تاریخ انتشار: ۱۲:۵۷ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۷
سلطانی‌فر:
مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان گفت: مصرانه در صدد خصوصی سازی و واگذاری باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی هستیم و این فرآیند را به مصلحت ورزش کشور و فوتبال ایران می‌دانیم.
خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس به مصلحت ورزش کشور است
رویداد۲۴ مسعود سلطانی‌فر در جلسه با اعضای جدید هیئت مدیره باشگاه استقلال که صبح امروز برگزار شد، با تقدیر از اعضای پیشین هیئت مدیره باشگاه استقلال که بدلیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان نتوانستند در مسئولیت‌های خود باقی بمانند، تلاش‌های افتخاری مدیرعامل سابق باشگاه، زمانی، قراب و ملکی از اعضای هیئت مدیره سابق را ستود و با توجه به مصوبه مجمع امیرحسین فتحی، میرشاد ماجدی، نصرت الله منزوی، خلیل زاده، احمد سعادتمند به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره باشگاه استقلال معرفی کرد.

مسعود سلطانی‌فر از باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به عنوان سرمایه‌های ورزش و فوتبال ایران یاد کرد و با اشاره به این مهم که هرگاه وضعیت این دو باشگاه خوب بوده، فوتبال ملی ایران نیز شرایط خوبی داشته است و به حرکت در مسیر رشد و تعالی بیشتر این دو باشگاه تاکید کرد.

وزیر ورزش و جوانان اعضای هیئت مدیره جدید را به عنوان افراد شناخته شده و کارآمد در عرصه‌های مدیریتی، اجرایی، ورزشی و اقتصادی نام برد و ابراز امیدواری کرد که هیئت مدیره جدید در استمرار فعالیت‌های سازنده گذشته، قدم‌های اساسی‌تر را برای رشد و توسعه باشگاه بردارند و با سامندهی اوضاع باشگاه، فرآیندی همراه با پیروزی و موفقیت داشته باشند.

سلطانی‌فر فرایند خصوصی سازی باشگاه‌ها را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: مصرانه در صدد خصوصی سازی و واگذاری باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی هستیم و این فرآیند را به مصلحت ورزش کشور و فوتبال ایران می‌دانیم و هیئت مدیره جدید هم باید در همین راستا حرکت کند.

وزیر ورزش و جوانان، ثبات و آرامش و پرهیز از حاشیه را هم مورد تاکید قرار داد و تاکید کرد: آنچه مسلم است در هیچ عرصه ای، توسعه با جنجال و حاشیه بوجود نمی‌آید بنابراین باید فارغ از جنجال‌ها و حواشی موجود در فوتبال به سمت موفقیت گام برداشت.

سلطانی‌فر استمرار در ساماندهی امور باشگاه به عنوان یکی دیگر از مولفه‌های پیشرفت را به اعضای هیئت مدیره استقلال توصیه کرد و اظهار داشت: یکی از مواردی که در باشگاه‌های بزرگ از جمله استقلال باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد توجه به فوتبال پایه است بطوریکه با برنامه ریزی باید زمینه بروز و ظهور استعداد‌های فوتبالی در این تیم تا آنجا پیش رود که مشکلی بابت جذب بازیکن نداشته باشند و از طرفی بتوانند با پرداختن به فوتبال پایه زمینه پرورش نخبگان فوتبالی را فراهم آورد.

وزیر ورزش و جوانان همچنین تامین منابع مالی و استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی برای درآمدزایی را مورد تاکید جدی قرار داد و اظهار داشت: باشگاه استقلال از ظرفیت لازم برای درامدزایی برخوردار است که باید با برنامه ریزی در این زمینه اتفاقات خوبی را رقم زنند تا جاییکه از برند استقلال در راستای بهبود وضعیت مالی باشگاه بهره ببرند.

سلطانی‌فر در بخش دیگری از سخنانش شرایط امروز باشگاه‌های بزرگ پرسپولیس و استقلال را خوب توصیف کرد و توضیح داد: اکنون این دو باشگاه با توجه به اقداماتی که از دو سال پیش در زمینه اصلاح ساختار قانونی برای آن‌ها انجام شده و مجمع دو باشگاه بصورت قانونی تشکیل شده و برای حل مشکلات بدهی‌ها و همچنین معضل بدهی و مالیاتی چاره اندیشی شده است، شرایط خوبی دارند و در سال گذشته نیز هر دو تیم ضمن کسب یک جام برای اولین بار در جمع هشت تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا حضور یافتند.
منبع: میزان
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: