ۱۳۹۷
شمار قطع و مسدود شدن سیم‌کارت‌های شخصی ارسال‌کننده پیامک تبلیغاتی از طریق فرآیند هوش مصنوعی، از مرز ۳۰ هزار سیم‌کارت گذشت.
قطع ۳۰ هزار سیم‌کارت ارسال‌کننده پیامک تبلیغاتی
رویداد۲۴ آخرین آمار ارائه‌شده از وضعیت برخورد با سیم کارت‌های شخصی ارسال‌کننده پیامک تبلیغاتی، نشان می‌دهد که ۳۰ هزار و ۹۰۵ سیم کارت تا روز ۲۵ آذرماه امسال به دلیل ارسال پیامک تبلیغاتی مزاحم قطع سرویس شده‌اند.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای شناسایی سیم کارت‌هایی که نسبت به ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی اقدام می‌کنند، از فرآیند‌های هوش مصنوعی و تحلیل رفتار مشترکان استفاده کرده است. در این زمینه طبق دستورالعملی که به اپراتور‌های موبایل داده شده، سیم کارت‌های شخصی ارسال‌کننده پیامک‌های تبلیغاتی شناسایی شده و با آن‌ها برخورد می‌شود.

بررسی رگولاتوری حاکی از آن است که از این سیم‌کارت‌ها تنها برای ارسال پیامک انبوه استفاده شده و سرویس دیگری از آن فعال نیست. از این رو بر مبنای حجم زیادی از پیامک که فعال می‌شود، این تخلف قابل شناسایی بوده و اپراتور‌ها این شماره‌ها را به رگولاتوری گزارش می‌کنند.

از آنجایی که ارسال پیامک تبلیغاتی ناخواسته، نوعی تخلف محسوب می‌شود، رگولاتوری در صورت دریافت شکایت و درخواست از مردم نیز نسبت به قطع سرویس پیامک‌های تبلیغاتی و ارزش افزوده اقدام می‌کند.
منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: