تاریخ انتشار: ۰۹:۵۸ - ۱۳ دی ۱۳۹۷
مدیر اجرایی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: از ابتدای امسال تاکنون صادرات کالا از این منطقه به سمت بازار‌های هدف در کشور افغانستان نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل به لحاظ وزنی ۵۰ درصد و به لحاظ دلاری ۱۸۰ درصد افزایش یافته است.
صادرات کالا از مرز دوغارون ۵۰ درصد افزایش داشته است
رویداد۲۴ سید حسین آقایی عنوان کرد: این منطقه به دلیل قرار گرفتن در نقطه صفر مرزی بین دو کشور ایران و افغانستان یکی از کانون‌های اصلی اقتصادی ایران با کشور افغانستان و کشور‌های شرق آسیای میانه به شمار می‌رود.

وی افزود: شهر هرات قطب اصلی اقتصادی در افغانستان به شمار می‌رود و هم‌جواری منطقه ویژه اقتصادی دوغارون با این شهر بستری امن را برای فعالیت‌های تولیدی، بازرگانی و خدماتی فراهم کرده است.

آقایی بیان کرد: راه‌اندازی فرصت‌های شغلی جدید و ارتقای سطح اشتغال منطقه، پیگیری سیاست‌های توسعه منطقه‌ای، ساخت قطب‌های اقتصادی و صنعتی و ایجاد محیط امن برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی از مهم‌ترین اهداف تشکیل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون است.

وی ادامه داد: آهن‌آلات، مصالح ساختمانی، قیر، سوخت، مواد غذایی و MDF از مهم‌ترین کالا‌های صادراتی به کشور افغانستان از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون است.

وی با تاکید بر لزوم رضایت‌مندی رانندگان و تجار فعال در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون، گفت: با همکاری مرزبانی، گذرنامه و گمرک دوغارون تدبیری صورت گرفته که روز‌های جمعه و ایام تعطیل نیز در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون خدمات لازم به رانندگان ارائه شود که امیدواریم این اقدامات رضایت‌مندی تجار و صاحبان کالا را به همراه داشته باشد.
منبع: ایسنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار