تاریخ انتشار: ۱۱:۴۲ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۷
باستان شناسان بعد از حفاری یک مقبره متروک در زیر ایستگاه قطار یوستون لندن موفق به کشف باقیمانده اجساد کاپیتان «متیو فلیندرز» شده اند که اولین سفر اکتشافی به استرالیا را انجام داد.
کشف باقیمانده جسد کاشف استرالیا در ایستگاه قطار لندن!
رویداد۲۴ به نقل از نیواطلس، کاپیتان متیو فلیندرز در سال ۱۸۰۲ با دور زدن کره زمین برای اولین بار موفق به کشف جزیره ناشناخته استرالیا شد و نام این جزیره بزرگ هم توسط وی انتخاب شد.

شناسایی فلیندرز از طریق پلاک بزرگی صورت گرفت که در مقبره وی وجود داشت. در این منطقه علاوه بر قبر این فرد حدود ۴۰ هزار قبر دیگر نیز وجود دارد که در جریان تلاش برای ساخت تاسیسات جدید راه آهن سریع السیر لندن شناسایی شده اند.

لندن شهری با قدمت ۲۰۰۰ ساله است و معمولا در جریان حفاری‌های مختلف به منظور ساخت و ساز در این شهر آثار تاریخی و مقبره‌های مختلفی شناسایی می‌شود. ایستگاه راه آهن یوستون نیز که در سال ۱۸۳۷ تاسیس شده در منطقه کمدن لندن قرار دارد و جزئی از خط اصلی ساحل غربی راه‌آهن انگلستان است. ایستگاه یوستون همچنین به متروی لندن (خط سیرکل) و متروی زمینی لندن (خط واتفورد دی‌سی) نیز متصل است.

کاپیتان فلیندرز که در زمینه نقشه کشی نیز تبحر داشت، با گردش به دور استرالیا در سال ۱۸۰۲ از جزیره بودن آن و نیز کشف یک قاره جدید مطمئن شد. وی که رهبری سه سفر تاریخی دریایی را در اوائل قرن نوزدهم میلادی بر عهده داشت، در سال ۱۸۱۴ و در ۴۰ سالگی درگذشت.
منبع: تابناک
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار