تاریخ انتشار: ۰۹:۳۳ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۷
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نسبت به توافق احتمالی اعضای کنگره بر سر تامین بودجه ساخت دیوار مرزی ابراز تردید کرده و گفت که تعطیلی دوباره دولت «قطعا یکی از گزینه ها» خواهد بود.
ترامپ: تعطیلی دوباره دولت یکی از گزینه‌هاست
رویداد۲۴ ترامپ در مصاحبه با روزنامه وال استریت ژورنال درخصوص توافق میان ۱۷ عضو کنگره که مامور مذاکره برای تامین بودجه دیوار مرزی شده اند، ابراز تردید کرد و اظهار داشت: شخصا فکر می‌کنم که احتمال توافق میان آن‌ها کمتر از ۵۰ درصد است.

درحالی که اختلافات میان دموکرات‌ها و جمهوریخواهان باعث شد تا یک چهارم از نهاد‌های دولت فدرال به مدت ۳۵ روز تعطیل شود و طولانی‌ترین دوره تعطیلی این نهاد‌ها در تاریخ آمریکا را رقم بزند، ترامپ گفت که تعطیلی دوباره، یکی از گزینه‌های وی خواهد ماند.

رئیس جمهوری آمریکا گفت که اگر دموکرات‌ها با تامین بودجه ۵.۷ میلیارد دلاری برای ساخت دیوار در مرز مکزیک موافقت نکنند، با سایر توافق‌های پیشنهاد‌های آن‌ها موافقت نخواهد کرد.

گروه ۱۷ نفره جمهوریخواهان و دموکرات‌ها که مامور حصول توافق در مورد امنیت مرزی شده اند، هفته جاری برای اولین بار دیدار خواهد کرد.

سناتور جمهوریخواه «شلی مور کاپیتو» از ایالت ویرجینیای غربی گفت که وی سعی خواهد کرد به نتیجه مذاکرات این گروه خوشبین باشد.

ترامپ هشدار داده است که اگر کنگره بودجه ساخت دیوار مرزی را تامین نکند، وضعیت اضطراری اعلام خواهد کرد و دیوار را خواهد ساخت. وی هفته گذشته پس از ۳۵ روز تعطیلی بخش‌هایی از دولت، مقابل فشار دموکرات‌ها تسلیم شد و بدون آنکه بودجه‌ای برای ساخت دیوار دریافت کند، با بازگشایی سه هفته‌ای دولت موافقت کرد.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: