تاریخ انتشار: ۱۲:۵۷ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۷
بودجه یک ساله فدراسیون تامین می‌شود؟
قهرمانی در رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های آسیا برای تیم قهرمان ۵ میلیون دلار به ارمغان خواهد آورد که این رقم با دلار ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی در ایران به حدود ۵۸ میلیارد تومان می‌رسد.
درآمد ۶۰ میلیارد تومانی فوتبال ایران در صورت قهرمانی در جام ملت‌ها
رویداد۲۴ رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های آسیا درحالی در کشور امارات به مرحله نیمه نهایی رسیده است که رقم وسوسه‌انگیز ۵ میلیون دلار برای قهرمان این دوره از رقابت‌ها، هر فدراسیونی را برای انواع حمایت‌های مادی و معنوی از فوتبالیست‌های خود وادار می‌کند.

چنانچه ایران بتواند به عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ دست یابد با ۵ میلیون دلاری که کسب خواهد کرد قادر خواهد بود بودجه یک سال فدراسیون فوتبال را تامین کند. اگر مبنای نرخ دلار را ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان داد و ستد شده در بازار آزاد و صرافی‌ها بدانیم این رقم به ۵۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می‌رسد که نزدیک به بودجه مصوب این فدراسیون در سال ۹۶ یعنی ۵۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

البته رقم ۵۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان صرفا برای تیم قهرمان این دوره از بازی‎ها است، اما در عین حال AFC (کنفدراسیون فوتبال آسیا) اعلام کرده است که همه تیم‌ها به صرف حضورشان در این تورنمنت ۲۰۰ هزار دلار دریافت خواهند کرد که اگر این مبلغ را نیز به رقم ۵ میلیون تومان پاداش تیم قهرمان بیافزاییم به رقم ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار می‌رسیم که با نرخ بازار آزاد در ایران به ۵۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان (چیزی حدود ۶۰ میلیارد تومان) می‌رسد که رقمی بیش از بودجه فدراسیون فوتبال در سال ۹۶ خواهد شد.
منبع: اقتصاد24
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار