تاریخ انتشار: ۱۲:۴۷ - ۱۰ دی ۱۳۹۷
تعداد نظرات: ۴ نظر
جعفرزاده‌ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با رویداد۲۴:
جعفرزاده می‌گوید: آقای رضایی و امثال ایشان معتقدند عملیات کربلای ۴ برای فریب دشمن بود. حال این افراد باید بیایند و بگویند چرا برای این فریب دشمن از جان بچه‌های مردم استفاده کردند؟ یکی از تاکتیک‌های جنگ، فریب دشمن است، ولی چقدر باید برای این کار هزینه کرد؟

1111111111111111111111111111

رویداد۲۴ محمد آیتی: ۳۲ سال از عملیات کربلای ۴ می‌گذرد و هر سال درباره ابهام‌های آن سخن گفته می‌شود. سال ۹۷ البته ابهام جدیدی به این موضوع اضافه شد؛ آنهم به لطف توئیت سردار محسن رضایی که این عملیات را عملیات فریب خوانده بود. توئیت محسن رضایی البته انتقاد‌های زیادی را در پی داشت و برخی از رزمندگان دوران دفاع مقدس نسبت به سخنان او واکنش نشان داده بودند. عده‌ای نیز گفته بودند جان انسان‌ها برای او اهمیت نداشته و او چگونه توانسته بگوید هزاران نفر به شهادت رسیده‌اند تا دشمن فریب بخورد!

غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی از جانبازان جنگ تحمیلی به رویداد۲۴ گفته هیچ دلیلی وجود ندارد که فردی اتفاقات هشت سال دفاع مقدس را تحریف کند یا روی به دروغ‌پردازی و پنهان‌کاری بیاورد.

او می‌گوید: شکست‌هایی که در جنگ ایران و عراق به ما وارد شد می‌تواند درس‌های خوبی برای همه ما داشته باشد. در چند روز گذشته از بیان صحبت‌های آقای رضایی که تحریف یک واقعیت بود، متاسف شدم.

اگر محسن رضایی جوانان مردم را فریب داده، بخاطر فریب بچه خودش به خدا گله نکند

جعفرزاده ایمن آبادی گفته بیان نظر رضایی درباره عملیات کربلای ۴ نمکی بر زخم ایثارگران و خانواده شهدا بود. ما در دیماه ۱۳۶۵ حدود ۳۴ هزار مجروح و کشته دادیم، حال باید پرسید که آیا برای فریب دشمن نیاز بود که این همه کشته و مجروح دهیم؟ فقط در عملیات کربلای ۴، هزار شهید و ۳۹۰۰ مفقودالاثر و ۱۱ هزار مجروح داشتیم. بر فرض که حرف آقای محسن رضایی درست باشد باید از ایشان پرسید پس شما با جان جوانان مردم بازی کردید که این موضوع را توجیه کنید؟ اگر واقعیت این شکلی است و ایشان جوانان مردم را فریب دادند خیلی از بابت فریب بچه خودش به خدا گله نکند.

جعفرزاده در ادامه گفته: حال آقای رضایی و امثال ایشان که معتقدند این عملیات برای فریب دشمن بود بیایند و بگویند چرا برای این فریب از جان بچه‌های مردم استفاده کردند؟ یک از تاکتیک‌های جنگ، فریب دشمن است، ولی چقدر باید برای این کار هزینه کرد؟ پنج هزار شهید؟ ۱۱ هزار مجروح؟

او می‌گوید: نمی‌دانم آقای رضایی با خود چه فکر می‌کرده، ولی باید بگویم که عملیات کربلای ۴ لو رفت و کشته‌های سنگینی دادیم. متاسفانه بچه‌های ما با یک پیشروی سریع و آسان مغرور شدند و حتی حرف فرماندهان خود را مبنی بر اینکه عملیات لو رفته گوش نکردند و اتفاقاً اجتهاد شخصی کردند و تازه در آنجا گردانی‌هایی آمدند و گفتند دارد به ما خیانت می‌شود که می‌گویند برگردید. به هر حال باید واقعیت را به مردم گفت و سعی شود که از این اتفاقات درس‌های لازم را بگیریم.

نماینده رشت گفته قبلاً آقای رضایی درباره موضوعاتی مثل یارانه‌ها که ما می‌توانیم ۱۰۰ هزار تومان یا بیشتر را به حساب مردم واریز کنیم یا اینکه اگر به ما حمله شود می‌توانیم سربازان آمریکایی را گروگان بگیریم و از این بابت دلار خود را تامین کنیم، اظهارنظر کرده بودند که من همان موقع از ایشان خواستم اگر ممکن است مدتی اظهارنظر نکنند و کماکان هم این درخواست را از ایشان دارم. فکر می‌کنم آقای رضایی به دلیل بیماری آقای شاهرودی مسئولیتش در تشخیص مصلحت نظام زیاد شده بود و این گونه اظهارنظراتش با وظایفش قاطی شد برای همین بهتر است که دوره‌ای روی به اظهارنظر نیاورد.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
0
0
این بنده خدا چی میگه؟ واقعا تعادل داره؟
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
0
0
خواستم بگم ای کاش موضوع عملیات کربلای 4 هر ساله برایم تکرار نشود چون من در آن زمان دانشجو دانشگاه شهید چمران اهواز و ساکن اهواز بودم که شاید فضای یاس و نوامیدی و اضطراب و شاید تردد و آژیر آمبولانس ها از سمت شلمچه به بیمارستان های اهواز از ساعت 2 صبح روز عملیات بودم و تا صبح خوابم نبرد و حوالی ساعت 7 صبح به بیمارستان شماره 2 اهواز برای کمک به مجروحین مراجعه و شاهد پرپر شدن جوانان پاک ایران زمین بودم که از آن تاریخ تا کنون چنان صحنه های تاسف بار در دیدن از دست رفتن سرمایه عظیم و دوست داشتنی هم وطنان نبوده ام که امیدوارم آقای رضایی بقول آقای جعفرزاده یه مدتی حرف نزنند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
0
0
یک روز میگه من اقتصاددانم
یک روز میاد میگه من سیاستمدارم
یک روز میگه من میخام رئیس جمهور بشم
یک روز توی انتخابات ریاست جمهوری شرکت میکنه
یک روز میاد نمایندگی مجلس شرکت میکنه
خودش معلومه چه میخواد بشه؟؟؟؟؟؟؟؟
حتما برای این نظام و مملکت هم برنامه داره!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
0
0
یک روز میگه من اقتصاددانم
یک روز میاد میگه من سیاستمدارم
یک روز میگه من میخام رئیس جمهور بشم
یکروز توی انتخابات که رد میشه میگه جامعه را از لحاظ فرهنگی باید رشد داد !!!!!!!
یک روز توی انتخابات ریاست جمهوری شرکت میکنه و رد میشه و یا به نفع یکی دیگه کنار میره
یک روز میاد نمایندگی مجلس شرکت میکنه و رد میشه
یک روز میگه دشمن را فریب میدادم با شهادت 2000 شهید
حتما برای آینده این نظام و مملکت هم برنامه داره!!!!!!!!!!!
اصلا این آقاخودش میدونه و می فهمه چه میخواد از سر این سرزمین ؟؟؟؟؟؟؟؟
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: